Para Biriktirme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?

Para Biriktirme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?
12.11.2022 20:35
Gelecek için yatırım yapmanın yolu para biriktirmektir. Bunun nasıl yapılacağına dair yöntemler ve yollar bulduk. Para biriktirme alışkanlığı nasıl kazanılır, en karlı yolu nedir? Bankada güvenli mi, faizli biriktirme günah mı?

Yatırım yaparak daha konforlu ve daha bolluk içinde yaşamak için para biriktirme şarttır. Para biriktirmek için öncelikle kişinin bu alışkanlığı inanarak benimsemesi gerekir. Aksi takdirde piyasada çıkan ürünleri takip etmek isteyecek ve alım yapacaktır. Modayı pek takip etmeden yaşamına bakacak. Yani her şeyin fazlasını değil makul olanı ve gerekli olanı almak zorundadır.

Örneğin bir montunuz var ama yeni bir şekli çıktı. Onun yakışacağını ve onu aldığınız da daha iyi hissedeceğinizi düşünürsünüz. Bu tamamen sömürü güçlerinin insanlara oynadığı bir oyundur. Bu sebepten ötürü para birikimi olmaz. Bu sayede fazla tüketim ile dünya bambaşka bir hale doğru gider. İşte bu tarz olayları hayatımızdan çıkartarak hayatımızda ne varsa her şeyin gerekli olduğunu düşünerek almak ve tüketmek gerektiğini söylemek isteriz. Böylece elde kalan parayı dışarıya değil cebe atmış oluruz. Para birikimi bu şekilde doğru yolla biriktirilir.

Para Biriktirmenin En karlı Yolu Nedir?

Karlı bir para birikimini hayatınıza çekmek herkesin düşüncesinde vardır. Bunu sürekli değişen para birimi dolar ve atına yatırmanız gerekir. Her daim artan ve azalan bir durumu olduğu için paranız belli noktalardan yükselir. Bazı zamanlar düşüşe de geçebilir. Fakat bu tür para ve altınların her daim ileriye dönük düşünüldüğünde kazanıldığını uzmanlar söyler. Ekonomi alanında uzmanlaşmış ve teknik açıdan da her testi insanlara uyarlamış kişilerin bir takım araştırmaları mevcut olmuştur.

Bunlar; insanların sürekli tüketim yapmak istediklerini ve akıl-kalp ikilisinin arasında kaldıklarına dair bir araştırma yapmışlar. Duygusal varlık olduğumuz için hemen tüketime ve cebimizdeki parayı harcamaya gideriz. Bir daha mı gelicem bu dünyaya kafasıyla paranın tamamını gereksiz şeylere harcıyoruz. Bu kafa yapısıyla para birikimi ve diğer dolar türlü birimlere yönelemeyiz. Bu nedenle fakirleşir ve her geçen gün kazandığımız paranın altına düşeriz. Bu yüzden para biriktirmenin doğru yollarını özellikle banka ya da uzun vadeli para birimlerine yatırarak daha değerli yapmış oluruz.

Bankada Para Biriktirmek Güvenli Mi?

Eğer evinizde para ya da altın değerinde eşyalarınızı taşıyorsanız bu güvenli olmayabilir. Hem çevre hem de hırsız girme tehlikesini göz önünde bulundurmak gerekir. Bunun için bankaların özel kasaları var. Bu kasalar şahsa özel açılarak bir de anahtar verilir. Sizden izin alınmadan aileniz ya da çevreniz hiç kimse bir işlem gerçekleştiremez.  O yüzden bankada para biriktirme işlemi daha güvenli bir yol olmaktadır.

Bankada Faizli Para Biriktirmek Günah Mı?

Dini âlimlere göre banka üzerinden parayı faize yatırmak günah sayılır. Çünkü sizin yatırdığınız paranın üzerine vergiler yoluyla haksız yere para eklenir. Bu da sizin kazandığınız para olmadığı için dini açıdan helal değildir. Yani günah sayılır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir