Burcunuz İçin Sağlık İpuçları!

Burcunuz İçin Sağlık İpuçları!
25.07.2022 22:27
Tıbbi astroloji, her burç işaretini ona karşılık gelen bir vücut parçası ile ilişkilendiren eski bir tıbbi sistemi içermektedir. Astrolojinin tıbbi sorunları teşhis etmek veya önlemek için kullanılması oldukça mantıklı. Peki, burcunuza karşılık gelen vücut bölgesi neresi? Burcunuz için dikkat etmeniz gereken sağlık sorunları neler? İşte, burcunuz için sağlık ipuçları...

Astrolojiyi daha sağlıklı bir yaşam tarzına dahil etmenin kolay bir yolu için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu yazıda, burcunuzun hangi vücut bölümlerini yönettiğini öğrenebilirsiniz. 


Koç Burcu

Başını çok mu çarpıyorsun? Koç enerjik olduğu için her zaman hızlı hareket eder. İşaretiniz başınızı ve yüzünüzü yönetir, bu nedenle bisiklet sürerken, kayak yaparken veya spor yaparken her zaman kask takarak başınızı çarpmalara ve çizilmelere karşı koruyun. Koç, diğer işaretlerden daha fazla baş ağrısına sahip olabilir, bu nedenle kırmızı şarap veya eski peynir gibi en büyük tetikleyicilerden kaçınmayı öğrenin. 

Boğa Burcu

Boğa, yemek sevgisi için kilo izleme ihtiyacı konusunda çok fazla baskı alır, ancak aslında izlemeniz gereken boyun ve boğazdır. Boğa burcunda boğaz ağrısı ve tiroid rahatsızlıkları daha yaygın olabilir, bu yüzden pastilleri ecza dolabında tutun ve sakın sizi sigara içerken yakalamamıza izin vermeyin!!

İkizler Burcu


Bu çok yönlü burç, dört temel vücut bölümünü yönetir: akciğerler, kollar, omuzlar ve sinirler. Bu, Boğa için sigara içmeme hakkında söylediklerimizin İkizler için iki katına çıktığı anlamına gelir, çünkü sadece akciğer sağlığı için değil, aynı zamanda sigara içmek de sinirlerinizi gerginleştirir. Zaten bugünlerde kimse sigara içmiyor, değil mi? (Umut ediyoruz). İkizler'e kafein alımını azaltarak ve yoga gibi sakinleştirici aktivitelere katılarak kaygı ve sinirliliği önlemesi tavsiye edilir. Daha da iyisi, omuzlarınızı ve kollarınızı ağrısız tutmaya yardımcı olacak bir masaj yaptırın.

Yengeç Burcu

Dünyevi Yengeç, mideyi yönettiğiniz için şaşırtıcı olmayan, rahat yiyecekleri sevmesiyle bilinir. Yengeç ayrıca göğüsleri de yönetir, bu nedenle izlenmesi gereken iki önemli alan 1) kendinizi iyi hissettiren yiyecekler yiyorsunuz ve 2) düzenli meme muayenesi oluyorsunuz. Mümkün olduğunda az yağlı ürünleri yağlı yiyeceklerle değiştirin ve sindirim sisteminizin farklı yiyeceklerle nasıl çalıştığına dikkat edin. Süt ürünleri yedikten sonra hasta hissediyorsanız süt ürünlerini bırakın! Mide ve meme kanserinden korunmak için bol bol yeşillik yiyin.

Aslan Burcu

Kalbi, sırtı ve omurgayı yöneten Aslan için en büyük endişe kalp sağlığıdır. Bu, arterleri tıkayan yağlı yiyeceklerden kaçınarak, yeterince dinlenerek, sigara içmeyerek ve yakın tarihli bir çalışmanın gösterdiği gibi, her gün çok fazla çalışmayarak tüm hayatınız boyunca kendinize iyi bakmanız anlamına gelir. Aslan ayrıca sırt ağrısını önlemek için iyi bir yatağa yatırım yapmak isteyebilir. Sırtınızı ağrıtmamak için ağır eşyaları dikkatli bir şekilde kaldırdığınıza emin olun. 

Başak Burcu

Başak, mideyi ve bağırsakları yönetir, ancak yengeçten farklı bir şekilde. Başak analitiktir ve endişelenmeye meyillidir, bu nedenle sağlıklı ve organik beslenmeye ve fiziksel olarak formda kalmaya özen gösterilmezse bu, mide rahatsızlığı şeklinde ortaya çıkabilir. Başak burcuna en iyi şekilde doğru beslenmesi tavsiye edilir - yapay bu veya kimyasalla hiçbir şey - ve hem sindirime hem de sinirlere yardımcı olacak düzenli egzersiz yapın.

Terazi Burcu

Dengeli Terazi; böbrekleri, beli ve yumurtalıkları yönetir ve bunları iyi çalışır durumda tutmak için vücudu dengede tutmak önemlidir. Kan şekeri seviyelerini sabit tutmak, sağlık için çok önemlidir ve şekerli gıdalardan kaçınmak da bel ağrısını savuşturur - başka bir yaygın şikayet. Teraziler böbrek ve mesane sorunlarına daha duyarlı olabilir, bu nedenle böbrekleri taşlardan veya diğer zararlardan korumaya yardımcı olabilecek Kızılcık suyu hariç, yiyecek ve içeceklere aşırı düşkünlükten kaçının.

Akrep Burcu 

En gizemli burç olmasının yanı sıra, Akrep aynı zamanda en tutkulu burçtur, bu nedenle Akrep üreme organlarını yönetmeye uygundur. Ama bunun ne anlama geldiğini biliyorsun, değil mi? Akrep, üreme sağlığı ile ilgili tüm konulara dikkat etmenin yanı sıra, bu gizli seksi davranışlarda bulunduğunda cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı daha fazla önlem almalıdır. Ayrıca, Akrep erkekleri çok fazla alkol almaktan kaçınmalıdır.

Yay Burcu

Ateş burcu Yay, uylukları ve kalçaları yönetir ve bu bölgelerde yaralanmalar yaygındır - bu nedenle koşucuysanız veya ata binmeyi seviyorsanız dinleyin. Ya da masa başı bir işiniz varsa, bu nedenle siyatik ağrısı sarkmalarda da sık görülür. Yay sportiftir, ancak yemek yemeyi de sever - bu nedenle uyluk ve kalçalarda kilo alımını izleyin ve domates, patates veya patlıcan gibi yiyeceklerden kaçının. 

Oğlak Burcu


Oğlak burcu; dizleri, eklemleri ve kemikleri yönetir, bu nedenle bu bölgeleri zorlayan sporlar yapıyorsanız (örneğin basketbol veya koşu) önlem alın. Yaralanmadan önce koruyucu diz destekleri giyin ve osteoporozu önlemeye yardımcı olmak için yaşamınız boyunca yeterli kalsiyum aldığınızdan emin olun. Elma, enginar ve incir gibi yiyecekler yemek yardımcı olacaktır!

Kova Burcu

Yaratıcı Kova, bu aktif, bağımsız burç için her zaman yüksek viteste olan dolaşım sistemine hükmeder. Bu, Kovaları varisli damarlar, hipertansiyon ve kalp sorunları gibi dolaşım sorunlarına yatkın hale getirir, bu nedenle bu sorunları ortaya çıkmadan önce çözmeye çalışın. Kova ayrıca ayak bileklerini de yönetir, bu nedenle yüksek topuklu ayakkabılarla koşmadan önce iki kez düşünün ve koşarken veya yürüyüş yaparken daima ayak bileğinizi destekleyen ayakkabılar veya botlar giyin.

Balık Burcu

Balık burçları, ayakları ve bağışıklık sistemini yönetir, bu nedenle Kova'ya tavsiye ettiğimiz aynı ayakkabı önlemlerini uygulayın ve soğuk algınlığı ve solunum problemlerine çok dikkat edin. Yanında küçük bir şişe el dezenfektanı taşıyan biri varsa, o sensin Balık. Soğuk algınlığına yakalanırsanız, daha kötü bir şeye dönüşmemesi için kendinize dikkat edin. Bol su içirin ve hem dekonjestan hem de antienflamatuar ajan olarak işlev gören bol miktarda sarımsak yiyin.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir