Bisiklet Kilidi Nasıl Açılır?

Bisiklet Kilidi Nasıl Açılır?
08.11.2022 21:21
Birçok yerde bulunan kilitler, kimi zaman anahtarın kimi zaman ise şifrelerin unutulmasından dolayı açılmamaktadır. Bisiklet, direksiyon, demir kapı kilidi nasıl açılır? Apartman şifreli kapı kilidi, doğalgaz vana kilidi, Digiturk kumanda kilidi nasıl açılır? Sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Bisiklet dünya genelinde hem spor hem de ulaşım aracı olarak kullanılmaktadır. Özellikle doğa dostu olarak bilinen bisiklet bu durumdan dolayı oldukça sık tercih edilmektedir. Bisiklet kilidi açmak için bir makas yeterli olacaktır. Makasın ucunu bisiklet kilidinin olduğu anahtar yerine batırın. Sonra bastırarak çevirin. Bisiklet kilidi bu sayede açılacaktır.

Direksiyon Kilidi Nasıl Açılır?

Direksiyon kilitlendiği zaman oldukça tedirgin oluruz. Ancak o kadar da korkulacak bir durum değildir. Arabanın kendini kitleme sebebi araba çalışmıyorken direksiyonun çevrilmeye çalışılmasıdır. Araba direksiyonu kilitleyerek herhangi bir hırsızlık durumunun engellenmesini sağlar.

Direksiyon kilidini açmak için araç anahtarını kontağa yerleştirerek direksiyonu hafif bir şekilde sağa ve sola oynatmanız gerekmektedir. Anahtarın kontakta olması ve direksiyonu yavaşça çevirmeniz bu sorunun çözülmesine ve kilidin açılmasına yardımcı olacaktır.

Demir Kapı Kilidi Nasıl Açılır?

Kimi zaman anahtarı içeride kimi zaman ise kapının üstünde unuturuz. Bu tür durumlarda demir kapıyı açmanın birkaç yöntemi vardır. Bu yöntemler;

-         Kredi kartı kullanarak kartı kapı kilidinin arasına yerleştirin ve çerçeveye doğru yaslayın, kartı geriye doğru bükerek dili kapının içine doğru itin. Bu sayede kapı açılır.

-         Küçük tornavida ya da benzeri ince bir alet ile kilidin olduğu yere ve kapı koluna bastırarak açabilirsiniz.

-         Demir kapının kilit göbeğini çekişle kırarak en son çare olarak açabilirsiniz.

Apartman Şifreli Kapı Kilidi Nasıl Açılır?

Anahtar yoksa ve şifreyi unuttuysak gecenin bir vaktinde kapıda kalmak oldukça sinir bozucu olabilmektedir. Apartmanlarda şifreli kapı hem anahtarı unutanlar için kolaylık sağlamaktadır hem de ekstra bir güvenlik önlemi olarak görülmektedir.

Apartmanda olan şifreli kapıyı elektrikleri kısa bir süreliğine keserek açabilirsiniz. Elektrik olmaması şifreli kapı kilidini devre dışı bırakacak ve şifresiz bir şekilde kapıyı açabileceksiniz.

Doğalgaz Vana Kilidi Nasıl Açılır?

Doğalgaz saati üzerinde yer alan mühre müdahale edildiğinde yenisini takmak pek mümkün olmamaktadır. Çünkü üzerindeki vana kilidi kurumlar tarafından numaralı bir şekilde takılmaktadır. Ancak vana kilidini açmak isteyenler için vana kilidini keskin bir alet ile kesmeniz vana kilidini açmaya yetecektir.

Digiturk Kumanda Kilidi Nasıl Açılır?

Digiturk abonelik sistemi ile işleyen bir dijital televizyon yayın platformudur. Her ay ücret ödenilen Digiturk 2022 yılında her ay 99 TL olarak ücretlendirilmiştir. Süper Lig maçlarının yayın hakkını elinde bulunduran Digiturk oldukça tercih edilmektedir.

Digiturk kumanda kilidi uzaktan işletilir. Uzaktan kumanda pil teması iyi olmadığı ya da statik elektrikten dolayı doğru şekilde çalışmayabilir. Bu durumda kumanda sıfırlayarak kilidi açmanız mümkündür.

Kumandayı sıfırlamak için ilk önce pilleri çıkarın ardından kumanda üzerindeki güç düğmesine üç saniye basın. Digiturk uzaktan kumanda kilidini açmak için yeni pilleri takın. Bu yöntem ile Digiturk kumanda kilidini açabilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir