Çiçekçi Dükkanı Açmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Çiçekçi Dükkanı Açmak İçin Gerekenler Nelerdir?
10.12.2022 14:34
Yeni bir işe adım atmak istiyorsunuz ve aklınızda çiçekçilik var. Çiçekçi olmak istiyorum diyorsanız ve bu işte kararlıysanız sizinle paylaşacağımız detayları dikkatlice incelemelisiniz. Çiçekçi dükkanı açmak için gerekenler nelerdir, gerekli evraklar nelerdir, nasıl işletilir? Çiçekçi dükkanın da başka neler satılır, çiçek sepeti bayilik veriyor mu, bayilik nasıl alınır? İşte cevaplar.

Çiçekçilik en karşı ve en keyifle yapılan işlerden biridir. Sizin de aklınızda çiçekçilik yapmak varsa detayları iyice öğrenmelisiniz. Öncelikle çiçekler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Hangi çiçek hangi mevsimde yetişir, çiçeklerin isimleri, yetişme koşulları nelerdir gibi temel bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

İşletme ve ekonomi bilmeniz, işi kurabilmek için yeterli sermayenizin olması, çevre ve tedarikçi edinmeniz, tasarım konusunda yetenekli olmanız, müşteri potansiyeli oluşturmanız, açacağınız dükkanın yerinin merkezi ya da bilinen bir yer olması gibi temel unsurlara sahip olmanız gerekmektedir.

Çiçekçi Dükkanında Başka Neler Satılır?

En fazla gelir sağlayan ticari faaliyetlerden biri olan çiçekçilik hem tedarikçisini hem de dükkan sahibini mutlu eden bir iş koludur. Çiçekçiniz de birbirinden güzel görünen ve kokusuyla etrafı saran çiçekler dışında başka ürünlerin de ticaretini yapabilirsiniz. Dükkanınızın genişliğine göre çeşitlendirebilirsiniz.

Hediyelik eşyalar, çikolata sepetleri, kupa bardaklar, kolye setleri, minik ayıcıklar, kar küreleri, kurabiye paketleri, tasarım mumlar- saksılar da satabilirsiniz.

Çiçekçi Dükkanı Açmak İçin Gerekli Evraklar?

Öncelikle hedefinizi belirlemeli ve iş planınızı oluşturmalısınız. Hatta yıllık ve aylık fizibilite raporlarınızı oluşturmalı, araştırmanızı iyi yapmalısınız. Bu adımlardan sonraki ilk iş dükkanınızı belirlemek olacaktır.

Kimlik fotokopisi

İkametgah bilgileri

Yapı kullanım izin belgesi

Belediye ibraz formu

Kira kontratı

Esnaf ve zanaatkarlar odası kaydı

İşe başlangıç formu

İşletme sahibinin noter onaylı imza sirküsü

Yangın önleme açısından önemli bir evrak olan itfaiye raporu (6 kg yangın tüpü faturası)

Bu belgeler ile öncelikle bağlı bulunduğunuz belediyeye giderek dükkan açma isteğinizi ibraz etmelisiniz. Belediyeden vergi levhası alındıktan sonra, dükkan işletmeye başlayabilirsiniz.

Çiçekçi Dükkanı Nasıl İşletilir?

Tüm belgelerinizi tamamladıktan sonra (iş yeri açma ve çalışma ruhsatı) artık dükkanınızı işletmeye başlayabilirsiniz. Çiçekçilik pazarını tanıyıp keşfedip, güvenilir ve kaliteli bir hizmet sunarak işe başlamalısınız. Bağlı bulunduğunuz ilçe belediyesi ya da İl özel idaresinden konuyla ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çiçek Sepeti Bayilik Veriyor Mu?

Çiçek sepeti en popüler e -ticaret uygulamalarından biri. Gerçek ürün fotoğrafları ve hızlı teslimat ile hediyenizi anında istediğiniz yere ulaştıran ve koşuşturma içindeki hayatımızı bizim için kolaylaştıran bir hizmet sunmaktadır.

Çiçek sepeti, ticari hayatını daha da genişletmek, Pazarda ismini daha da duyurmak ve daha fazla kazanç elde etmek isteyen işletmecilere bayilik hizmeti vermektedir. Bunun için vergi mükellefi olmanız, şirket türlerinden birini (anonim, şahıs, limited şirket) gibi açmış olmanız gibi belli bir takım şartları yerine getiriyor olmanız gerekmektedir.

Çiçek Sepeti Bayiliği Nasıl Alınır?

İşini daha da büyütmek ve daha fazla kazanç sağlamak için e-ticaret ve hediye ekonomisinin öncüsü olan “Çiçek Sepeti“ ‘ne bayilik başvuruları yapılmaktadır. Bu popüler uygulama sayesinde ürünlerinizi kolay bir şekilde satabilir ve yüksek komisyonlarla ticaret hayatınıza devam edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken çiceksepeti.com resmi sitesinden başvuru yapmaktır.

Siteye giriş yapın

Sağ üst köşede ”satış yap“ tıklayın

Açılan linkteki “hemen başvurun“ kısmına tıklayın ve otomatik olarak açılan “bayilik formu“ nu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun. Başvurunuzu gönderin.

Çiçek sepeti tarafından mail adresinize mail gelecektir. Aksi bir durumda 0850 210 94 94 numarasını arayabilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir