Aldatan Erkek Özellikleri Neler?

Aldatan Erkek Özellikleri Neler?
05.08.2021 12:30
Aldatmak fiziksel veya duygusal yönden gerçekleştirilebilir. Bizler de aldatan erkek affedilmeli mi?, aldatan erkek savunması?, aldatan erkek neden boşanmaz?, aldatan bir erkek nasıl davranır?, aldatan erkek nasıl anlaşılır?, aldatan erkek için ne yapmalı?, aldatan erkek ne kadar tazminat ve nafaka öder?, aldatan erkek düzelir mi?, aldatan bir erkek boşandıktan sonra pişman olur mu? sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Aldatmak fiziksel veya duygusal yönden gerçekleştirilebilir. Birlikte olduğu kadını birçok farklı sebebin ardına sığınarak aldatan erkeklerin bu eylemlerinin altında yatan farklı sebepler olabilir. Partnerini aldatmak kişi için riskli olsa da hatta o ilişki için tehlikeli olsa da ne yazık ki birçok kişi aldatılmanın acı gerçeğiyle yüzleşmektedir. Bazı erkekler partnerini aldattığını belli etmeden ilişkisini sürdürmeye devam eder bazıları ise yakalanıp bu davranışından pişman olabilir kimisi de ilişkisini bitirmek pahasına aldatma eylemini gerçekleştirir bu farklı davranışların altında çeşitli psikolojik sebepler olabilir.

Aldatan Erkek Affedilmeli Mi?

Bir erkek tarafından aldatılırsa hemen ayrılacağını düşünen kadınlar bu eylem gerçekleştiği zaman kimi zaman kolay kolay ayrılamaz. Aldatılan bir kişi duygusal ve fiziksel yönden birçok acı çekebilir. Kalp kırıklığının ve acının getirdiği üzüntü, depresyon gibi duygular kişiye oldukça zarar verebilir. Bu konuyla ilgili çeşitli psikolojik çıkarımlar ve araştırmalar da yapılmıştır. Aldatan bir erkeği affedip affetmeme konusunda yapmanız gereken ilk şey sağlıklı bir şekilde düşünebilmektir. İlişkinin boyutunu, deneyimlerinizi düşünerek vereceğiniz kararın sizi gerçekten mutlu edip etmeyeceğine kesin karar vermeniz gerekir. Güven duygusu oldukça kolay zedelenebilen bir husustur bir kişiye olan güveniniz kırıldığında bu durumu toparlamak oldukça zor ve uzun olabilir. Aldatan kişiyi, bir daha böyle bir şey gerçekleştirildiğinde kesinlikle geri dönüşünün olmayacağına inandırmak affetme konusunda izleyeceğiniz yollardan biri olabilir.

Aldatan Erkek Savunması?

Aldatan bir erkek bu davranışının arkasına birçok neden yükleyebilir. Bu kimi zaman karşısına çıkan bir kadının onu kandırdığını söyleyebilir kimi zaman sarhoş olduğu için böyle bir şey yaşadığını söyler kimi zaman ise ilgisizlik hissettiği için partnerini suçlayarak kendini haklı göstermeye çalışır. Bunlar gibi bir sürü farklı bahanelerin ardına sığınılabilir. Aldatma durumunda kişi kendi içinde de bir rahatlama yoluna ihtiyaç duyar bu sebeple aldatma sonrasında önce kendi kendine savunma geliştirir. Ardından olası yakalanma durumlarında ardına sığınabileceği birçok bahanesi olabilir.

Aldatan Erkek Neden Boşanmaz?

Eğer ilişki evlilik döneminde, oturmuş bir beraberlik ise ayrılma fikri daha karmaşık ve zor bir hal alır. Evliliği güçlü kılan bir sürü sebepler ve bağlar olabilir bunlardan en önemlisi çocuklardır. Eğer bir erkek evlilik hayatı sürdürüyor ve aynı zamanda eşini aldatıyor ise kolay kolay vazgeçemeyeceği sorumlulukları var demektir ki bu durumda hayatını kolay kolay tepetaklak edecek ve sonsuza kadar değiştirecek kararlar alamaz demektir. Kimi durumlarda eşine bağlı olsa da hissettiği eksiklikleri kapatma bahanesinin arkasına sığınır elini aldatabilir. Fakat yine de eşinden ayrılmaya hazır hissedemez bu kimi durumlarda kendini ait hissettiği ve onda ev hissi uyandıran yaşam alanından vazgeçme korkusu olabilir kimi durumlarda ise çocuklarının hayatını etkileyerek travma yaratmama amacı ile evliliğini sürdürür. Kişiden kişiye göre değişen birçok sebep aldatan bir erkeğin boşanmama nedeni olarak açıklanabilir.

Aldatan Bir Erkek Nasıl Davranır?

Hayatına normal şekilde devam eden bir erkek aldatma eyleminden sonra bazı değişimler gösterebilir. Bu değişimler davranışlarını etkilediği için çevresindeki insanlara farklı gelebilir ve bu durum ilişki açısından rahatsız edici ve güven sarsıcı olabilir. Aldatan bir erkek; Yeni bir mizah anlayışını benimseyebilir, partneriyle gerçekleştirdiği günlük aktiviteleri aksatmaya başlar, Kendi başına daha çok vakit geçirmeye başlayabilir, bazı sorunlardan kaçmaya ve soruları yanıtsız bırakmaya veya cevap vermeden önce daha fazla düşünmeye başlayabilir. Daha önce hiç ilgisini çekmeyen şeyleri partnerlerinin üzerinde denemek isteyen erkekler ise cinsel açıdan daha fazla tatmin olmak istedikleri için eşlerini aldatmış olabilir. Eşi aniden kıskanmaya başlamak veya kıskanma boyutunu arttırmak ise aldatma belirtisi olarak gösterilebilir.

Aldatan Erkek Nasıl Anlaşılır?

Aldatan bir erkeği anlamak bazı durumlarda imkansız olsa da çoğu zaman anlaşılabilirdir. Eşinden ayılmak yerine aldatmayı tercih eden bir erkek, partnerinden ayrılmayı istemeyecek kadar bağlanmış olabilir. Günlük aktiviteleri aksatmaya başlayan, Arkadaşlarıyla daha çok vakit geçirerek özel hayatını ihmal eden bir erkek şüphe uyandırır. Aldatma konusunda en çok şüphelendiren davranış ise kesinlikle giyim tarzındaki ani değişiklikler olabilir. Giyim tarzını farklı şekilde yansıtarak tuhaf davranışlar sergileyen bir erkek eşini aldatıyor olabilir. Tabi şüphe etmek bir olayın gerçekliğinden emin olmak değildir. Bir olaydan kesin olarak emin olmak için bunun doğruluğunun kanıtlanması gerekir bunu yapmanın en doğru yolu ise yüzleşmektir.

Aldatan Erkek İçin Ne Yapmalı?

Aldatılmayı deneyimlemek ve yaşamak oldukça yıpratıcı ve üzücü bir durumdur. Aldatılan bir kişi vereceği karar her ne olursa olsun öncelikle kendini düşünmektedir. Alacağı karar hayatını tümüyle değiştirebilir bu da yeni bir yaşam tarzını benimseyebilecek güce sahip olup olmadığı konusunda kişiyi ikileme düşürebilir. İlişki kimi zaman çocuklar için bir arada tutulabilir kimi zaman aradaki sevgi bu bağın kopmasına izin vermeyecek kadar güçlü olur. Aldatan bir erkek için asla yapılmayacak en önemli şey intikamdır. İntikam almak için yapılabilecek ani eylemler kişinin kendisine daha çok zarar vererek büyük pişmanlıklar uyandırır bu da hiç sağlıklı bir tercih olmamış olur.

Aldatan Erkek Ne Kadar Tazminat Ve Nafaka Öder?

Bir evlilikte beraberlik birçok açıdan olabilir bunlardan biri ise ekonomik birlikteliktir. Kişiler evlendikten sonra temin ettikleri mülkiyetlere ortak olurlar. Erkeğin ise olası bir ayrılık durumunda eşine ve çocuklarına ödeyeceği nafaka miktarı, tamamen o kişinin geliri incelenerek hesaplanır. Nafaka ve tazminat konuları kişisel olabildiğinden her gelir durumuna ve ekonomik bütçeye göre farklılık gösterir.

Aldatan Erkek Düzelir Mi?

Aldatan bir erkek genellikle bu eylemi olası bir yakalanma durumuna kadar devam ettirir. Genellikle ilk defa aldatmaktan sonra bir pişmanlık duyulur kişinin tamamen kendi içinde yaşadığı bu pişmanlık hissi gün geçtikçe hafifler ve tamamen yok olduğu zaman aldatma eylemi tekrar gerçekleşebilir. Aldatmanın açığa çıktığı durumlarda eşlerinden veya partnerlerinden ayrılmayı göze alamayan erkekler pişmanlık ile barışma çabası gösterir. Affedilmek birçok sonuç yaratabilir. Birlikte olduğu kadının ne yaparsa yapsın onu bırakamayacağına inanan bir erkek tekrar aldatmaya eğilimli olabilir fakat olası bir sorunda onu hayatından tamamen çıkaracağını düşündüğü kadını kaybetmemek için bir daha böyle bir ihanet gerçekleştirmez.

Aldatan Bir Erkek Boşandıktan Sonra Pişman Olur Mu?

Aldatmak stabil düzende ilerleyen evliliklerde aldatan kişi için heyecanlı olabilir. Karşısındaki kişiyi değersizleştiren ve zedeleyici bur davranış aldatan kişi için bir eğlence malzemesine dönüştürülebilir fakat aldatma ortaya çıktıktan ve boşanma gerçekleştirdikten sonra aldatan erkeğin hayatı tamamen değişir. Kurulan aile ortamı ve ev hissiyatından uzaklaşan bir erkek giderek yalnız kalabilir ve eski hayatına özlem duyabilir. Tüm bunlar beraberliğinde büyük bir pişmanlık getirir. Alışılan düzenden uzaklaşmak, yeni bir düzene alışmada çekilen zorluk pişmanlığın boyutunu büyütebilir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir