Facebook Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Facebook Hakkında Merak Edilen Bilgiler
20.12.2021 14:00
En çok kullanılan sosyal medya araçlarından bir tanesi de Facebook’tur. Facebook pek çok insanla tanışılabilen ve eski arkadaşların bulunabildiği bir uygulamadır. Fotoğraflar videolar ve mesajlar paylaşılabilir. Facebook hesabı nasıl silinir, nasıl alınır, Facebook ne zaman kuruldu, nasıl dondurulur, konularını sizler için derledik.

Sosyal medyayı hemen hemen hepimiz kullanırız. Sosyal medya sayesinde arkadaşlarımızla her zaman konuşabilir, onların ne yaptığını görebilir, gündemde neler olduğunu öğrenebilir ve her haberden anında bilgi sahibi olabiliriz. En çok kullanılan sosyal medya araçları ise Instagram, twitter, youtube, Tik tok, Snapchat ve Facebook’tur. Facebook 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kuruldu. İlk kurulduğu zamanlar genellikle öğrencilerin kullandığı bir uygulamaydı. Ancak daha sonra başkaları tarafından da kullanılmaya başlandı ve epey popüler bir hale geldi. Mark Zuckerberg Facebook’u ilk kurduğunda amaç sadece üniversite öğrencilerin birbirleri ile iletişim kurabilmesini sağlamaktı. Ancak daha sonra ise pek çok insanın fotoğraf, durum ve video paylaşma sitesi haline geldi. Facebook dünyada 2 milyar kişiden fazla kişinin kullandığı bir uygulamadır ve tüm sosyal medya araçları arasında ilk 3’ e girer. Facebook uygulamasını indirmek, hesap açmak, hesap kapatmak, hesapta fotoğraf, video, durum paylaşmak, arkadaş eklemek, hesap dondurmak ve daha pek çok sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook çok yaygın olarak kullanılan bir uygulamadır. Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur ve pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Facebook kullanmak için öncelikle bir e-posta adresi olması gerekmektedir. Bu e-posta adresi ile Facebook alınabilir. Facebook kullananlar Facebook’un nasıl silindiğini merak ederler. Facebook hesabı silindiği zaman yeniden aynı hesap etkinleştirilemez. Eğer tekrar Facebook kullanmak istenirse hesabı silmek yerine dondurmak daha mantıklıdır. Fakat Facebook hesabını tamamen silmek için Facebook ana profilin üstündeki üçgen simgesine tıklanır. Buradan ayarlara basılır ve gizlilik seçilir. Ardından tekrar ayarlar seçeneğine gidilir. Daha sonra sol tarafta bulunan Facebook Bilgileri’ne tıklanır ve gizlilik seçeneğine gelinir. Buradan dondurma ya da silme seçeneğine tıklanır. En son adım olarak da hesabı silme işlemine basılır ve hesap silinmiş olur.

Facebook Kodu Nasıl Alınır?

Facebook insanların birbirini takip edebileceği, birbirlerine fotoğraf, video ve sözleri paylaşabileceği bir uygulamadır. Dünya çapında 2 milyondan daha fazla kişi kullanıcısı olan Facebook’ta nasıl hesap açılacağı ve nasıl kullanılacağı soruları sorulmaktadır. Facebook kullanıcısı olmak için ilk yapılması gereken şey bir e-posta adresine sahip olmaktır. Daha sonra internetten facebook.com sitesine girilir ve yeni hesap oluşturma seçeneğine tıklanır. Ardından açılan sayfada yazan isim, soy isim, telefon numarası, e-posta adresi, doğum tarihi, cinsiyet ve yaş kutucukları doldurulur. Daha sonra en altta yer alan kaydol seçeneğine tıklanır. Bu işlemden sonra girmiş olduğunuz telefon numaranıza bir onaylama kodu gönderilecektir. Bu onay kodunu da yazdıktan sonra Facebook hesabı alınmış olur.

Facebook Ne Zaman Kuruldu?

Sosyal medya araçlarından birisi olan ve 2 milyondan fazla kullanıcılı Facebook uygulamasının ne zaman kurulduğu, kim tarafından kurulduğu ve nasıl popüler olduğu merak ediliyor. Facebook uygulamasını Mark Zuckerberg kurdu. Mark Zuckerberg bu sırada Harvard Üniversitesi’nde okuyordu ve üniversite öğrencileri arasında iletişimi sağlayabilecek bir web sitesi kurmaya karar verdi. Facebook uygulamasını kurdu ve bu sadece Harvard Üniversitesi öğrencileri tarafından kullanılmaya başladı. Öğrenciler arasında not paylaşımı, durum, fotoğraf ve video paylaşımı yapılmaya başlandı. Daha sonra üniversite öğrencisi dışında insanlar da Facebook indirmeye başladı ve bu şekilde uygulamanın kullanımı yayıldı.

Facebook Nasıl Dondurulur?

Facebook çok fazla insan tarafından kullanılmaktadır. Facebook’ta nasıl hesap açılacağı ve nasıl kullanılacağı konularında sorular gelirken, Facebook’un nasıl dondurulacağı konusunda da sorular gelmektedir. Facebook hesabınız varsa ve sıkıldıysanız hesabınızı silebilirsiniz. Ancak hesabı tamamen sildiğiniz zaman tekrardan etkinleştiremezsiniz. Bu nedenle ileri zamanlarda tekrar aynı hesabı açmak isterseniz hesabınızı dondurmanız önerilir. Facebook hesabını dondurmak için profilden sağ üstte yer alan üçgen tuşuna tıklanır. Ardından ayarlar ve gizlilik seçilir. Daha sonra tekrar ayarlar seçilir ve buradan dondurma ve silme tuşuna tıklanır. En son ise hesabı dondurma seçeneği seçilir ve onaylanır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir