HyperX Mikrofonu İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

HyperX Mikrofonu İle İlgili Bilinmesi Gerekenler
15.02.2022 12:30
HyperX mikrofonu, fiyat performans açısından son günlerde epeyce rağbet görüyor. Peki, HyperX ses ayarları nasıl yapılır? HyperX mikrofon arkadaki sesler, dip ses gürültü sorunları nasıl çözülür ve nasıl bağlanır? HyperX Mikrofon ne işe yarar gibi soruları sizler için cevapladık.

Son dönemlerde sosyal medyada video içeriği ve ses içeriklerinin artması ile teknolojik donanımların da önemi bir hayli arttı. Birçok yayıncı ve içerik üretici, artık yayınlarını daha kaliteli mikrofonlar ile yapmak istiyor. Böylelikle seyir zevkini arttırmayı amaçlıyor. Günümüzde fiyat performans açısından HyperX mikrofonu da büyük talep gören ve sıklıkla gördüğümüz mikrofonlar arasında yer alıyor. Peki, HyperX mikrofonu gerçekten iyi mi? HyperX mikrofonu ayarları nasıl yapılır? HyperX mikrofonu ile ilgili bilinmesi gerekenleri ve yaşanan sorunların çözümlerini sizler için bir araya getirdik.

HyperX Mikrofon Dip Ses / Gürültü Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Kaliteli bir mikrofon olmasına rağmen, zaman zaman kayıt yapılan mekana göre HyperX mikrofonlarında dip ses veya gürültü sorunları görülebilir. Daha duru ve kaliteli ses kaydı almak isteyen kişiler de HyperX mikrofon dip sesi ve gürültü sorunu nasıl çözülür sorusuna çözüm aramak için uğraşmaya başladı. HyperX dip ses ve gürültü sorununu çözmek mümkün. Bunun için yapılması gereken, bazı ses filtreleri indirmek ve buna göre ayarları tamamlamak. Dip Ses ve Gürültü sorununu çözmek için kullanabileceğiniz bazı ses filtreleri şunlardır diyebiliriz:

-       TDR VOS SlickEQ

-       TDR Nova

-       TDR Kotelnikov

-       Wider

-       VoiceMeeter

HyperX Mikrofonu Ayarları Nasıl Yapılır?

Kurulumu çok basit olan HyperX mikrofonunu öncelikle USB girişi ile bilgisayara bağladıktan sonra ses kaydı alacağınız ortama göre modunu seçiyorsunuz. Doğru modu seçtikten sonra ses kaydı almaya başlayabilirsiniz. Eğer ses konusunda hala sıkıntı çekiyorsanız, bilgisayarınızdaki ses ayarlarından düzenlemeler yapabilir; daha kaliteli ses almak için ses filtreleri indirip kullanabilirsiniz.

HyperX Mikrofonu Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Cihazın kurulum aşaması, sanıldığı kadar karmaşık değil. HyperX mikrofonun kurulumu, orijinal kutusunun içerisinde basit bir şekilde anlatılıyor. HyperX mikrofon kutusu içerisinde bulunan USB kablosunun bir ucunu mikrofona, bir ucunu bilgisayarınızın USB girişine takmalısınız. Daha sonra bilgisayarınız bu cihazın varlığını fark edecektir. Sonrasında yapmanız gereken tek şey kayıt almadan önce mikrofon üzerinde bulunan düğmeden kayıt modunu seçmek.

HyperX Mikrofonu Ses Modları Ne İşe Yarar?

Bu mikrofonun en güzel özelliklerinden biri, kayıt yapılacak kişi sayısı ve ortama göre dört farklı modunun bulunması. Bu modlar ise şu şekilde çalışıyor:

1.    Modu: Vokaller ve Enstrumanları kaydetmek için

2.    Modu: Birden fazla kişinin yer aldığı ses kayıtlarını yapmak için

3.    Modu: Kişinin tek başına ses kaydı alması için

4.    Modu: Karşılıklı konuşan iki kişiyi kaydetmek için kullanabilirsiniz.Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir