Epson Yazıcı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Epson Yazıcı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?
17.08.2022 17:28
Epson yazıcılar markanın en sık tercih alan ürünlerinden biri. Peki; Epson yazıcı ve mürekkep fiyatları nedir, ayarları, arkalı önlü yazdırma nasıl yapılır, başlık temizleme nasıl yapılır, duraklatıldı hatası nasıl çözülür?

Epson yazıcı kullanıcıları özellikle son zamanlarda yaygınlaştı. Bu durum da Epson yazıcı hakkında bilinmesi gerekenlerin neler olduğunu sorgulatıyor. Epson yazıcılar uzun yıllardan beri markanın kendisi tarafından piyasaya sürülüyor. Marka ilk çıktığı yıllarda Seiko bünyesinde satışa sunulsa da bu durum uzun sürmedi ve yollar ayrıldı. Seiko ve Epson iki farklı isim olarak ürün piyasaya sürmeye başladılar. Epson yazıcılar piyasaya durumunda kaliteli ve şık tasarımları, kullanım kolaylığı açısından tercih edilebilir bir konumda yer alıyorlar.

Epson Yazıcı Fiyatları Nelerdir?

Epson yazıcı fiyatları modeline ve çıkış yılına göre değişkenlik gösteriyor. Şık tasarımı ile dikkat çeken Epson yazıcı fiyatları ortalama olarak; 800 TL’den başlayıp 57.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Epson Yazıcı Mürekkebi Fiyatları Nelerdir?

Epson yazıcılar için mürekkep durumu oldukça önemli. Mürekkebin devamlı hazırda bulunması yazıcıyı kullanmaya devam etmek açısından önem teşkil ediyor. Buna göre Epson yazıcı mürekkebi fiyatları tekli mürekkep ürünleri için 30 TL ile çoklu mürekkep ürünleri için 5.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Epson Yazıcı Ayarları Nasıl Yapılır?

Epson yazıcı ayarları pek çok farklı yöntem ile yapılabilir. Öncelikle Epson yazıcı ayarları direkt olarak cihaz üzerinden yapılabilir. Bu yöntem yazıcının modeline göre elenebilir. Ayrıca Epson yazıcınızı bilgisayarınıza bağladıktan sonra uygulamalar bölümünden cihazın kendisini bularak buradan da ayarlarınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Epson Yazıcı Ağa Bağlanmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Epson yazıcı ağa bağlanmama durumu pek çok kullanıcıda görülebiliyor. Epson yazıcı ağa bağlanmıyorsa; erişim noktanızın açık olup olmadığını kontrol edin. Yazıcınızı erişim noktasının yakınlarına konumlandırın. Kablosuz ağ adını manuel şekilde girdiyseniz doğru olup olmadığını kontrol edin. Bağlantınız mevcut ise kesip yeniden bağlantı kurmayı deneyin. Her şekilde sonuç alamazsanız mutlaka müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Epson Yazıcı Arkalı Önlü Yazdırma Nasıl Yapılır?

Epson yazıcı arkalı önlü yazdırma için;

Uygun Tür ayarını seçin.

Çıktının yönünü değiştirmek için Dikey ya da Manzara seçeneğini seçin.

Sayfa Yapısı sekmesine tıklatın.

Daha sonra Çift Taraflı Yazdırma seçeneğini seçin. Bu şekilde arkalı önlü yazdırma yapabilirsiniz.

Epson Yazıcı Başlık Temizleme Nasıl Yapılır?

Epson yazıcı başlık temizleme bu marka yazıcıların doğru ve sağlıklı kullanılması açısından önem taşıyor. Epson yazıcı başlık temizleme için; Epson Printer Utility 2’yi açın. Utilitiy iletişim kutusunda yer alan Head Cleaning düğmesine basın. Ekranda karşınıza çıkacak talimatları izleyin. Yazıcı temizleme döngüsü gerçekleşirken On ışığının yanıp söneceğini belirtmekte fayda var. Ayrıca Epson yazıcı başlık temizleme işlemi gerçekleşirken yazıcının tarayıcı ünitesi açıp kapatmamak gerekiyor.

Epson Yazıcı Duraklatıldı Hatası Nasıl Çözülür?

Epson yazıcı duraklatıldı hatası çözümü için; bilgisayarınızın yazıcı bölümünü açın. Burada Epson yazıcıya dair Ayarlar bölümünde Yazdırmayı Duraklat gibi seçeneğin işaretli olduğunu görürseniz bunu kaldırın. Ayrıca anında çözüm için yazıcıyı açıp kapatabilir ve tekrar yazdırma seçeneğini göz önünde bulundurabilirsiniz. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir