Maine Coon Kedi Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Maine Coon Kedi Fiyatı 2023 Ne Kadar?
20.02.2023 22:44
Hayattaki en sadık ve en sevimli dostlarımızdan biri olan kediler hakkında merak edilenler var. Bu yazımızda belli kedi türlerinin 2023 yılındaki satış fiyatlarına bakacağız. 2023 Maine coon, Nebelung, Ocicat kedi fiyatı ne kadar? Ragdoll, Russian blue, Rus mavisi, Scottish straight kedi fiyatı ne kadar? Sizin için derledik.

Ülkemizde olduğu kadar Amerika’da da oldukça bilinen ve tercih edilen bir cinstir. Oldukça uzun tüylere sahiptir. Bu tüylerden dolayı kendini kış aylarında muazzam derecede koruyabilmektedir. Sadık hayvanlardır. Ayrıca sevgi dolu, insan canlısı ve etkileyici bir görünüme sahiptirler. 2023 yılında bir Maine coon cinsi bir kediye sahip olmanın bedeli ise 10.000 TL ile 22.000 TL arasında değişmektedir.

Nebelung Kedi Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Parlak gümüş rengine sahip tüyleri ve canlı göz rengi ile dünyadaki kedi türleri arasında en öne çıkan türlerden biridir. Mavi Rus kedisine benzer özellikleri ile bilinmektedir. Hareketli, enerjik bir kedidir. Aynı zamanda da içine kapanık olduğu zamanlarda olabilmektedir. 2023 yılında bir Nebelung kedisine sahip olmanın bedeli ise 8.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir.

Ocicat Kedi Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Amerika’da keşfedildiği söylenmektedir. Doğal bir kedi türü değildir. Kaliteli vakit geçirmekten hoşlanan, oynamayı, keşfetmeyi ve sahibiyle yakın ilişki içinde olmayı seven bir canlıdır. Özgüvenli kedilerdir. İnsanları severler. Ortalama olarak 5 kiloya kadar ulaşırlar. Av yetenekleri oldukça gelişmiştir. Ocicat kedi 2023 fiyatı bilgisine ulaşamadık.

Ragdoll Kedi Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Son derece yüksek bir üreme oranına sahip, Amerika’da keşfedilmiş, zeki, uyumlu bir kedidir. Ortalama ağırlık olarak 4-7 kiloya kadar ulaşabilirler. Çok tüylü, sert, kalın kaslı bir kedidir. 2023 yılında bir Ragdoll kediye sahip olabilmenin bedeli ise 2.500 ile 3.000 TL arasında değişmektedir.

Russian Blue Kedi Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Kendine hayran bırakan müthiş bir güzelliğe sahip bir kedidir. Kısa tüyleri, yeşil, mavi, sarı parlak göz rengiyle adeta büyüleyen bu kedimiz adı üstünde Rusya kökenli bir kedidir. Ortalama ağırlık olarak 3-5 kiloya kadar ulaşabilirler. Çok dikkat çekici olan bu kediler çevreleriyle uyum içinde olmayı, insanlarla yakın almayı severler. Ancak genellikle sessiz, sakin bir tabiatları vardır. 2023 yılında bir Russian Blue kedi sahibi olmanın bedeli ise 500 TL ile 2.500 TL arasında değişmektedir.

Rus Mavisi Kedi Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Rus mavisi ya da Russian Blue aynı kedi cinsini ifade etmek için söylenmektedir. Kısa ve yoğun tüylere sahip oldukça çekici bir hayvandır. Tüyleri 2 kat daha yoğundur. Parlak göz rengi ve görüntüsü ile ün yapmış bir kedidir. Rus mavisi kedisine sahip olmanın 2023 yılındaki bedeli ise 500 TL ile 2.500 TL arasında değişmektedir.

Scottish Straight Kedi Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Oyuncu karaktere sahip bir kedi olduğu için, kedi sahiplenmek isteyen çocuklu aileler için oldukça uygun bir seçenek olacaktır. Uygun bir ortam sağlandığı ve alıştırıldığı taktirde varsa evdeki diğer hayvanlarla da son derece uyum halinde yaşayabilecek bir kedidir. Uykuya bayılırlar. Ayrıca uysal, zeki ve duygusal hayvanlardır. 2023 yılında bir Scottish straight sahibi olmanın bedeli ise 900 TL ile 5.500 TL olarak belirlenmiştir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir