Davul Fırın Ne Kadar Elektrik Harcar?

Davul Fırın Ne Kadar Elektrik Harcar?
28.10.2022 16:11
Küçük aletlerden elektrikli ulaşım araçlarına kadar pek çok aracın ne kadar elektrik harcadığı merak edilen konulardan bir tanesi. Peki; davul, dikiş makinesi ne kadar elektrik harcar? Ekmek yapma makinesi, fritöz ne kadar elektrik harcar? Elektrikli scooter, motor, süpürge ve şömine ne kadar elektrik harcar? Tüm bu soruların yanıtlarını detaylıca irdeledik ve sizler için bu yazıyı hazırladık.

Elektrik kullanarak ısı enerjisi üreten cihazlar fazla elektrik harcarlar. Davul fırınlar da bunlara dahildir. Eskiden daha yaygın bir şekilde evlerde bulunup kullanılma olan bir seçenektir. Günümüzde ise her ne kadar azalsa da kullanımına yer yer devam edilmektedir. Kolay taşınması ve çabuk ısınıyor olması davul fırının en büyük avantajlarındandır. Davul fırın, normal koşullar altında genel olarak ortalama 900 kWh ile 1.5 kWh elektrik harcamaktadır.

Dikiş Makinesi Ne Kadar Elektrik Harcar?

Evlerimizde kullanmakta olduğumuz çoğu dikiş makinesi 100 watt civarında elektrik harcamaktadır. Yani, dikiş makinesi 1 saat çalıştırıldığında 100 watt enerji harcar. Dikiş makinelerinin harcadıkları elektrik enerjisi, makinenin ne amaçla yapıldığına göre değişim gösterebilmektedir.

Elektrikli Scooter Ne Kadar Elektrik Harcar?

Elektrikli scooter aslında sanılanın aksine pek fazla elektrik harcayan aletlerden bir tanesi değildir. Oldukça kullanışlı olmaları ile son zamanlarda yaygın bir şekilde karşılaşılmaktadır. Elektrikli scooter, yaklaşık olarak 1500 watt elektrik harcayan bir güce sahiptir. Bu da aslında her kilometre için yaklaşık olarak 2 kuruş ödemek demektir. Her 100 kilometrede ödenmesi gereken tutar 2 TL’dir.

Elektrikli Motor Ne Kadar Elektrik Harcar?

Elektrikli motorların çok fazla enerji harcadığı düşünülmektedir. Bu doğru bir yargı değildir. Yaklaşık olarak 1500 watt elektrik enerjisi tüketmektedirler. Bu da 100 kilometrede 2 TL harcanması demektir.

Elektrikli Süpürge Ne Kadar Elektrik Harcar?

Süpürgenin harcadığı elektrik yapım sürecine göre değişmektedir. Bununla birlikte, çoğunlukla 700 watt ile 900 watt arasında değişen elektrik harcama kapasitesine sahiptirler. Bu watt değeri, 2000’lere kadar da çıkabilmektedir.

Elektrikli Şömine Ne Kadar Elektrik Harcar?

Elektrik kullanarak ısı enerjisi üreten cihazlar fazla elektrik harcarlar. Piyasada bulunmakta olan elektrikli şömineler ise çoğunlukla 150 watt ile 2000 watt arasında bir enerji harcamaktadırlar. Daha büyük ve fazla elektrik enerjisi harcayan şömineler de mevcuttur.

Fritöz Ne Kadar Elektrik Harcar?

Fritözler, ocaklara göre çok daha az enerji tüketmektedirler. Teknoloji ile birlikte elektriğin daha verimli bir şekilde kullanılabilmesi adına elektrikli ocaklardan fritözlere geçiş yapılmıştır. Bu da enerjiden tasarruf etmemizi sağlayan bir durumdur. Fritöz, yaklaşık olarak 1100 watt kadar elektrik enerjisi tüketebilirler, tabii ki bu cihaza göre değişim gösterebilmektedir.

Ekmek Yapma Makinesi Ne Kadar Elektrik Harcar?

Elektrik faturalarımızda gördüğümüz tüketim miktarı belirli bir dönem içinde tükettiğimiz kadardır. Tükettiğimiz bu değer, elektrik sayacı üzerindeki değerlerin okunması ile tespit edilmektedir. Aslında, toplam tüketim değeri ele alındığında büyük kısmın sürekli aktif cihazlar tarafından kullanılmış olduğu görülmektedir. En çok elektrik harcayan eşyalardan biri buzdolabıdır. Ekmek yapma makineleri yaklaşık olarak 300 ve 450 watt arasında elektrik tüketirler. Yüksek olmasının sebebi de aslında enerjinin ısıya dönüştürülüyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir