Gürcistan Corvette Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Gürcistan Corvette Fiyatları 2023 Ne Kadar?
20.01.2023 18:32
Ülkemizde birçok üründen alınan yüksek vergiden dolayı vatandaşlarımız bazı ürünleri yurtdışından almaya çalışmaktadır. Gürcistan Corvette, clio, cross fiyatları 2023 ne kadar? Gürcistan Caravelle, çikolata, çay fiyatları 2023 ne kadar? Komşumuz olan Gürcistan’da satışı yapılan ürünlerin yeni yıldaki fiyatlarını sizler için derleyip bulduk.

Komşularımızdan biri olan Gürcistan’a giriş çıkışlar kimlik ile yapıldığından dolayı vatandaşlarımız ülkemizde pahalıya satılan ürünleri bu ülkeye gidip almaktadır. Gürcistan'daki araba fiyatları da ülkemizden daha ucuzdur. Gürcistan'da satışı yapılan ikinci el araçlardan Range Rover Sport 2013 model 110.000 TL’ye satılırken Mercedes E350 2015 modeli ise 80.000 TL’ye satılmaktadır. Gürcistan’da satışı yapılan Chevrolet Corvette model araçlar hakkında herhangi bir fiyat aralığı bulunmamaktadır.

Gürcistan Clio Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Dünyanın en büyük otomotiv sanayisine sahip ülkesi Almanya’dır. Bir diğer Avrupa Birliği ülkesi olan Fransa’nın da Renault, Citroen ve Peugeot gibi tüm dünyada satışı yapılan araç markaları bulunmaktadır. Komşumuz olan Gürcistan’da yer alan bir Renault yetkili bayisinde 2019 model Renault Captur 52.000 Gürcistan larisine satılırken Renault Logan 2019 Modeli de 35.550 Gürcistan larisine satılmaktadır. Bu yetkili serviste şu anda Renault markasının Clio modeli araç satışı yapılmamaktadır.

Gürcistan Cross Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Ülkemizde araçlardan alınan yüksek vergiler ve Türk lirasının diğer para birimlerine karşı değer kaybetmesi sebebiyle vatandaşlarımızın bir otomobile sahip olması oldukça zor hale gelmiştir. Otomobilde alman devlerinden birisi olan Volkswagen’in 2.021 model Cross Sport modellerinin Gürcistan’daki satış fiyatları 32.500 $ ile 42.000 $ arasında değişiklik göstermektedir.

Gürcistan Caravelle Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Günümüzde dünyada en çok kullanılan araç markalarının birçoğu Alman markasıdır. Dünyada en çok kullanılan araç markalarından birisi de Volkswagen’dir. 1940’lı yılların başlarında kurulan bu araç markası tüm dünyada kullanılmaktadır. Gürcistan'da satışa sunulan 2021 model Volkswagen araçlarının fiyatları 25.000 $ ile 45.000 $ arasında değişiklik göstermektedir.

Gürcistan Çikolata Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Ülkemizde enflasyonun hızla artması, Türk lirasının değer kaybetmesi ve ürünlerden alınan yüksek vergiler sebebiyle vatandaşın alım gücü oldukça düşmüştür. Bundan dolayı vatandaşlarımız Alışveriş yapmak için komşu ülkelere giriş yapmaktadır. Vatandaşlarımızın alışveriş yapmak için en çok tercih ettiği komşu ülkelerden birisi de Gürcistan’dır. Vatandaşlarımızın sadece kimlik ile rahat bir şekilde giriş çıkış yapabilmesi ve para biriminin dolar ve euro kadar pahalı olmaması sebebiyle alışveriş için en çok bu ülkeye gitmektedir. Gürcistan'daki marketlerde satışa sunulan çikolataların fiyatları 1 Gürcistan larisi ile 4 Gürcistan larisi arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Gürcistan Çay Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Ülkemizde yüksek enflasyon sebebiyle market fiyatları uçuk bir hale gelmiştir. Bundan dolayı imkanı olan vatandaşlarımız alışveriş yapmak için komşu ülkeleri tercih edebilmektedir. Uzun yıllardır Gürcistan’dan alışveriş yapan vatandaşlarımız Türk lirasının değer kaybetmesi sebebiyle Gürcistan’daki market fiyatları da ülkemizdeki fiyatları geçmektedir. 2023 yılında Gürcistan’da yer alan bir markette satılan Lipton 25’li poşet çayın fiyatı 3 Gürcistan larisidir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir