Ünlü Gazeteciler Ne Kadar Kazanıyorlar?

Ünlü Gazeteciler Ne Kadar Kazanıyorlar?
13.12.2021 14:30
Gazeteciler, doğru habere ulaşmak ve gündemden detaylı bir şekilde haberdar olmak için önemli bir yere sahiptir. Asparagas haber yapan gazeteciler sektörde zaman içinde yok olup giderler. Yıllardır bizimle olan ve gündemle bağımızı oluşturan gazeteciler hayatları, özellikle kazandıkları ücretler ile araştırma konusu olmaktadır. Gazeteciler farklı ücretlere tabi tutulmaktadır. Bu sektörde işini başarı ile yapan herkes iyi bir kazanç sağlayabilmektedir. Nevşin Mengü, İsmail Saymaz, İrfan Değirmenci, Uğur Dündar, Yılmaz Özdil, Nagehan Alçı ne kadar kazanıyor? Ünlü Gazetecilerin kazançlarını sizler için derledik.

Gazeteciler farklı yayınevlerinde ve farklı kanalarda çalıştıkları için aynı ücretleri kazanamamaktadır. Ayrıca yıllardır ekranlarda yer alan ve halk tarafından daha fazla tanınan gazeteciler daha fazla kazanmaktadır. Tüm bunlara ek olarak gazeteciler asıl mesleklerinin yanında kitap yazma, sunuculuk, haber spikerliği ya da moderatörlük yaparak da kazançlarını katlamaktadırlar. Ülkemizde ve dünyada adından sıklıkla bahsettiren başarılı ve açıklamalarıyla gündem konusu olan gazetecilerin kazançları merak konusudur. İşte sizlere ünlü gazetecilerimizin kazandıkları ücretler...

Nevşin Mengü Ne Kadar Kazanıyor?

Fox TV'nin yeni yapımlarından olan Orta Sayfa'da yer alan Nevşin Mengü daha önceden Olay TV'de Ana Haber Bülteni sunuculuğu yapmaktaydı. 2021 yılında yayınladığı Herkes İstediği Gibi Yaşasın adlı kitabıyla da çıkış yakalayan Nevşin Mengü'nün kazancı merak edilmektedir. 2020'de Olay TV'de görev aldığı spikerlik görevi ile ayda 10 bin TL civarında kazandığı düşünülen gazeteci Nevşin Mengü'nün yeni imza attığı Fox TV'de ne kadar kazandığı bilinmemektedir.

İsmail Saymaz Ne Kadar Kazanıyor?

Başarılı gazeteci ve yazarlarımız arasında yer alan İsmail Saymaz 2020-2021 yılı içinde Sözcü Gazetesi'nde çalışmıştır. Ardından Halk TV ile anlaşan İsmail Saymaz aktif çalışma hayatına burada devam etmektedir. 2010 yılında başladığı kitap yazarlığına günümüzde de devam etmektedir. Raflarda yer alan en son kitabı 2020 yılında yayınlanan Tosun Bank'tır. 2020 yılında katıldığı bir YouTube kanalında açıklama yapan İsmail Saymaz gazeteden ayda 5000 TL kazandığını söylemiştir ve bunun çok iyi bir kazanç olduğunu açıklayan Saymaz sektörün dikkatini çekmiştir. Türkiye Gazetesi yazarlarından olan Cem Küçük'e açtığı davadan da 10 bin TL tazminat kazanan İsmail Saymaz'ın net kazancı tam olarak bilinmemesine rağmen pek çok meslektaşına göre daha cüzi miktarlar kazandığı düşünülmektedir.

İrfan Değirmenci Ne Kadar Kazanıyor?

Haber sunucusu ve gazeteci olan İrfan Değirmenci, Kanal D Ana Haber ile hayatımıza girmiştir. Ancak yakın bir tarihte yaptığı açıklamalardan dolayı Kanal D'den kovulan İrfan Değirmenci günümüzde Halk TV'de ana haber sunuculuğu yapmaktadır. Hayatı boyunca pek çok başarılı isimle çalışma fırsatı bulan Değirmenci'nin yıldızı Ali Kırca'nın kendisine ATV'de staj imkanı vermesi ile parlamıştır. Bir dönem Fox TV'de Çalar Saat programının sunuculuğunu da yapan İrfan Değirmenci son yıllarda kitap yazarlığı işine de girmiştir. 44 yaşında olan Değirmenci'nin hali hazırda iki kitabı vardır. Kanal D yönetiminden ayrılırken kanala 1,5 milyon lira tazminat açtığı söylenen İrfan Değirmenci'nin bu kanalda görev yaptığı süre boyunca ayda 30 bin TL aldığı konuşulmaktaydı. Halk TV'de aktif olarak görev alan İrfan Değirmenci'nin kanaldan ne kadar gelir elde ettiği bilinmemektedir.

Uğur Dündar Ne Kadar Kazanıyor?

Uğur Dündar oyuncu ve yazarlığı pek bilinmeyen gazeteci özelliği ile halk arasında nam salmış bir isimdir. Televizyon programlarında da sunuculuk yapan Uğur Dündar haber spikerliği ve muhabirliğini de kariyerine eklemiştir. Başarılı bir hayata sahip olan Uğur Dündar yıllardır Türk televizyonlarında yer edinen biridir. Halen Sözcü Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan Dündar 78 yaşındadır. Olacak O Kadar da sunuculuk yapmış ve Yılan Hikayesi, Üvey Baba, Benim Annem Bir Melek gibi pek çok dizide cameo görüntü rolünde yer almıştır. 1995 yılından itibaren kitap yazarak devam eden Uğur Dündar en son eserini 2020 yılında çıkarmış ve İnan Kardeşim Kazanacağız adıyla raflardaki yerini almıştır. Pek çok alanda çalışan ve başarılı istatistik gösteren Uğur Dündar'ın kazancı çok merak edilmektedir. Ancak başarılı gazeteci Uğur Dündar kazancını gizli tutmaktadır. Aylık ya da yıllık kazancı ile ilgili bilgi bulanmayan Uğur Dündar halkın sevdiği ve görüşlerini önemsediği bir gazetecidir.

Yılmaz Özdil Ne Kadar Kazanıyor?

Başarılı Türk gazeteci ve yazarlarının arasında yer alan Yılmaz Özdil 56 yaşındadır. 2008 yılında Star Ana Haber'in yayın yönetmenliğini yapan Özdil günümüzde Sözcü Gazetesi'nde yazarlık yapmaktadır. 2011 yılında kitaplarını satışa çıkaran Yılmaz Özdil en son eserini 2020'de Son Cüret adında yazmıştır ve satışa sunmuştur. 2018 yılında yazmış olduğu Mustafa Kemal adlı kitabı bir milyondan fazla satılmış ve rekor kırmıştır. 2013 yılında en çok kazanan 20 yazar arasında yer almıştır ve o sene sadece yazmış olduğu kitaplardan 7,7 milyon TL kazanmıştır. Bu haber yazarlar arasında dedikoduya sebep olmuştur. Yılmaz Özdil'in aylık kazancının ne kadar olduğu tam olarak bilinmemektedir, kazancını gizleyen Yılmaz Özdil'in yüklü paralar elde ettiği hatta bazı köşe yazılarında ''çuval dolusu'' para kazandığı söylenmektedir.

Nagehan Alçı Ne Kadar Kazanıyor?

Gündemden düşmeyen bir isim olan Nagehan Alçı Habertürk'te köşe yazarlığı yapmaktadır ve Planet Mutfak'ta yayınlanan Nagehan Alçı ile 1 Öğün adlı yemek programının da sunuculuğunu üstlenmektedir. Tüm bunlara ek olarak kitap yazarlığı da yapan ünlü gazeteci 2010 yılında kendisi gibi köşe yazarı olan Rasim Ozan Kütahyalı ile evlenmiştir. Habertürk kanalında yayınlanan bir tartışma programında kendisine yer bulan Nagehan Alçı 2022 yılı için kendisine yüzde 40 zam yapılmasını dile getirmiştir. Bunu şaka yoluyla söyleyen Nagehan Alçı'nın kazancı tam olarak bilinmemesine rağmen yüksek bir ücret kazandığı düşünülmektedir. 2021 Eylül ayında Çengelköy'ün lüks sitelerinden olan '' Sultan Makamı'' sitesinden 7 milyon dolarlık ev alan Nagehan Alçı ve eşi uzun süre gündemde kalmıştır.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir