İngiliz Kraliyet Soy Ağacı Nedir?

İngiliz Kraliyet Soy Ağacı Nedir?
14.09.2022 16:53
İngiliz kraliyet ailesi dünya genelinde sürekli gündemde olmaktadır. Biz de merak edenler için; İngiliz kraliyet soy ağacı nedir, serveti ne kadar, kaç yaşında, gelinleri kimlerdir, doğum kuralları nelerdir, ailesini anlatan dizi hangisidir, evlilik kuralları nelerdir, geliri nereden geliyor, hangi soydan geliyor, dini inancı nedir, yönetimde söz sahibi mi? Konularına açıklık getirdik.

Saxe-Coburg ve Gotha Dükü Albert ile evlenen Kraliçe Victoria,  1837'den 1901'e kadar hüküm süren Hannover Hanedanı'nın son İngiliz hükümdarıydı. Ölümünden sonra, Kraliçe Victoria'nın halefleri, 1910'daki ölümüne kadar dokuz yıl boyunca hüküm süren Saxe-Coburg ve Gotha Hanedanlarıydı. Edward'ın aynı zamanda Prenses Mary ve Prens John'un annesi olan oğlu George V öldü ve kısa süre sonra tahta geçti. İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman karşıtlığı nedeniyle Saxe-Coburg-Gotha'nın tarihi adının Windsor olarak  değiştirildiğini açıklayan George oldu.En büyük kardeş Heinrich III.  Ancak Edward, boşanmış bir Amerikalı ile evlenmekten kaçındı. Bu, o sırada hükümet ve kilise tarafından Prens "Bertie" lakaplı George VI, ailesi ve yakın arkadaşları tarafından bindirildi. 1952'de en büyük kızı Elizabeth II ile birlikte. Daha iyi bildiğimiz, o zamandan beri hüküm süren mevcut kraliyet ailesi. 1947 senesinde Yunanistan ve Danimarka Prensi Philip ile evlendi. Prens Charles, Prenses Anne, Prens Edward ve Prens Andrew olmak üzere dört çocuğu olan Kraliçe, kısa süre önce kamu görevinden emekli oldu. Çoğunlukla kişisel hayatıyla ilgili. Ona çok aşık olmasa da 1981'de Galler Prensesi Diana ile evlendi. Diana da  Binbaşı James Hewitt ile aynı şeyi yaptı. Çift, Prens William ve Henry olarak doğan iki oğlu Prens Harry'yi karşıladı. Charles ve Diana sonunda 1996'da boşandılar ve ertesi yıl trajik bir araba kazasında öldüler ve Paris'in insani çabalarından dolayı sevildiği için  dünyayı derin bir kedere boğdu. Charles'ın Camilla Parker ile nişanı Şubat 2005'te açıklandı.  Aynı yılın Nisan ayında düzenlenen bir törenle çift, St. George Şapeli'nde dini bir adanmışlıkla evlendi ve Charles'ın en büyük oğlu Prens William ile evlendi, daha sonra Eton'da eğitim gördü. Kolej ve St Andrew's Koleji'nde ve daha sonra Sandhurst Kraliyet Askeri Akademisi'nde. Kraliyet Hava Kuvvetleri. Askeri görevinden ayrıldı ve şimdi tam zamanlı  bir kral. William, uzun zamandır  arkadaşı olan Catherine Middleton ile evlendi ve kendisine Cambridge Dükü ve  Düşesi unvanı verildi. Çiftin üç çocuğu vardı: Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis. Kronlar sırasıyla 3., 4. ve 5. sıradadır. Yeğeninden sonraki altıncı prens olan Prens Harry de Eton Koleji'ne gitti ve Kraliyet Askeri Akademisi Sandhurst'ta eğitim gördü. İngiliz Ordusunda görev yaptı ve Afganistan'da iki kez görev yaptı. 2015 yılında askerlikten emekli oldu. Prens Harry, Mayıs 2018'de eski Amerikalı aktris Meghan Markle ile evlendi ve Sussex Dükü ve Düşesi unvanını aldı. 6 Mayıs 2019 doğumlu oğlu Archie Mountbatten-Windsor, taht sırasında yedinci sırada.

İngiliz Kraliyet Ailesinin Serveti Ne Kadar?

Kraliçe II. Elizabeth tarafından yönetilen kraliyet ailesinin yan kuruluşları, mülkleri, sanat koleksiyonları ve mücevherleri de dahil olmak üzere servetinin 20-25 milyar sterlin  olduğu tahmin ediliyor.

İngiliz Kraliyet Ailesi Kaç Yaşında?

İngiliz kraliyet ailesinin kaç yaşında olduğu merak edilip araştırılmaktadır. İngiliz kraliyet ailesi 2022 itibarı ile 157 yaşındadır.

İngiliz Kraliyet Ailesi Gelinleri Kimlerdir?

İngiliz kraliyet ailesinin gelinleri; Prenses Diana, Sarah Ferguson, Kate Middleton, Meghan Markle olarak bilinmektedir. Prenses Diana önceki yıllarda hayatını kaybetmiştir.

İngiliz Kraliyet Ailesi Doğum Kuralları Nelerdir?

İngiliz kraliyet ailesi doğum kuralları şu şekildedir: Bebeğin doğum haberini ilk duyan Kraliçe olmalı. Evde doğum yapılmalı. Babalar doğumhaneye girmemelidir. Ebeler gizlilik yemini etmelidir.

İngiliz Kraliyet Ailesini Anlatan Dizi Hangisidir?

İngiliz kraliyet ailesi ilgisini çekenler için aileyi anlatan diziler şunlardır: The Crown, The Royal House of Windsor, The Story of Diana, The Windors.

İngiliz Kraliyet Ailesinin Evlilik Kuralları Nelerdir?

1772 Kraliyet Evlilikleri Yasası uyarınca, bir kralın soyundan gelenlerin bir başvuru yapmadan önce hükümdarın onayını almaları gerekir. Toplumda sevgi jestlerinin yapılmaması konusunda resmi bir kanun yok ancak Kraliçe  Elizabeth ailesini buna karşı uyardı.Mersin çiçeği gelin buketlerinin olmazsa olmazı. Gelinlikler Kraliçe tarafından onaylanmalıdır.

İngiliz Kraliyet Ailesi Geliri Nereden Geliyor?

Kraliyet ailesi devletten maaş alıyor. Ailelerin en önemli gelir kaynaklarından biri mükellefler tarafından devlete ödenen vergilerdir. İngiltere her yıl devlet başkanı olan Kraliçe'ye Hazine'den belli bir miktar veriyor. Tahsis edilen fonların çoğu, Kraliçe ve kraliyet ailesi için çalışanlara maaş olarak ödenir. Gerisi Kraliçe'nin maaşı. Elbette kraliyet ailesinin ve kraliçelerin geliri devlet hazinesinden elde edilen gelirle sınırlı değildir. Kraliyet ailesi çok büyük varlıklara sahiptir ve bu varlıklardan  gelir elde eder. Bu varlıklar, örneğin dünyanın en önemli alışveriş adreslerinden biri olan Regent Street'i içerir. Bunun dışında 19 km uzunluğundaki kumsal, kraliyet parkları, ülkenin kıyı şeridinin çoğunu kaplayan kraliyet arazileri ve diğer tarım arazileri kraliyet ailesinin önemli gelir kaynakları arasındadır.

İngiliz Kraliyet Ailesi Hangi Soydan Geliyor?

İngiliz kraliyet ailesinin hangi soydan geldiği araştırılmaktadır. İngiliz kraliyet ailesi, V. George’un soyundan gelmesi ile bilinmektedir.

İngiliz Kraliyet Ailesinin Dini İnancı Nedir?

İngiliz kraliyet ailesinin dini inancı da bu aile ile ilgili akıllara takılan sorulardan birisidir. İngiliz kraliyet ailesinin dini inancı Anglikanizm olarak bilinmektedir.

İngiliz Kraliyet Ailesi Yönetimde Söz Sahibi Mi?

İngiliz kraliyet ailesi hakkında insanları meraklandıran bir konu olmuştur. İngiliz kraliyet ailesi yönetimde bir söz sahibi değildir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir