Telefoncu Dükkanı Açmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Telefoncu Dükkanı Açmak İçin Gerekenler Nelerdir?
10.12.2022 14:39
Bir sokakta ya da caddede yürüdüğümüzde her köşe başında telefoncu görmekteyiz. Telefoncu dükkanı açmak için gerekenler nelerdir, gerekli belgeler nelerdir? Telefoncu dükkanı ruhsatı nasıl alınır, dekorasyonu nasıl olmalıdır? Telefoncu dükkanında neler satılabilir? Telefoncu dükkanı açmak ve işletmek için gereken bilgiler sizler için derledik ve yazdık.

Son zamanlarda kullanılan telefonların modelleri ve çeşitlerinin artmasıyla beraber birçok telefoncu dükkanı görmeye başladık. Telefoncu dükkanı açmak istiyorsanız önünüzde farklı seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler şunlardır;

·        Tüm operatörlerin olduğu bir telefoncu açmak

·        Tek bir operatörün dükkanını açmak

·        Aksesuar satışı yapan bir dükkan açmak

·        Devren telefon dükkanı almak.

Telefon dükkanı açmak için bu seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ancak bu işi yapan insanların tavsiyesi her zaman tüm operatörlerin olduğu bir dükkan açmanız olacaktır.

Telefoncu Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Her ticaret dükkanı açmak için belgeler gerektiği gibi telefoncu açarken de birçok belgeye sahip olmanız gerekmektedir. Telefoncu dükkanı açmak istiyorsanız almanız gereken belgeler kısaca şöyledir;

·        Nüfus cüzdanı örneği

·        İkametgah

·        Vergi levhası

·        Ruhsat belgesi

·        Ticaret ve oda kaydı

·        İş yerine ait tapu ya da kira ise sözleşme

·        SGK kaydı

·        Sabıka kaydı

·        Yangın araç gereçleri

·        Çevre temizliği evrakı

Bu belgelere sahipseniz dükkanınızı açarken bir sıkıntı ile karşılaşmanız küçük bir ihtimaldir.

Telefoncu Dükkanında Neler Satılabilir?

Telefoncu dükkanında satılabilecek şeyler sadece telefon ya da kontrol yükleyip fatura ödemesi yapmak değildir. Telefonlar için kılıf ve birçok aksesuar satışı da yapabilirsiniz. İşte dükkanınızda satabileceğiniz en karlı ürünler;

·        Normal ya da hızlı şarj aleti

·        Taşınabilir şarj cihazı

·        Kulaklık

·        Sanal gerçeklik gözlüğü

·        Takip bilekliği

·        Telefon kılıfı ya da kapağı

·        Koruyucu ekran

Bu ürünlerin satışından kar elde etmeniz oldukça olasıdır.

Telefoncu Dükkanı Ruhsatı Nasıl Alınır?

Telefoncu dükkanı açmak için almanız gereken izinlerin kapsamı ve alma süreniz açacağınız dükkanın türüne göre farklılık göstermektedir. Eğer bireysel bir şirket açmayı düşünüyorsanız gerekli evrakları hazır hale getirmeniz durumunda aynı gün vergi levhasını alabilmektesiniz. Ancak limited ya da anonim bir şirket kuruyorsanız vergi levhası almak için gereken süre 4 ila 6 iş günü arasında değişiklik göstermektedir.

Vergi levhanızı çıkarttıktan sonra dükkanı açacağınız yerin belediyesine gidip iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı almanız gerekmektedir. Gerekli belgelerin eksiksiz olmasıyla beraber işyeri açma ve çalıştırma ruhsatınız birkaç gün içerisinde elinize ulaşacaktır.

Telefoncu Dükkanı Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Sokakta yürürken neredeyse ekmek fırını ya da pastane kadar sık telefoncu dükkanı da görmekteyiz. Telefoncu dükkanlarının sayısının bir hayli artmasıyla beraber bu dükkanlar birbirleri ile rekabet halindedir. Bundan dolayı dükkanınızın güzel kar etmesini istiyorsanız dükkanın bulunduğu konum, bulunulan caddenin işlekliği ve dükkanınızın dekorasyonu çok önemlidir.

Günümüzde telefoncu dükkanlarının sayısının artması ile beraber birçok farklı tasarım ve dekorasyon görmekteyiz. Bu dekorasyonlar tabi ki de herkesi memnun edemez. Bu tarz şeylerin kişilerin zevkine göre değişmesinden dolayı dükkanınızın dekorasyonuna bir müşteriniz bayılırken başka müşterinizin beğenmemesi oldukça olağandır. Bundan dolayı tam olarak dükkanınıza şunu yapın, şöyle düzenleyin gibi tavsiyelerde bulunmamız anlamsız olacaktır. Her insanın beğenileri farklıdır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir