Kuru İğne Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Kuru İğne Tedavisinin Faydaları Nelerdir?
23.08.2022 17:34
Kuru iğne tedavisi pek çok insanın başvurduğu bir tedavi yöntemi olmuştur. Bundan dolayı kuru iğne tedavisi ile ilgili merak edilen konular gelişmiştir. Biz de yazımızda kuru iğne tedavisinin faydalarından, orucu bozup bozmadığından ve daha pek çok konudan sizlere bahsettik.

Kuru iğne tedavisinin faydaları insanlar tarafından merak edilip araştırılan bir konu olmayı başarmıştır. Kuru iğnelemeyi vücudun belirli bölgelerindeki ağrıyı azaltmanın etkili bir yolu yapan şey, tetik noktalarını hedeflemesidir. Diyelim ki omuz veya boyun ağrınız var, terapist tespit edilen tetik noktalarına iğneler sokacak. İğneler, ağrıya neden olan kaslardaki gerilimi, iltihabı, kimyasalları ve basıncı serbest bırakacaktır. Sonuçlar, gelişmiş bir hareket aralığına ve anında ağrı rahatlamasına yol açacaktır. Kuru iğnelemenin tetik noktalarındaki gerilimi ve basıncı nasıl azalttığına benzer şekilde, bu süreç bir yaralanmanın genel hareketini iyileştirmeye yardımcı olur. Sürekli hareket halinde olan bir sporcuysanız, akıcı hareket ve tam hareket açıklığına sahip olmak başarınızın anahtarıdır. Örnek olarak omzu tekrar kullanalım. Bir beyzbol oyuncusuysanız, başarılı bir beyzbol atarken omzunuzda tam bir hareket açıklığı olması önemlidir. Sürekli bir beyzbol topu atarak omzunuza çok fazla stres yüklersiniz ve kaslarınızı gevşetmek ve gerginliği azaltmak önemlidir. Kuru iğneleme bu ağrıyı azaltmaya ve omzunuzun genel işlevini iyileştirmeye yardımcı olabilir, böylece omzunuzda veya başka bir yaralanmada sürekli rahatsızlık hissetmezsiniz. Ne zaman bir sakatlık yaşasanız, en kötü ve en uzun kısım iyileşme sürecidir. Evet, bazı yaralanmalar diğerlerinden daha uzun iyileşme süreleri gerektirir, ancak ne olursa olsun, tam gücümüze geri dönmek için hepimiz endişeliyiz. Kuru iğneleme ile hastalar daha hızlı ağrı kesici ve gelişmiş hareket açıklığı yaşadılar. Bu, diğer tedavi seçeneklerine kıyasla iyileşme sürecini hızlandırdığı için kuru iğneleme tedavisinin en iyi faydalarından biridir.

Kuru İğne Tedavisi Orucu Bozar Mı?

Kuru iğne tedavisinin orucu bozup bozmadığı Müslümanlar’ın endişelendiği konulardan birisi haline gelmiştir. Kuru iğne tedavisi bir akupunktur olarak karşımıza çıkmaktadır. Akupunktur vücudumuzda bulunan belirli noktalara iğne batırarak o noktaları tedavi etmeyi amaçlamaktadır. Vücudu beslemediğinden dolayı akupunktur yani kuru iğne tedavisi yapılması orucu bozan bir etken değildir.

Kuru İğne Tedavisi Sonrası Ağrı Olur Mu?

Çoğu zaman, hastalar tedavi sırasında ve tedaviden 24 saat sonrasına kadar hafif, donuk bir ağrı yaşayacaklardır. Hızlı 'seğirme tepkisi' sırasında bir miktar rahatsızlık hissedilir ancak bu rahatsızlık minimaldir ve sadece birkaç saniye sürer. Kuru iğneleme tedavisinden sonra hafif ila orta dereceli kas ağrılarının olması normaldir.

Kuru İğne Tedavisini Sgk Karşılıyor Mu?

Kuru iğne tedavisini SGK’nın karşılayıp karşılamadığı insanlar tarafından araştırılmakta olan bir konudur. Kuru iğne tedavisi maalesef ki Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanan bir tedavi yöntemi değildir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir