Yürüyüş Çantası Nedir?

Yürüyüş Çantası Nedir?
15.08.2022 12:15
Yürüyüş çantası nedir ve içinde neler olmalıdır? Gerek görsel gerekse kullanışlı olan yürüyüş çantalarının faydaları öyle sandığınız kadar az değil. Gelin hep birlikte, yürüyüş çantaları ile bilmeniz gerekenleri inceleyelim.

Yürüyüş çantasının ne olduğu merak edilen konuların arasına girmeyi başarmıştır. Yürüyüş çantası genellikle uzun yürüyüşlere çıkıldığında yanımıza aldığımız bir çanta olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yürüme Çantasında Neler Olmalıdır?

Yürüme çantasında nelerin olması gerektiği merak edilip araştırılan konuların arasına girmeyi başarmıştır. İşte yürüyüş çantasında olması gerekenler:

İlk yardım kiti

Kazalar en deneyimli yürüyüşçülerin ve dağcıların bile başına gelir. Dışarı çıkarken, acil durumlar için kompakt bir ilk yardım çantası yanınıza aldığınızdan emin olun. Bunları önceden yapılmış yerel eczanenizden veya hatta bizimki de dahil olmak üzere bir açık hava mağazasından satın alabilirsiniz. Sırt çantanızda her zaman bir İlk Yardım Çantası bulundurulmalıdır. İlk yardım çantanızda bulundurmanız gereken en önemli parça alçılardır. Farklı boyut ve şekillerde ve ayrıca blister sıvalarla stoklayın. Kaçınılmaz olana hazırlanmak için kullanışlı kabarcık tedavisi kılavuzumuza göz atın. Ve güneş kremini de unutma.

Su şişesi

Grubunuzdaki her üyenin yanlarında dolu bir su şişesi getirmesini öneririz, çünkü gün boyunca su doldurmak zor olabilir. Şişenizin sızdırmasından endişeleniyorsanız veya çok fazla yer kaplıyorsa, bir klips veya karabina ile sırt çantanızın dışına takın. Ayrıca, su şişelerini saklamak için harici ağ cepli sırt çantaları ve sırt çantaları veya yerleşik bir hidrasyon paketi ile gelenleri bile satın alabilirsiniz.

Gıda

Daha uzun süre dayanabilmeniz için sırt çantanızı yüksek enerjili yiyecek ve içeceklerle doldurun. Bu, hızlı ve verimli bir şekilde doldurmanız gereken çok fazla enerji gerektirdiğinden, özellikle uzun yürüyüşler ve yürüyüşlerde önemlidir.

Yağmurluk

Sırt çantanıza da bir ceket alın. Uzun bir yürüyüş yapmayı planlıyorsanız, yağmurluk akıllıca bir yatırımdır. Tüm eşyalarınız tek bir yerdeyken, sırt çantanızı öngörülemeyen hava koşullarından olabildiğince korumak isteyeceksiniz. Yağmurluğu ihtiyaç duymadığınız zamanlarda cebinizde saklayabilirsiniz.

Taşınabilir Şarj Cihazı

Telefonunuzu tüm gün Haritalar uygulaması için kullanmak, neredeyse trekking yapmak kadar yorucu olabilir. Yanınızda önceden şarj edilmiş bir taşınabilir telefon şarj cihazı taşıyın ve bir daha asla kaybolmayacaksınız.

Harita ve Pusula

İşleri eski moda şekilde yapmayı tercih ediyorsanız veya sinyalin çok az olduğu (şok korku) bir yere gidiyorsanız, bir sonraki en iyi arkadaşlarınız bir harita ve pusuladır. Unutma, her zaman nerede olduğunu bilirsen kaybolamazsın.

El Feneri

Bunlar, gece veya yürüyüşünüz beklenmedik bir şekilde uzun bir yürüyüşe dönüştüğünde - kaybolmuş olsanız da olmasanız da (taşınabilir bir şarj cihazını hatırlamanızı söylemiştik) en son araba anahtarlarını bulmak için harikadır. Kullanışlı bir el feneri olmadan hiçbir sırt çantası tamamlanmaz.

Yürüyüş Çantası Nasıl Yerleştirilir?

Yürüyüş çantasının nasıl yerleştirilmesinin gerektiği merak edilir. Yürüyüş çantasının en dip kısmına hiç veya az kullanacağınız eşyalarınızı, üst kısmına ise sürekli kullanacağınız eşyalarınızı yerleştirmeniz doğru olacaktır.

Yürüyüş Çantasının Faydaları Nelerdir?

Yürüyüş çantasının faydalarının neler olduğu araştırılır. Yürüyüş çantalarının faydaları arasında; yürüyüş sırasında ihtiyacınız olan her şeyi yanınızda taşıyabilmeniz, dayanıklı olması ve kolay taşınması bulunmaktadır.

 

 

 

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir