Futbolcular Tatlı Yer Mi?

Futbolcular Tatlı Yer Mi?
12.12.2022 21:51
Futbolcuların hayatı her zaman merak konusu olmuştur. Futbolcular tatlı yer mi, üniversite okur mu? Yüzde kaç vergi ödüyor? Futbolcular yulaf yer mi, protein tozu kullanır mı? Maçtan önce ne yapar? Sorularını siz değerli takipçilerimiz için araştırdık ve bu yazımızda bir araya getirdik.

Futbolcular her zaman formda ve antrenmanlı olmalıdır. Düzenli olarak spor yaptıkları için karbonhidrat ağırlıklı beslenmeleri gerekmektedir. Futbolcuların tatlı yemesinde herhangi bir sakınca yoktur. Ama bu konuda aşırıya kaçılmaması gerekmektedir. Oyuncuların fazla kilo alması sporlarını etkilediği için fazla tatlı tüketilmesi uygun değildir. Kısaca özetleyecek olursa futbolcular tatlı yiyebilir ve bu durum herhangi bir olumsuzluk oluşturmaz. Futbolcular da normal insanlar gibi istediği ürünleri tüketebilir. Ancak sağlıklı ve düzenli beslenmeleri gerekmektedir.

Futbolcular Üniversite Okur Mu?

Futbolcuların üniversite okumasında bir mahsur yoktur. Hatta bir dönem Beşiktaş forması giyen Umut Nayir, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Eğitim ve futbol hayatını birlikte götürebilen futbolcular varken sadece futbola odaklanmış olan futbolcular da bulunmaktadır.

Futbolcular Yüzde Kaç Vergi Ödüyor?

Ülkelere göre futbolcuların verdiği vergi oranları değişmektedir. Ülkemizde son yıllara kadar futbolcular vergi ödemiyor, oynamış olduğu kulüpler vergi ödüyordu. Ancak son yıllarda yapılan yasa değişiklikleri sonrasında futbolcular elde etmiş oldukları geliri 880 bin liranın üzerinde ise beyanname vermeleri gerekmektedir. Bu beyanname üzerinden almış oldukları maaş üzerinden yaklaşık %40 oranında vergi ödemekle yükümlüdürler.

Futbolcular Yulaf Yer Mi?

Yulafı genellikle vücut geliştirme sporu yapan ve sağlıklı beslenmek isteyenler tüketmektedir. Ancak yulaf içerdiği besin değerleri ile futbolcuların tercih edebileceği besinler arasındadır. Futbolcular yapmış olduğu antrenmanlar dışında spor salonlarında güç çalışmaları da yapmaktadır. Bu nedenle futbolcuların yulaf yiyebilir. Yulaf tüketiminin farklı şekilleri bulunmaktadır. Yulaf genellikle tek tüketilmez süt ya da birkaç besinin karışımı ile tüketilir bu nedenle yulafın yanında tüketilmesi gereken ürünler de önem arz etmektedir.

Futbolcular Protein Tozu Kullanır Mı?

Bu durum futbolcuların beslenmesine göre değişmektedir. Protein tozu supplement olarak kullanılmaktadır. Beslenmelerinde protein ağırlığına önem vermeyen futbolcular takviye amacıyla protein tozu kullanabilmektedir. Futbolcuların protein tozu kullanmasında herhangi bir problem yoktur. Ancak bazı uzmanlara göre futbolcuların protein tozu kullanmasının pek önemi olmadığı söylenmiştir. Çünkü futbolcular ihtiyaç duydukları proteini beslenme yolu ile karşılayabilmektedir.

Futbolcular Maçtan Önce Ne Yapar?

Futbolcular aslında maç gününe bir gün önceden hazırlanmaktadır. Maç günü öncesinde iyi bir uyku almak maçta enerjinizi verimli bir şekilde kullanmanızı sağlayabilmektedir. Maç öncesi yapılabilecekleri şu şekilde sıralayabiliriz:

·        Motive olup maça odaklanmak

·        Motive olmak için motivasyon müzikleri dinlemek

·        Kendinizi gaza getirecek ya da hırslandıracak şeyler düşünmek

·        Takım konuşması yapmak

Şeklindedir.

Aynı zamanda maçtan önce yapılan ısınma hareketleri de önem arz etmektedir. Maç öncesi ya da oyuna girmeden önce ısınma yapmayan futbolcuların sakatlanma riski bulunmaktadır. Bu nedenle ısınma futbolda çok önemli bir konudur. Bu durum sadece profesyonel futbolcular için değil futbol oynayan herkes için geçerlidir. Isınma yapmadan futbol oynamamaya özen gösterilmelidir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir