Tütüncü Dükkanı Açmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Tütüncü Dükkanı Açmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
12.12.2022 21:42
Tütüncü dükkanları, mahallelerimizin, semtlerimizin, sokaklarımızın her tarafında yerleşmiş olan dükkanlar arasındadır. Peki; tütüncü dükkanında neler satılabilir, tütüncü dükkanında olması gerekenler nelerdir? Tütüncü dükkanı nasıl açılır, ruhsatı nasıl alınır? Tütüncü dükkanı açmak yasal mı, açmak için gerekli evraklar nelerdir? Tütüncü dükkanlarına dair merak edilenler tüm detayları ile birlikte sizler için hazırlamış olduğumuz bu haberimizde.

Tütüncü dükkanları için son senelerin en popüler hale gelmiş olan iş fikri olduğu söylenir. Sigara ve tütün fiyatlarının sürekli bir artış halinde olması da insanlardaki tütüncü dükkanı açma isteğini artıyor olabilir tabii. Tütün fiyatlarının artması ile de birlikte tütün ürünlerine olan talep de artıyor. Bandrollü olan sigaraları tüketmek fiyatları sebebi ile git gide daha zor bir hal alıyor. Tütüne olan yönelimin sebebi de aslında büyük oranda bu. Tütüncü dükkanı açmanın oldukça kar getiren bir iş olduğu söylenir. Kar marjının %400 kadar olduğu da gözlemlenmiştir. Girişimciye ve dükkanın bulunduğu yere göre de tabii ki bu kar marjı değişebilmektedir. Tütüncü dükkanı için düzen de gerekmektedir. Tadilat işlemleri, rafların sistemli ve düzenli sıralanışı, tütün ve satılmak istenen diğer ürünlerin temin edilmesi, reklam yapmak ve tanıtmak için gerekmekte olan malzemeler oldukça önemlidir. Hiçbir adım atlanmamalıdır. Kira, faturalar, ısıtma, su, işletme giderleri gibi eksiler de dikkate alınmalıdır. Yüksek sermayeye sahip olmadan da iyi kazançlar elde edilebilmektedir. Tütüncü dükkanı açabilmek için gerekmekte olan şey şahıs işletmesi açmaktır. Limited şirketi ya da anonim şirket açmak da mümkündür fakat masraflar sebebi ile mantıksız bir seçim olacaktır. Normal işletmelerden bir farkı bulunmamaktadır.

Tütüncü Dükkanı Açmak Yasal Mı?

Açıkta tütün satmak evet yasal bir durum değildir. Bunun yanı sıra tütüncü dükkanı açmakta bir sıkıntı yoktur. Yasaldır.

Tütüncü Dükkanı Ruhsatı Nasıl Alınır?

Ruhsat almak için gerekli belgeler toplanmalıdır. İzinler alınmalıdır. Dükkanı açmak öylece mümkün olacaktır.

Tütüncü Dükkanı Nasıl Açılır?

Tütüncü dükkanı açabilmek için gerekmekte olan şey şahıs işletmesi açmaktır. Limited şirketi ya da anonim şirket açmak da mümkündür fakat masraflar sebebi ile mantıksız bir seçim olacaktır. Normal işletmelerden bir farkı bulunmamaktadır.

Tütüncü Dükkanında Olması Gerekenler Nelerdir?

Tütüncü dükkanı açabilmek için gerekmekte olan şey şahıs işletmesi açmaktır. Limited şirketi ya da anonim şirket açmak da mümkündür. Bunun yanı sıra alınması gereken ürünler bulunmaktadır. Dükkan işleyişi için gerekli olan sistemler de tamamlanmalıdır.

Tütüncü Dükkanında Neler Satılabilir?

Tütüncü dükkanında satılabilecek pek çok şey bulunmaktadır. Nargile ve tütün ürünleri bu ürünlerin başında gelmektedir. Bunların yanı sıra ağızlık, filtre, sigara kutusu, zippo, pipo, aksesuar, lüks küllükler, tütün ürünler, tabakalar gibi ürünleri de satışa sunmak mümkündür.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir