Toki Engelli İndirimi Var Mı?

Toki Engelli İndirimi Var Mı?
24.12.2022 18:56
Engelli kişilere sosyal hayatta daha uygun bir takım avantajlı işlemler yapılır. Bu konu hakkında bir araştırma yaptık. Toki engelli indirimi var mı, özel hastanelerde, trafik sigortasında, tüknet engelli indirimi var mı? Ev alırken, Anadolu jet, elektrikli araçlarda engelli indirimi var mı?

2022 yılında yapılan Toki kapsamında evleri alımında engelliler için kredi çekiminde ve evi alma süreçlerinde engelli indirimi uygulaması vardır. Bu sayede toplumda engeller bir nevi kalkarak onların hayat mücadelesine destek olması adına güzel bir hareket olmaktadır. Hem engellerin kalkması hem de kendi adına ev almaları sağlanır. Devletin bu şekilde engelli indirimi uygulaması engelli bireylere de destek olması adına güzel bir hareket olmaktadır.

Özel Hastanelerde Engelli İndirimi Var Mı?

Özel hastanelerde verilmiş olan kararlar neticesinde engelli sayılan hastalara belirli bir noktadan sonra indirim yapılması gerekir. Çünkü hastane ve devletin aldığı karar ve sözleşmelerde bu madde yer almaktadır. Engelinin yaşamını daha kolaylaştırmak ve toplumda haklarının daha rahat şekilde kullanmaları adına özel hastaneleri de bu şekilde kullanmaları önerilmiştir. Bu maddenin kabul edilmesi ile özel hastanelerde belirli bir para karşılığında özel bir indirimle engelliler tedavi görmektedir.

Trafik Sigortasında Engelli İndirimi Var Mı?

Trafik sigortasında engelli indirimi yapılır. Kişiler engel durumunu belirtecek sağlık raporları ile gerekli yerlere müracaat etmesinden sonra bu raporun çıkarılması ile yaklaşık % 40 ve 90 civarından engelli indirimi yapılıyor. Hem trafikte daha rahat hem de daha az bir bedel ödemeleri onlara bir nevi moral olmaktadır.

Tüknet Engelli İndirimi Var Mı?

Özgür iletişim paketi altında engelli, şehit ve gazilere yapılan birçok indirim sayesinde kullanım alanı genişleyen bir marka haline gelmiştir. Engelli adaylarına konuşma alanının daha da gelişmesi açısından güzel paketleri olan bir iletişim alanıdır. Engellerin belirli günlerde yapılan özel paketleri ile internet, konuşma ve mesajlaşma paketleri sayesinde tüm Türkiye üzerinden iletişime geçmeleri sağlanır. Bu da onların markalarına yakışacak bir hareket olduğunu göstermektedir.

Ev Alırken Engelli İndirimi Var Mı?

Ev alırken engelli olduğunuza dair rapor alınması halinde indirim yapılır. Yani evin metrekaresine göre hesaplamanın yapılması ile belli vergi dilimlerinden muaf olunması sağlanır. Böylece evi almanız daha indirimli olmuş olacaktır. Engelli bireylerin özellikle hangi alanlarda indirim alacağına dair ön bilgilendirme ile bu konuları bilmesi hayatlarını daha da kolaylaştıracak bir hareket olacaktır.

Anadolu jet Engelli İndirimi Var Mı?

Dünyanın öbür ucuna daha uygun fiyata gitmek için Anadolu jet engelli bireylere güzel indirimler yapmaktadır. Ancak engelli olduğunuza dair bir belge ya da kart varsa bunu belirtmeniz gerekir. Yani ağızdan engeliyim diye bir indirim alma şansınız yoktur. Öncelikle bu tür firmalar engelli bireylerin numaralarına göre bir kayıt açarlar. Bu kayıt üzerinden her defasından indirim gerçekleşmiş olur.

Elektrikli Araçlarda Engelli İndirimi Var Mı?

Evet, elektrikli araç alırken engelli indirimi yapılır. Araçların belirli vergilerinden de engelli bireyler muaf olmaktadır. Engelli olduğunuza dair belirli belgelerle kurumlara gidilerek elektrikli araçlarınızı bu indirime göre almanız daha kolay olacaktır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir