Yeşim Taşı Günde Kaç Kez Kullanılır?

Yeşim Taşı Günde Kaç Kez Kullanılır?
20.10.2022 16:45
Doğal taşlardan olan Yeşim taşı oldukça merak edilen ve araştırılan taşlar arasında yer almaktadır. Yeşim taşı günde kaç kez kullanılır, hangi burcun taşıdır, hangi taşla kullanılır? Yeşim taşı ile Zümrüt arasındaki fark nedir, nerede bulunur, satılır? Sorularının cevaplarını sizler için derledik.

Yeşim taşı insanlığın yüzyıllardır bildiği ve kullandığı bir taştır. Tarih boyunca çeşitli heykellerin ve mücevherlerin yapımında kullanılmıştır. Yeşim taşı en çok kendisini diğer taşlardan ayıran yeşil rengiyle bilinmektedir. Bazı insanlar da yeşim taşının belli başlı faydaları olduğuna inanmaktadır. Bu yüzden yeşim taşını günde kaç kez kullanabileceklerini sormuşlardır.

Yeşim taşının bazı insanlar tarafından psikolojik faydaları olduğuna inanılmaktadır. Diğer insanlar ise yeşim taşıyla cilde yapılan masajın cildi iyileştirdiğini düşünmektedir. Bu masajı yapan insanlar için yeşim taşının günde kaç kez kullanılması gerektiği önemlidir. Bu bağlamda yeşim taşı ile masaj yapacak insanlar yeşim taşını günde iki kez kullanabilirler.

Yeşim Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Yeryüzünden doğal olarak çıkarılan taşlar arasında en ilgi çekenlerinden bir tanesi de rengiyle göz alan yeşim taşıdır. Yeşim taşı özellikle mücevher ve takılarda sıklıkla kullanıldığını gördüğümüz taşlar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra diğer doğal taşlarda olduğu gibi yeşim taşı da insanlar tarafından bazı burçlarla eşleştirilmiştir. Bu konuda da sıkça soru sorulmuştur.

Doğal taşların her burca değişik fayda ve zararları bulunduğuna inanılmaktadır. Bu yüzden her doğal taşın belirli burçlar tarafından kullanılması gerektiği söylenmektedir. Yeşim taşını kullanması gereken burçlar ise koç, boğa, ikizler, başak ve terazi burçlarıdır.

Yeşim Taşı Hangi Taşla Kullanılır?

Yeşim taşı estetik sebeplerden dolayı yüzyıllar boyunca evlerde bulundurulan bir taştır. Bazı insanlar ise yeşim taşını sağladığı psikolojik ve sağlık faydaları için evinde bulundurmaktadırlar. Bu faydaların artmasını isteyen insanlar yeşim taşının hangi taşla kullanıldığını sıklıkla sormuşlardır.

Yeşim taşı sınıflandırma açısından toprak grubu taşları arasında yer almaktadır. Bu yüzden yeşim taşı ile kullanılacak taşlar da toprak grubundan taşlar olmak zorundadırlar. Yeşim taşı ile en çok kullanılan taşlar ise siyah turmalin, obsidyen ve akik taşlarıdır.

Yeşim Taşı ile Zümrüt Arasındaki Fark Nedir?

Yeşim taşı ve zümrüt taşı çokça karıştırılan taşlar arasında yer almaktadır. Özellikle ikisinin de renginin yeşil olması ve belli doğal güçlerinin birbirlerine oldukça benzer olması sebebiyle sıkça karıştırılmaktadır. Bu yüzden insanlar yeşim taşı ile zümrüt taşı arasındaki farkları merak etmektedirler.

Yeşim taşı ile zümrüt taşı arasındaki en bariz fark yapılarıdır. Yeşim taşı daha opak bir taştır ve daha dolu gözükmektedir. Öte yandan, zümrüt taşı daha saydam bir taş olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir diğer fark ise zümrüt taşı boğa burcunun taşı iken yeşim taşı hem boğa burcunun hem de başka burçların taşıdır.

Yeşim Taşı Nerede Bulunur?

Yeşim taşı farklı coğrafyalarda uzun zamandır işlemeciliği yapılan taşlardan bir tanesidir. Bu taşın en çok bulunduğu yerler Çin, Burma, Meksika ve Yeni Zelanda’dır. Bunun üstüne uzun zamandır Orta Asya’da yeşim taşı çıkarılıp işlenmektedir.

Yeşim Taşı Nerede Satılır?

Yeşim taşı insanların hem sağlık açısından hem de takı için satın aldığı taşların başında gelmektedir. Yeşim taşı almak isteyen insanlar doğal taş satan yerlerde bu taşı temin edebilirler. Aynı zamanda güvendiğiniz kuyumculardan ve internet üzerinden yeşim taşına erişebilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir