Gittigidiyor Güvenli Mi?

Gittigidiyor Güvenli Mi?
20.09.2022 14:40
İnternet üzerinden hepimiz alışveriş yapmayı çok seviyoruz. Ama güvenli mi değil mi merak konu olmuştur. Gittigidiyor ve https güvenli mi? Lifebox, line ve reddit güvenli mi? Masterpass ve paybal güvenli mi? İnternet bankacılığı güvenli mi? Bu yazımızda güvenli mi değil mi sorusuna yanıt arayacağız.

Yapmış olduğu reklamlarla Gittigidiyor’u inceleyecek olursak eğer 15 milyonu aşkın ürünleri bünyesinde barındırıyor. Verilen siparişler de ise kolay ve güvenli ödeme-onay sistemini kullanarak müşterilerinin güvenini sağlamıştır. Kredi kartı veya banka kartınızla güvenle ödeme yapabilirsiniz.

Https Güvenli Mi?

Bilindiği üzere internet sitelerinde, adres çubuğundaki http ve https protokolü ile bağlanıyoruz. Bazı internet sitelerinde https protokolüne geçip adres çubuğunun yeşil renge dönmesini mutlaka görmüşsünüzdür. Ancak bu güvenli yazısı ibaresini ve yeşil rengi görmüş olmamız güvenli anlamına gelmez. Sadece siteye gönderdiğiniz veriler, siteye şifrelenerek gönderilir. Yani tamamen güvenli olduğu algısı doğru değildir.

Hepsiburada Güvenilir Mi?

İnternet alışverişi son günlerin en popüleridir. Pek çok internet siteleri satış yapmaktadır. Bunların başında ise hepsiburada gelmektedir. Hepsiburada kolay ve güvenilir ödeme ile müşterilerin güvenlerini kazanmıştır. Yapılan araştırmalara göre hepsiburada internet sitesinden gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Güvenli Mi?

İnternet bankacılığının çok tercih edilmesinin nedeni zaman tasarrufu sağlaması, 24 saat ulaşılabilir, rahat ve hızlı olmasıdır. İnternet bankacılığı işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için bazı kuralları uygulamak gerekmektedir. İnternet veya mobil şubeye giriş yapıldığı zaman kullanılan akıllı şifreleri kimseyle paylaşmamaktır. Herkese açık olan bilgisayarlardan internet bankacılığı işlemlerinizi gerçekleştirmemektir. Şifreleriniz belirli aralıkla değiştirmekte güvenliği artıracaktır.

Lifebox Güvenli Mi?

Turkcell firmasının kurmuş olduğu bulut depolama servisidir. Lifebox sayesinde cep telefonumuzdaki rehber, fotoğraflar ve videoların güvenli bir şekilde saklanmasıdır. Son açıklanan veriler göre, 6 milyondan fazla kullanıcı olan Lifebox hem en yaygın hem de güvenilirdir.

Line Uygulaması Güvenli Mi?

Line bir telefon uygulaması olup dilediğiniz kişilerle rahatlıkla iletişim kurmanızı sağlar. İç denetim yönetimi alanında üç uluslararası sertifikaya sahip olan ilk mobil mesajlaşma uygulamasıdır. Bu standartları sağladığı için güvenilir bir mobil uygulamadır.

Masterpass Güvenli Mi?

Kart bilgilerimizi kayıt eden bir uygulamadır. Mastercard alt yapısı içinde kart bilgileriniz güvenli bir şekilde saklanır. Eklediğiniz kart bilgileriniz bankalarınızda olan kayıtlı cep telefonunuza tek kullanımlık şifre ile doğrulanır ve kayıt edilir.

Paypal Güvenli Mi?

Güvenli bir sisteme sahip olan Paypal, güvenli alışverişte hem alıcıya hem de satıcıya kolaylıklar sunmaktadır. Bu kolaylıklar sayesinde alışveriş yapmak daha rahat ve güvenilir oluyor. Alıcıları güven altına alan ise kredi kartı numarası kullanmadan alışveriş yapmalarıdır.

Reddit Güvenli Mi?

Sisteme giriş yaparken şifrelerini giren kullanıcılara, telefonları üzerinden 6 haneli bir doğrulama kodunu girip sistemlerine giriş yapabiliyorlar. Bu çift aşamalı doğrulama sayesinde hesabınız güvenli halde oluyor. Şifreniz başka biri tarafından öğrenilse bile telefonunuza gelen kodu girmediği sürece hesabınıza giriş yapamamaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir