Christopher Nolan Artvin’de Film Çekiyor Mu?

Christopher Nolan Artvin’de Film Çekiyor Mu?
21.12.2021 13:00
Dünyaca ünlü yönetmen Christopher Nolan ülkemizde şok bir iddia ile gündeme geldi. Ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın film çekimi için Artvin’de bulunduğu ortaya atıldı. Gündem olan iddia sonrası Christopher Nolan’ın Artvin’de olup olmadığı sorusu merak konusu oldu. Christopher Nolan Türkiye'de hangi filmi çekiyor, Artvin Borçka'da hangi film çekiliyor sorularını sizin için cevapladık.

Geçtiğimiz günlerde TikTok üzerinde yayınlanan bir video gündemi yerinden oynattı. Artvin Borçka Belediyesi tarafından halka anons edilen duyuru; bölgede film çekimi gerçekleştirildiği, silah seslerine aldırılmaması gerektiği ve havada uçan drone kameralara ateş edilmemesi gerektiğini söylüyordu. Duyuru sonunda filmin çekimleri için dünyaca ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın bölgede olduğu söylendi. Söz konusu duyurunun yer aldığı video önce TikTok platformuna ardından Twitter’a düştü ve hızlıca yayıldı. Duyurunun komikliğine, bölgede çekilen filmin yönetmeninin Christopher Nolan olduğu iddiası eklenince sosyal medya kullanıcıları bu bilgiyi kullanmaya başladılar. Oysaki video ve iddialar bir şakadan ibaretti. Çünkü Christopher Nolan bugünlerde oyuncu kadrosu yeni kesinleşen Oppenheimer filminin çekimleri için hazırlık yapıyor. Filmin 2023’de vizyona girmesi bekleniyor. Oppenheimer sinema filmi çekimi için nerede gerçekleştirileceği ise henüz kesinleşmiş değil. Dolayısıyla Christopher Nolan’ın en azından şimdilik Artvin’de film çekmediğini söyleyebiliriz.

Christopher Nolan Türkiye’de Hangi Filmi Çekiyor?

Dünyaca ünlü yönetmen Christopher Nolan, birçok başarılı filmin altına imza atmış bir isim. Başarılı yönetmenin adı geçtiğimiz günlerde ülkemizde hiç olmadığı kadar sık konuşuldu. Artvin Borçka Belediyesi tarafından anons edildiği iddia edilen bir duyuruya ait video sosyal medyayı karıştırdı. Bölgede film çekimlerinin gerçekleştirildiğini haber veren anonsun sonunda filmin yönetmeninin Christopher Nolan olduğu söylendi. İddia sonrası video sosyal medyada büyük bir hızla yayıldı. Christopher Nolan’ın Türkiye’de hangi filmi çektiği sorusu ise internet arama motorlarının en çok aranılan konusu oldu. Christopher Nolan’ın 2023’de vizyona girmesi planlanan filminin adı; Oppenheimer. Ancak Oppenheimer filminin çekimlerine henüz başlanmadı. Filmin çekimlerinin Artvin ya da Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde yapılacağına dair resmi bir açıklama ise medyada yer almadı.

Artvin Borçka’da Hangi Film Çekiliyor?

TikTok üzerinden paylaşılan ve ardından Twitter platformunda müthiş bir hızla yayılan Artvin Borçka’da film çekimlerinin yapıldığı anonsu, saatlerce gündemden düşmedi. Videodaki anonsun komikliği ve filmin yönetmenliği Christopher Nolan’ın yaptığı iddiası konuşulmaya yetti. Kullanıcılar videoyu saatler içerisinde yaydı. Christopher Nolan ve Artvin Borçka günün en çok konuşulan konuları oldu. Haberin asılsız olduğu ortaya çıkınca, bu sefer Artvin Borçka’da hangi filmin çekildiği sorusu gündem oldu. Artvin Borçka Güzelyurt köyünden gerçekleştirilen anonsun ardından bölgede gerçekten film çekimi olup olmadığı araştırılmaya başlandı. Buna göre bölgede şuan aktif olarak çekimleri yapılan bir film projesi yok. Ancak Artvin Borçka Belediyesi’nin daha önce de bu tarz mizansen paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı. Daha önce Artvin Borçka Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden 2021 Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan Abdulrazak Gurnah’ı tebrik amaçlı paylaşılan mesajda Amerikalı ünlü aktör Morgan Freeman ve şarkıcı Tarık Mengüç’ün fotoğrafları paylaşılmıştı. Başka bir paylaşımda ise, Prens Charles ve Prenses Diana’nın tatillerini ilçelerinde geçirdiklerine dair bir gönderi paylaşılmıştı. Paylaşımları çoğu zaman tebessüm ile karşılanan Artvin Borçka Belediyesi bu tarz paylaşımlarına devam edeceklerini söylemişti.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir