Bungalov Ev Fiyatları Ne Kadar?

Bungalov Ev Fiyatları Ne Kadar?
15.10.2022 01:02
Bungalov evler, minimal yaşamın ne kadar kolay ve rahat olduğunu gösteren küçük evlerdir. Bungalov ev fiyatları ne kadar, Bungalov.com.tr güvenilir mi, bungalova giderken ne alınır? Bungalov yapım maliyeti ne kadar, yapan firmalar nelerdir, yapmak için nereden izin alınır? Merak edilen bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık…

Minimum fiyatalar 300 bin ile 600 bin TL arsında değişim göstermektedir. Ahşap ve kaplama kalitesine göre bu fiyatalar firmadan firmaya değişim göstermektedir. Çoğu firmada metre kare fiyatı 6 bin TL ile başlayıp 14 bin TL fiyatlara kadar çıkabilmektedir.

Bungalov.com.tr Güvenilir Mi?

Bungalov.com.tr, Türkiye genelinde yüzlerce bağımsız konaklama hizmeti sunan sitelerdendir. Villa, otel ve bungalov konaklamaların yanı sıra diğer konaklamalar da dâhil olmak üzere müşterilerine internet üzerindeki en geniş ve güvenilir konaklama seçeneklerini sağlamaktadır. Otel fiyatları, otel özellikleri ve müsaitlik bilgilerini tek bir kaynakta toplayarak kullanıcılara yardımcı olmaktadır. Oldukça güvenilir bir sitedir ve her gün güncellenmektedir.

Bungalov’a Giderken Ne Alınır?

Bungalov evlerde tatil yapacaksanız bunları bilmeniz iyi olacaktır;

- Bungalov ev kiralarken çarşaflar, yastık kılıfları, yorganlar gibi temel uyku eşyalarını da verip vermediklerini sormak gerekmektedir. Eğer temizliğe güvenemiyorsanız yanınızda götürmeyi de tercih edilebilirsiniz.

- Bungalov otellerde konaklarken yemeklerinizi otel restoranında yiyebilirsiniz. Bungalov evlerdeyse restoranla birlikte ev içerisinde de mutfak alanı bulunabilmektedir. Gitmeden önce bilgi alarak gerekli malzemeleri yanınızda götürmeyi ihmal etmemelisiniz.

- Her bölgedeki bungalovlar için gitmen gereken tarihler farklıdır. Örneğin; Batı Karadeniz’deki bungalovlara kış aylarında giderseniz yağmur ve soğuk hava olacağından kıyafetlerinizi buna göre seçmeniz gerekecektir.

- Bungalovlar doğal yapılar olduğu ve ormanlık veya çimenlik alan içerisinde bulundukları için böceklerle karşılaşma ihtimalini göz ardı etmemelisiniz. Yanınızda sinek kovucu sprey gibi yardımcı malzemeler olursa uykunuz rahatlıkla uyuyabilirsiniz.

Bungalov Yapım Maliyeti Ne Kadar?

Bungalov evlerin maliyetleri kullanılmış olan malzemeye göre değişim göstermektedir. Farklı ağaç türlerinden yapılabilen ahşap bungalov evlerin bu nitelikleri fiyatlara yansımaktadır. Ülkemizde genellikle bungalov evlerin fiyatları metrekare başına 2000 ila 5000 TL arasında değişiklik gösterir. Bu hesaplara göre, 40 metrekare bir bungalov ev 80 bin ila 200 bin TL arasında hesaplanmaktadır. Günümüzde gerek farklı bir deneyim sunması gerekse düşük maliyetli olması bakımından oturumluk ev olarak da bungalov ev tercih edilebilmektedir.

Bungalov Yapan Firmalar Nelerdir?

Son yıllarda oldukça artan bungalov ev yapımı, firmalar arasında oldukça popüler bir hale gelmiştir. Birçok firma bu iş konusundaki potansiyel getiriyi fak ederek sektöre giriş yapmıştır. Bunlardan en çok tercih edilenlerin 10 tanesini şöyle listeleyebiliriz;

- Honka

-Evo Ahşap

- Wood Life

- Baneva Ahşap

- Kuloğlu Orman Ürünleri

- Eker Ahşap

- Serwood

- Konak Ahşap

- Yaprak Ahşap

- Wood World

Bu firmalar dünyanın her yerine bungalov ev tasarımı ve üretimi yapmaktadır. İnternet üzerinden veya telefonla ulaşarak iletişim kurabilirsiniz.

Bungalov Yapmak İçin Nereden İzin Alınır?

Bungalov evler; fiyatları, kolay ve kısa sürede kurulumları bakımından günümüzde oldukça tercih edilen yapılar haline gelmiştir. Tabi ki bungalov yapılar oluşturulurken her bina yapımında olduğu gibi gerekli yerlerden gerekli izinleri almak, bungalovunuzu doğru şeklide inşa etmek için önemlidir. Bungalov yapacağınız arsanın bulunduğu belediye ile iletişime geçerek izinleri almanız ve gerekli belgeleri doldurmanız doğru olacaktır. Böylece arsanızı sorgulatmış olurken ileride karşınız herhangi sorunun çıkmasını da engellemiş olacaksınız.  

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir