Omuz Genişletme Yöntemleri Nelerdir?

Omuz Genişletme Yöntemleri Nelerdir?
08.11.2021 14:08
Omuz genişletme ne kadar sürer, ameliyatı var mı? Kadınlar için omuz genişletme nasıl olur? Omuz genişletme yöntemlerini sizler için derledik.

Vücudumuzun güzel ve fit durmasını isteriz. Bunun için de özellikle sırt, bacaklar ve omuzlar çok önemlidir. Omuzların esnek olması ve kaslı olması, üst vücut hareketleri yapılmasını kolaylaştırır. Omuzları dar olanlar, omuzlarını genişletmek isteyenler, omuzların nasıl genişleyeceğini merak ederler. Şunu söylemek gerekirse omuzları genişletmek sanılan kadar kolay değildir. Ayrıca omuz hareketleri çok zorlayıcı olduğundan dolayı sakatlanma riski vardır. Bu nedenle aşağıya yazacağımız omuz genişletme hareketlerini yaparken çok dikkat etmek gerekir. Omuz genişletme hareketleri:

·        Dumbell Front Raises – Ön Dambıl Kaldırma: Dambıl kaldırmak omuzlardaki kasları geliştirmeye yardımcı olur. Kaslar geliştikçe omuzlar da genişler. Dambıl kaldırırken ilk başta düşük ağırlıkta dambıllarla başlamak gerekir. Öncelikle bacakları omuz genişliğinde açmak gerekir. Dambılları yanlarda ya da baldırların üzerinde tutabilirsiniz. Daha sonra derin bir nefes alarak dambılları yavaş yavaş kaldırıp, indirebilirsiniz. Dambılları her kaldırdığınızda nefesiniz alıp vermelisiniz.

·        Front Press Hareketi: Bu hareketi yapmak için öncelikle dik bir şekilde oturun. Daha sonra kollarınızı omuz genişliğinden biraz geçecek kadar açın ve halteri alın. İlk olarak halteri göğüs hizanızda tutun. Derin bir nefes aldıktan sonra halteri kaldırın, nefes verdikten sonra halteri tekrar göğüs hizanıza indirin. Bu hareketi yaparken en önemli şey dik oturmaktır. Bu hareket sadece omuzların genişlemesine yardımcı olmaz. Aynı zamanda kol kaslarını da geliştirir.

·        Back Press: Bu hareketi yaparken sırtınız dik bir şekilde oturun. Daha sonra ellerinizi omuz genişliğinde açın ve halteri alın. Halteri ense hizanızda tutmalısınız. Derin bir nefesten sonra halteri kaldırıp, indirmelisiniz. Bu hareket de omuzları, arka kol kaslarını geliştirir.

·        Lateral Raises – Side Lateral Raises: Bu hareketi yaparken ayakta ve dik bir şekilde durmak gerekir. Ayaklar ve kollar omuz genişliğinde açılır, derin nefes aldıktan sonra halter kaldırıp indirilir.

 Omuzları genişletmek ile ilgili merak edilen diğer sorular ve cevapları için yazımızın devamını okumalısınız.

Omuz Genişletme Ne Kadar Sürer?

Omuzların geniş olması, daha iyi bir görüntü sağlar. Ayrıca omuzlar genişledikçe vücut güçlenir. Bu nedenle omuzların genişlemesi için sıkı bir antrenman yapmak lazımdır. Omuzlar kolay kolay gelişebilen ve genişleyen bölgeler değildir. Omuzlar çok zor gelişir ve çok zor genişler. Her gün düzenli olarak antrenman yapmak gereklidir. Omuz genişletmek için en az 2-3 aylık bir çalışma gerekir.

Omuz Genişletme Ameliyatı Var Mı?

Omuzların dar olması hem duruş bozukluğuna yol açar, hem de çok estetik bir görüntü sağlamaz. Bu nedenle hemen hemen herkes omuzlarının daha geniş ve kaslı olmasını ister. Omuzların genişlemesi kolay değildir. Omuzlarını genişletmek isteyenler çok fazla antrenman yapmalı ve sıkı çalışmalıdır. Omuz genişletmek zor ve sabır isteyen bir şey olduğu için, bunun bir ameliyatının olup olmadığı merak edilmektedir. Omuz genişletmenin bir ameliyatı vardır. Estetik operasyon ile omuzlar genişletilebilir.

Kadınlar İçin Omuz Genişletme Nasıl Olur?

Kadınlar için omuzlar önemlidir. Omuzların geniş olması vücudu güzel gösteren en önemli detaylardan birisidir. Her kadın omzunun geniş ve zarif olmasını ister. Omuzların genişlemesi için yapmak gereken hareketler şunlardır:

·        Kolları yana kaldırma: Dik durun, ayaklarınızı omuz hizasında açın. Nefes aldıktan sonra kollarınızı yavaşça kaldırıp, indirin.

·        Şınav: Önce şınav pozisyonu alın. Ayaklarınızı ve avuçlarınızı yere koyun. Avuçları yerden kaldırın ve indirin.

·        Dambıl: Ayakta dik bir şekilde durun. Ayaklarınızı omuz genişliği kadar açın. Dambılları nefes alıp vererek indirip, kaldırın.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir