Hangi Marka, Türkiye'ye Ne Zaman Geldi?

Hangi Marka, Türkiye'ye Ne Zaman Geldi?
06.09.2022 16:41
Ünlü markaların Türkiye’ye ne zaman geldiği pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Starbucks, WhatsApp, Netflix, Amazon, Adidas, Bitcoin, Elidor, Burger King, McDonald’s Türkiye’ye ne zaman geldi?

Ülkemizde olan yabancı menşeili pek çok farklı marka vardır. En çok sevilen yabancı markaların ne zaman ülkemize geldiği ise araştırılan konular arasında yer alıyor. Starbucks, WhatsApp, Netflix, Amazon, Adidas, Bitcoin, Elidor, Burger King, McDonald’s Türkiye’ye ne zaman geldi? İşte detaylar…

Starbucks Türkiye'ye Ne Zaman Geldi?

Dünyanın en ünlü kahve markalarından biri olan Starbucks, ülkemize geldiğinden beri popülaritesini hiç kaybetmedi. Starbucks adı, Moby Dick'te geçen Starbucks'tan gelir ve sembol bir deniz kızıdır. 2003 yılında Türkiye'deki ilk şubeyi İstanbul Bağdat Caddesi'nde açtı. Ocak 2022 itibariyle Türkiye'de toplam 562 mağaza var.

WhatsApp Türkiye'ye Ne Zaman Geldi?

WhatsApp Türkiye’ye geldiği günden beri vazgeçilmez olan mesajlaşma platformları arasında yer almayadır. Diğer mesajlaşma platformlarına göre daha fazla sevilen WhatsApp Türkiye’ye Ocak 2010 tarihinde gelmiştir.

Netflix Türkiye'ye Ne Zaman Geldi?

Netflix en sevilen yabancı dizi ve film izleme platformlarındandır. 2016 yılından bu yana Türkiye dahil 130 ülkeye yayılmış ve 190'dan fazla ülkede 167 milyondan fazla aboneye ücretli üyelikle hizmet vermektedir.

McDonald’s Türkiye'ye Ne Zaman Geldi?

Türkiye'deki ilk McDonald's şubesi 24 Ekim 1986'da İstanbul Taksim'de açıldı. Ali Vardar tarafından Türkiye'ye getirilen McDonald's, 'Türkiye'nin ilk uluslararası restoran zinciri' olarak tarihe geçti.

Amazon Türkiye'ye Ne Zaman Geldi?

2018 yılında Türkiye'de lansmanı yapılan Amazon.com.tr, kurulduğu günden bu yana milyonlarca ürünü uygun fiyat ve hızlı teslimat seçenekleriyle müşterilerine sunmuş ve bugüne kadar 500'ün üzerinde istihdam yaratmıştır.

Adidas Türkiye'ye Ne Zaman Geldi?

Sevilen ayakkabı markaları arasında akıllara gelen ilk markalardan biri Adidas’tır. Günümüzde ülkemizde ve dünyada popülaritesini yitirmemiş olan Adidas Türkiye’ye ilk olarak 1999 yılında gelmiştir.

Bitcoin Türkiye'ye Ne Zaman Geldi?

31 Ekim 2008'de Satoshi Nakamoto takma adını kullanan bir kişi veya grubun "Bitcoin: Eşler Arası Elektronik Nakit Sistemi" başlıklı bir beyaz kağıt yayınlamasıyla Bitcoin, üçüncü taraf ödemelerine olan ihtiyacı ortadan kaldırdı. İlk olarak ülkemize 2009 yılında gelmiştir.

Burger King Türkiye'ye Ne Zaman Geldi?

1995 yılında ana geliştirici ve üretici haklarını ATA Grubu iştiraki TAB Gıda Sanayi A.Ş.'den alarak Türkiye'de faaliyetlerine başlayan Burger King®, lezzetiyle aranan bir adres oldu.

Decathlon Türkiye'ye Ne Zaman Geldi?

Türkiye'deki ilk mağazasını 2010 yılı nisan ayında Ankara Kentpark'a açmış olan Decathlon 2021 yılı itibarıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Muğla, Mersin, Adana, Samsun, Kocaeli, Tekirdağ, Eskişehir, Kayseri, Konya ve Gaziantep'te olmak üzere 40 mağazası vardır.

Elidor Türkiye'ye Ne Zaman Geldi?

Elidor, 1954 yılında kurulmuş bir saç bakım markasıdır. Unilever PLC ve gerçek adı Sunsilk'e ait olan Elidor, diğer ülkelerde de Seda, Sedal ve Hazeline isimleri altında pazarlanmaktadır. 1973 yılında Türkiye pazarına giren Unilever PLC, İngiltere merkezlidir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir