Yerebatan Sarnıcı 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Yerebatan Sarnıcı 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?
30.01.2023 22:28
Türkiye’nin maddi ve manevi değeri bulunan en meşhur mekanlarının 2023 yılındaki giriş ücretleri merak edilmektedir. Peki 2023 Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, İnsuyu Mağarası giriş ücreti ne kadar? 2023 Anıtkabir Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Küçüksu Kasrı, Ihlamur Kasırları giriş ücreti ne kadar? Sizin için araştırdık.

Suyun içerisine gömülmüş, eşsiz bir mimarisi olan ve bu sütunlardan dolayı halk arasında Yerebatan Sarnıcı olarak anılan su sarnıçlarıdır. İlkçağa tarihlenen bu görkemli yapıt aslında dönemin yapılarına göre oldukça küçük bir sarnıçtır. Yere Batan sarnıcı şehrin su ihtiyacını karşılama amacıyla inşa ettirilmiştir. 2023 Yerebatan Sarnıcını ziyaret etme bedeli ise kişi başı 50 TL’dir.

Topkapı Sarayı 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Topkapı Sarayı’nın dünya ve Türkiye için oldukça önemli bir yeri bulunmaktadır. Osmanlı padişahlarının ikameti ve önemli bir eğitim kurumu olarak kullanılan bu eşsiz mekan bugün müze olarak ziyarete açık haldedir. Topkapı Sarayı Enderun, Birun ve Haremden meydana gelmektedir. İçerisinde zengin mimari süslemeleri ve Osmanlı padişahlarının kişisel eşyalarının sergilendiği bu saraya giriş ücretlerine birlikte bakalım.

Topkapı Sarayı Giriş: 60 TL

Topkapı Sarayı Kombine Bilet: 100 TL

Topkapı Sarayı Harem: 50 TL

Turist: 320 TL

Aya İrini Kilisesi: 40 TL

İnsuyu Mağarası 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

İnsuyu Mağarası Burdur/ Çatağıl Köyü’nde yer almaktadır.597 metre uzunluğunda ve 80 metre genişliğinde oldukça mistik bir havası olan bir mağaradır. Türkiye’deki görülmeye değecek yerlerden biridir. 2023 İnsuyu Mağarası giriş ücreti yetişkin 20 TL, öğrenci ise 10 TL olarak belirlenmiştir.

Anıtkabir Müze 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Anıtkabir’in şu anda üzerinde konumlandığı tepenin ismi bir zamanlar rasathane olduğu için rasattepe idi. Anıtkabir’in inşasından sonra Anıttepe olarak anılmaya başlanan tepenin üst noktasına inşa edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı buradadır. Anıtkabir’in içerisinde bir de müze bulunmaktadır. Anıtkabir’e de müzeye de giriş tamamen ücretsizdir.

Beylerbeyi Sarayı 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Farklı tarihsel dönemlerde inşa edilmiş bu benzersiz yapı İstanbul birinci köprünün ayaklarında konumlanmıştır. İçerisinde mermer köşk, sarı köşk, ahır köşkü (has ahır),saray bahçeleri, deniz köşkleri bulunmaktadır.  Eşsiz ve görkemli yapısı ile görenleri kendine hayran bırakan sarayı daha önce görmediyseniz görülecekler listenize eklemeyi unutmayın. Beylerbeyi 2023 fiyatlarına birlikte bakalım.

(müze kartı olanlar için giriş ücretsizdir)

Turist:130 TL

Yetişkin: 45 TL

İndirimli bilet: 20 TL

Bahçe: 10 TL

Küçüksu Kasrı 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

İstanbul Üsküdar-Beykoz sahil yolu üzerinde yer alan bu kasrı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Nikoğos Balyan’ın yaptığı bu eşsiz yapı yığma taş tekniği ile 3 katlı şekilde inşa edilmiştir. Süslemeleri ve mermer işçiliği ile ön plana çıkan yapı Barok Dönemi mimari üslubunu gözler önüne sermektedir. 1996 yılından beri müze olarak kapılarını ziyaretçileri için açmıştır. 2023 yılında Küçüksu kasrını ziyaret etmenin bedeli ise yetişkin 10 TL, öğrenci: 5 TL olarak belirlenmiştir.

Ihlamur Kasırları 2023 Giriş Ücreti Nedir?

Ihlamur kasrı İstanbul Beşiktaş-Nişantaşı arasında yer almaktadır. Abdülmecit dönemine tarihlenen kasır kesme taştan yapışmış olup dikdörtgen biçimli olarak inşa edilmiştir. Ihlamur kasrında bugün özel davet-toplantı ve düğün-nişan gibi cemiyetlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça merkezi bir bölgede olduğu için ziyaret etmek isterseniz kasra çok kolay bir şekilde ulaşım sağlamanız mümkündür.  2023 yılında Ihlamur kasrını ziyaret etme bedeli ise yetişkin: 30 TL öğrenci: 15 TL olarak belirlenmiştir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir