Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?
14.10.2021 15:30
Zaman içerisinde hepimiz internete çok bağımlı hale geldik. Youtube para kazanma özelliği nasıl açılır ve ne kadar para kazandırıyor? Tüm bu soruları sizler için cevapladık.

Öyle ki her birimizin elinde bir cep telefonu, bilgisayar veya tablet var. Sürekli internette araştırma yapıyor, bir şeyler okuyor ve işlerimizi hallediyoruz. Özellikle sosyal medyada çok fazla zaman geçiriyoruz. Sosyal medya hem her şeye çok kolay bir şekilde erişebilmemizi, hem de birbirimiz ile etkileşim haline gelebilmemizi sağlıyor. Sosyal medya hesabımızda yakınlarımızla her zaman iletişime geçebiliyor, birbirimizi takip edebiliyor ve birbirimizden haber alabiliyoruz. Ayrıca çok fazla eğlenceli ve komik içerikler paylaşabiliyor veya paylaşılan komik, eğlenceli içerikleri görebiliyoruz. Bu nedenle gün içinde yaşadığımız sorunlardan bir nebze olsun uzaklaşabiliyor ve kafa dağıtabiliyoruz. Yapılan araştırmalara göre dünyada sosyal medya kullanımı zaman geçtikçe hızla artmaktadır. Şu anda yaklaşık olarak 4. 20 milyar insan sosyal medya platformlarından birini veya birkaçını kullanmakta. Özellikle Instagram, Whatsapp, Twitter ve You Tube çok fazla kullanılan sosyal medya araçlarından bazıları. Biz de bu yazımızda sizler için You Tube hakkında bilgi topladık. You Tube nedir, nasıl kullanılır, You Tube’ de nasıl kanal açılır, nasıl içerik üretilir, nasıl takipçi toplanır ve nasıl para kazanılır gibi konuları araştırdık. Öncelikle şunu söyleyelim You Tube içerisinde video barındıran bir sitedir. 15 Şubat 2015 yılında kurulmuştur ve çok fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. You tube ‘ de hemen hemen her video bulunabilir. You Tube kullanabilmek için önce mobil cihazınıza indirmeli ve hesap oluşturmalısınız. E-posta adresiniz ile hesap açabilir ve üye olabilirsiniz. Daha sonra dilediğiniz türden içerikleri bulabilir ve izleyebilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz videolara oy vererek destekleyebilir ve yorumlar yapabilirsiniz. You Tube ‘ de içerik üreticisi olmak ve kanal açmak için yazımızın devamını okumalısınız.

Youtube Para Kazanma Özelliği Nasıl Açılır?

You Tube sosyal medya platformaları arasından en çok kullanılanlardan birisidir. Pek çok videoyu içerisinde barındıran bir web sitesi olduğundan dolayı aradığınız her şey ile ilgili videolar bulabilirsiniz. Müzik, eğlence videoları, ders videoları, yemek tarifi videoları, makyaj videoları, oyun videoları, bilgi videoları ve başka pek çok şey You Tube’ de bulunabilir. You tube kullanabilmek için öncelikle mobil cihazınıza uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Ardından da e- posta adresiniz veya Google hesabınız ile kayıt olduktan sonra giriş yapabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. You Tube’ e sadece video izlemek için girebilir ya da You Tube’ de video üretebilirsiniz. You Tube ‘ de içerik üreterek pek çok kullanıcıya ulaşabilir ve böylece para kazanabilirsiniz. Bunun için öncelikle 18 yaşından büyük olmalısınız. Google hesabınız ile You Tube’ de hesap oluşturmalı ve oturum açılmalıdır. Daha sonra üst köşede yer alan “ kanal oluştur” kısmına tıklamalı ve isim yazdıktan sonra kanalınızı açmalısınız. You Tube’ de kanal açmak ücretsiz bir iştir ve Google hiçbir şekilde ücret talep etmez. Daha sonra videolar çekmeli ve paylaşmalısınız. En az 1000 aboneye ulaştıktan sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube Ne Kadar Para Kazandırıyor?

You tube çok fazla kullanılan bir sosyal medya platformudur. İnsanlar You Tube’ de pek çok şey ile ilgili videoya ulaşabilir ve güzel vakit geçirebilir. Ayrıca You Tube’ de kanal açabilir ve kendi videolarını paylaşabilir. Bunun için ilk olarak You Tube uygulamasını mobil cihazınıza indirmeli ve hesap açmalısınız. Google hesabı ile veya e-posta adresi ile You Tube ‘ de oturum açtıktan sonra üst köşede bulunan “ kanal oluştur” kısmına tıklayarak kanal oluşturulabilir. Ardından videolarınızı paylaşabilir ve pek çok izleyiciye ulaşabilirsiniz. You Tube’ de kanal oluşturmak ücretsizdir. You Tube ‘ de nasıl ve ne kadar para kazanıldığı çok merak edilmektedir. You Tube’ den para kazanabilmek için öncelikle You Tube İş Ortağı Programı’ na başvurmanız gerekir. Başvurunuz kabul edildiğinde para kazanmaya başlarsınız. You Tube İş Ortağı Programı’ nda reklamcılık geliri, you tube Premium geliri, ürün rafı, süper chat, süper üyelikler ve kanal üyelikleri özelliklerini kullanarak para kazanabilirsiniz. You tube ‘ de bazı kanalların sahibi her 1000 izlenme için 3 dolar alırken, bazıları 10 dolar kadar para kazanırlar. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir