Whatsapp Numara Değiştirince Ne Olur?

Whatsapp Numara Değiştirince Ne Olur?
20.12.2022 00:01
Artık birçok kişi mesaj göndermek ve arama yapmak için WhatsApp kullanıyor. Whatsapp numara değiştirince ne olur, kişilere bildirim gider mi, eski numaraya ne olur, mesajlar silinir mi? Whatsapp numara değiştirince engelli kişilere bildirim gider mi, gruplar silinir mi, engeli kalkar mı? gibi whatsaap kullanıcıları tarafından merak edilen soruları araştırdık ve siz değerli okuyucularımız için bu yazımızda cevapladık.

Birçok kişi telefon numaralarını çeşitli nedenlerle değiştirir. Elimizden geldiğince aynı telefon numarasını kullanmaya çalışırken, hayatımızda öyle bir an gelir ki numarayı değiştirmek zorunda kalırız. Daha önce, telefon numarasıyla ilişkilendirilen şeyler aramalar ve mesajlardı. Artık internetle birlikte birçok uygulama telefon numaralarımıza bağlanmaktadır. WhatsApp da bu uygulamalardan birisidir.

Numaranızı değiştirdiğinizde WhatsApp'a ne olduğu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Whatsapp numaranızı değiştirdiğinizde öncelikle eski WhatsApp numaranız silinecektir. Birisi size eski numaradan mevcut sohbet geçmişi aracılığıyla bir mesaj gönderirse size teslim edilmeyecektir. Mesajda tek bir gri tik alacaklar. Son görülmeniz de kaybolacaktır. Tüm sohbetleriniz medyalarıyla birlikte saklanacaktır. Onlara hiçbir şey olmamaktadır. Bireysel sohbetlerle birlikte WhatsApp grupları da kalır. Hiçbirinden çıkarılmazsınız. Numaranızı değiştirdiğiniz grupta sessiz bir mesaj olarak görünür.

Whatsapp Numara Değiştirince Kişilere Bildirim Gider Mi?

Kişilerinizin telefon numarası değişikliğiniz hakkında bilgilendirilmesini isteyip istemediğinizi seçme hakkınız vardır. Kişilerinize bildirimde bulunmayı seçip seçmediğinize bakılmaksızın, telefon numaranızı değiştirdiğinizde grup sohbetleriniz bilgilendirilecektir.

Whatsapp Numara Değiştirince Eski Numaraya Ne Olur?

Eski telefon numaranıza bağlı olan whatsapp hesabı silinir. Artık kişileriniz whatsapp kişiler listesinde eski telefon numaranıza bağlı olan whatsapp hesabınızı görüntüleyemezler. Eski telefon numaranız yerine yeni telefon numaranızı eklediğinizde tüm bilgiler bu yeni telefon numarasına aktarılır.

Whatsapp Numara Değiştirince Mesajlar Silinir Mi?

Telefon numaranızı değiştirir ve yeni telefon numarası için aynı telefonu kullanmaya devam ederseniz sohbet geçmişiniz telefonunuzda bulunmaya devam eder. Tüm sohbetleriniz medyalarıyla birlikte saklanacaktır. Onlara hiçbir şey olmamaktadır. Bireysel sohbetlerle birlikte WhatsApp grupları da kalır. Hiçbirinden çıkarılmazsınız.

Whatsapp Numara Değiştirince Engelli Kişilere Bildirim Gider Mi?

WhatsApp’ta numara değiştirince kişilere özel olarak bildirim gitmez. Telefon numarası değişikliğiniz hakkında kişilerinizin bilgilendirilmesini isteyip istemediğinizi numara değiştirirken seçebilirsiniz. Kişilerinize bildirimde bulunmayı seçip seçmediğinize bakılmaksızın, telefon numaranızı değiştirdiğinizde grup sohbetleriniz bilgilendirilecektir. Bunların yanı sıra Whatsapp’ta numaranızı değiştirdiğinizde daha önce engellediğiniz kişilere bildirim gitmemektedir.

Whatsapp Numara Değiştirince Gruplar Silinir Mi?

WhatsApp'ta telefon numarası değiştirmek; profil fotoğrafınız, adınız, hakkımızda, bireysel sohbetler, grup sohbetleri ve ayarlar dahil olmak üzere hesap bilgilerinizi eski telefon numaranızdan yeni telefon numaranıza aktarır.

Whatsapp Numara Değiştirince Engeli Kalkar Mı?

Whatsapp’ta numaranızı değiştirdiğinizde daha önce engellediğiniz kişiler yine engelli kalmaya devam eder. Engelli kişiler yeni numaranızı öğrenemez ve size mesaj atamazlar. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir