Zumba Eğitmeni Nedir?

Zumba Eğitmeni Nedir?
15.08.2022 13:28
Zumba eğitmeni nedir ve nasıl olunur? Zumba eğitmeni ne kadar kazanır ve sertifikası nasıl alınır? Zumba eğitmenliği ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik.

Zumba, özellikle kilo vermek isteyen ve hareketli dans severler için, oldukça yararlı dans türlerinden biridir. Zumba, içerisinde bulundurduğu farklı dans figürleri ile birlikte, oldukça zengin bir danstır. Bu anlamda zumba, kumbiya, hip-hop, samba, salsa, merenge, mambo ve savaş sanatları dansları ile birlikte, iç içe geçmiş bir dans türüdür. Zumba dansı hakkında, zumba dansını ilk kimin bulduğu, sıkça sorulmakta ve merak edilmektedir. Bu anlamda, zumba dansını bulan kişi, Alberto “Beto” Perez’dir. Dans eğitmenleri, alınan eğitimler ve doldurdukları ders saatleri ile birlikte,  dans eğitmeni olabilmektedir. Bununla birlikte, zumba eğitmeni olmak için de, belli eğitim ve uygulamalı sınavlardan geçer not alınmalıdır.

Kurulan komisyon karşısında sergilenen kerografiler, zumba eğitmeni olunup olunamayacağı hakkında, komisyon tarafından gözlenir ve her şey uygun ise, sertifika kazanılarak zumba eğitmeni olunabilmektedir. Zumba eğitmeni sertifikasını alabilmek için ise, Zumba Fitness LLC’nin düzenlemiş olduğu, Zumba Basic 1 eğitiminin alınması gereklidir. Eğitim alınmadığı takdirde, zumba eğitmeni olma sertifikası da verilememektedir. Zumba eğitmeni olmak için ise, Basic 1 eğitimi 1 gün sürmektedir. Bu eğitim dışında da eğitimlere ve derslere katılacak olmak, zumba eğitmeni olma yolunda kişinin, daha da profesyonelleşmesini sağlayacaktır. Zumba eğitimine katılmak için ise taban fiyat, 280 USD’dir. Eğitimde ise, zumba felsefesi, ayak ve kol hareketleri, zumba müzik ve kültürü ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Zumba Eğitmeni Nasıl Olunur?

Zumba eğitmeni olmak için, öncelikle zumba dansını öğrenmek gereklidir. Son yıllarda oldukça revaçta olan zumba dansı, özellikle kilo vermek isteyenlerin sevdiği dans türleridir. Bu anlamda zumba dansı, oldukça hareketli ve birçok farklı dans türü figürünü bünyesinde barındıran bir dans türüdür. Zumba eğitmeni olmak için ise, ilk olarak Basic 1 eğitimini almak gereklidir. Basic 1 eğitimi alındıktan ve başarı ile tamamlandıktan sonra ise alınan sertifika, 6 ay ile geçerliliğini korumaktadır. 6 ay süren zumba eğitmenliği sertifikasını yeniletmek için ise, yeniden uygulamalı sınavlara girmek gereklidir.

Zumba Eğitmeni Maaşı Ne Kadardır?

Zumba eğitmeni maaşları, zumba eğitmenleri ve eğitmen olmak isteyenler tarafından, sıkça sorulmakta ve merak edilmektedir. Bu anlamda, zumba eğitmeni ortalama maaşları şu şekildedir; 4.500 TL ile 6.500 TL arasındadır.

Zumba Eğitmeni Ne Kadar Kazanır?

Zumba, son dönemlerde oldukça revaçta olan bir dans türüdür. Hareketli yapısı ve figürleri ile birlikte, insanlar tarafından sıkça tercih edilen dans türleri arasındadır. Bununla birlikte zumba, dinamik yapısı ile birlikte, kilo vermek isteyenler için oldukça etkili bir dans türüdür.

Zumba Eğitmeni Sertifikası Nasıl Alınır?

Zumba eğitmeni sertifikası almak için, öncelikle Basic 1 dersi alınmalıdır. 1 gün süren bu dersin başarılı geçmesi sonucunda, zumba eğitmeni sertifikasına sahip olunabilmektedir. Zumba eğitmeni sertifikasının süresi ise, 6 ay sürmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir