IKEA Hangi Ülkenin Markasıdır?

IKEA Hangi Ülkenin Markasıdır?
23.09.2022 14:35
IKEA hangi ülkenin markasıdır, Türkiye’ye ne zaman geldi, sahibi kimdir ve ne zaman kuruldu; çalışma koşulları nelerdir, iş başvurusu nasıl yapılır, çalışma saatleri nelerdir ve müşteri hizmetleri telefon numarası kaçtır? Ünlü mobilya, ev aksesuarı ve mutfak araç gereçleri şirketi İKEA ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları sizler için derledik.

 IKEA mobilya, mutfak araç gereçleri ev ve iş aksesuarlarını ayrı parçalar halinde bir kutuda satan ve bu ayrı parçaları müşterinin birleştirmesini hedefleyen bir şirkettir. IKEA, çok uluslu İsveçli iş insanları tarafından genel merkezi Hollanda’da 1943 yılında kurulan montaj parçalarını mobilya ve aksesuarları müşterilerine satan dünyaya kendini tanıtmış bir şirkettir. İkinci IKEA mağazası 1958 yılında Hollanda’da, güncel verilere göre en son kurulan IKEA mağazası 2021 yılında Filipin’de kurulmuştur.

IKEA Türkiye'ye Ne Zaman Geldi?

 IKEA mobilya ve ev aksesuarlarını kullanışlı, güzel tasarımlarla ve uygun fiyatıyla her ekonomi grubundan müşteri kazanmayı amaçlamıştır. Türkiye’de ilk IKEA Mağazası 2005 yılında İstanbul Ümraniye’de açıldı.  IKEA düzenli olarak barınaklara yardım yapar, Maya Vakfı ile 5-24 yaş aralığındaki kişilere sosyal sorumluluk aktiviteleri düzenleyerek onların gelişiminin bilinçli olması ve geleceğe sağlam adımlarla ilerlemesine katkıda bulunur.  Aynı zamanda IKEA doğaya verilen zararı engellemek için Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) ve Orman Yönetim Konseyi (FSC) ile iş birliği yapmaktadır.

IKEA Ne Zaman Kuruldu?

 IKEA, Ingvar Kamprad'ın ad ve soyadının ilk iki harfini belirtir, EA bölümü ise Kamprad'ın doğduğu Elmtaryd köyü ve yakınlardaki başka bir köy olan Agunnaryd'ı simgeliyor. IKEA, 1943 yılında İsveçli Ingvar Kamprad ve çalışma arkadaşları ile birlikte Hollanda merkezli olarak kuruldu. , Ingvar Kamprad, IKEA markasındaki mavi ve sarı renkleri, İsveç bayrağından esinlenmiştir.

IKEA Çalışma Koşulları Nelerdir?

 IKEA’da çalışan personellerin kaç saat çalıştığı ve izin zamanları merak edilmektedir. IKEA’da çalışan personeller 8.5 saat çalışmaktadır. Personellerin yemeklerini ve çaylarını IKEA şirketi ödemektedir. Şirketteki çalışan personellerin 1 senenin sonunda 14 gün izni vardır.

IKEA İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

 Öncelikle IKEA’ya web sitesinden iş başvurusu yapılmalıdır. IKEA’ya başvuru yapan kişilerin en az lise mezunu ve cinsiyeti erkek ise askerliğini yapmış olması gerekmektedir. Başvuruya göre kişiler mülakata çağrılır ve mülakattaki yanıtlara göre alım sonucuna karar verilir.

IKEA’nın Sahibi Kimdir?

 IKEA’nın kurucusunun İsveçli,  17 yaşında öğrenme güçlüğü çeken biri olduğunu biliyor musunuz? IKEA’nın kurucusunun adı Ingvar Kamprad’dır. Ingvar Kamprad şirketi kurduğunda 17 yaşındaydı ve disleksi tanısı vardı. Kamprad şirketin ilk yıllarında ücretsiz kahve ve kurabiye ile ürünleri satışını gerçekleştirmiştir ve bu durum ürün satışını arttıran nedenlerden biri olmuştur.  Şirketin asıl yükselmesini sağlayan diğer bir neden ise mobilya haline gelebilecek parçaları bir kutuda satmasıyla olmuştur.

IKEA Çalışma Saatleri Nelerdir?

 Mobilya ve ev aksesuarı parçaları satan ünlü IKEA şirketinin çalışma saatlerini birlikte inceleyelim. IKEA her gün 10.00 ile 22.00 arasında çalışmaktadır. Bu şirkette öğle arası verilmemektedir. IKEA resmi ve dini bayram zamanlarında da hizmet vermektedir.

IKEA Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

 IKEA müşteri hizmetleri her gün hizmet vermektedir. IKEA’nın müşteri hizmetlerine her gün 09:00-22:00 saatleri arasında ulaşmanınız mümkün.  444 4 532  telefon numarasından IKEA müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir