Kedi FIV Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Kedi FIV Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?
20.02.2023 22:36
Kedilerde tıpkı insanlar gibi bazı virüs ve bakterilere açıktır. Hayatlarını tehdit eden bu virüslerden kurtulmalarının tek çaresi de aşı olmaktadır. Gelin birlikte 2023 yılında güncellenen kedi aşıları fiyatlarına yakından bakalım. 2023 FIV, karma, kısırlık aşısı ne kadar? 2023 kızgınlık, lösemi, dış parazit aşısı ne kadar? Cevapları yazımızda bulabilirsiniz.

FIV kedi AIDS olarak bilinen bir virüstür. İnsanlarda olduğu gibi kedilerde de direkt bağışıklığı baskılar ve etkisi altına alarak öldürücü olabilir. Bulaştığında tedavisi mümkün olmayan ölümcül etkili bir hastalıktır. FIV aşısı olunmazsa bu hastalığa davetiye çıkartmış olursunuz.  Aşırların periyodları birbirinden farklıdır. Bunun bilgisini yalnızca veteriner hekiminizle konuşarak öğrenebilirsiniz.  2023 yılında bir doz FIV aşısı fiyatı 160 TL olarak belirlenmiştir.

Kedi Karma Aşı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Bazı aşılar her kediye uygulanmak zorundadır. Karma aşı da bunlardan biridir. Adını en sık duyduğumuz ve ne işe yaradığını merak ettiğimiz bu aşı kendinizi olası hastalıkların tümüne karşı daha dirençli hale getirmek için uygulanan bir genel aşıdır. Her 2 aylık olan kediye uygulanmak zorundadır. Yavru döneminde 2kere,kediniz yetişkin olduktan sonra da her sene 1 defa uygulanmalıdır. Karma aşı 1 doz 2023 yılında ortalama olarak 460 TL’dir.

Kedi Kısırlık Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Kedilerin kısırlaştırma işlemlerinin yapılabilmesi için öncelikle ve genel olarak 6.ayını doldurmuş olması beklenmelidir. Kısırlaştırma işlemi hayvanların kontrol dışı üremelerine engel olabilmek için yapılmaktadır.

Ayrıca bu işlem hayvanın daha uzun süre ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesine de zemin hazırlayan bir işlemdir. 2023 yılında bir kedinin kısırlaştırma ücretleri yeniden belirlenmiştir.

2023 yılında sedasyon (sakinleştirmek, uyuşturmak, yatıştırmak) 390 TL, küçük ırklarda 2500 TL diğer kediler de ise 2.600 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca erkek kedilerde fiyat 1.800 olarak ücretlendirilmektedir.

Kedi Kızgınlık Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Kedilere uygulanan kızgınlık aşısı aslında bir hormon aşısıdır. Kedilerin biyolojik bir süreci olan kızgınlık dönemini erteler ya da daha hafif atlatmasına yardımcı olur. Ancak böyle bir aşısının uygulanması uzman veteriner hekimler tarafından önerilmemektedir. 2023 yılında kedi kızgınlık aşısı fiyatlarına ulaşamadık.

Kedi Lösemi Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Kedilerin lösemi hastalığına yakalanmaması için yapılan bir iğnedir. Bunun yanında cilt problemleri, sarılık, ishal, diş eti problemleri içinde işe yaramaktadır. Löseminin vücuda girmesine ve hastalığın ilerlemesine engel olmak için atlamadan yapılması gereken hayati bir prosedürdür. 2023 yılında lösemi aşısının ücreti 460 TL olarak belirlenmiştir.

Kedi Dış Parazit Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Kediniz 6 haftalık olduktan sonra mutlaka yaptırılmalıdır. Kedi dış parazit aşısı da diğer tüm kedilere uygulanması gereken bir aşıdır. Uyuz, kene, pire gibi parazitlere karşı son derece etken bir aşıdır. 2023 yılında dış parazit aşısının fiyatı ise 150 – 300 TL arasındadır.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir