Cep Telefonu Aksesuarları Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Cep Telefonu Aksesuarları Hakkında Merak Edilen Bilgiler
03.09.2021 04:30
Birden fazla amaç için kullanılmakta olanlar cep telefonu aksesuarlar cihazların olduğu kadar sizin de ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Cep telefonu aksesuarları gümrük vergisi ne kadar, imalatı nasıl olur, KDV oranı nedir? Cep telefonu aksesuarları nelerdir, bayilik veren firmalar hangileri, toptan cep telefonu aksesuarları nereden alınır?

Birden fazla amaç için kullanılmakta olanlar cep telefonu aksesuarlar cihazların olduğu kadar sizin de ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Pek çok özelliği olan cep telefonu aksesuarları ihtiyaçlara ve kullanım amacına göre uygun bütçeyle alınabilmektedir. Burada dikkat edilecek nokta cep telefonu aksesuarının hangisine ihtiyaç duyulduğunun belirlenmesidir. Cep telefonu aksesuarlarının kalite açısından bakıldığında en iyi performansı sunması gereklidir. Özellikle ve malzeme kalitesi açısından iyi olan ürünler tercih edilmelidir. Cep telefonu aksesuarı üreten pek çok marka bulunduğundan kişiler aksesuar ürünlerinin fazla olması nedeniyle kafa karışıklığı yaşamaktadır. Cep telefonu aksesuarlarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanım amacı ve ihtiyaca göre alınmasının gerekli olduğudur.

Cep Telefonu Aksesuarları Gümrük Vergisi Nedir? 

Yurt dışından getirilen cep telefonları için ödenecek harç tutarları her sene güncellenmektedir. Cep telefonlarına ödenen bu harçların haricinde cep telefonu aksesuarlarını ithalatında yine gümrük vergisi ödenmektedir. Cep telefonu aksesuarlarının vergileri ithalatın yapıldığı ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Cep telefonu aksesuar ithalatında diğer ülkeler olarak sınıflandırılan ülkelerden yapılan ithalattan %6,5 oranında vergi alınırken diğer ülke grupları olarak sınıflandırılan ülkelerden yapılan ithalattan gümrüksüz olarak getirilebilir.

Cep Telefonu Aksesuarları İmalatı Nasıl Olur?

Teknoloji çoğu zaman her yerde önemli rol oynayan bir sektörüdür. Aksesuar ve süs amaçlı kullanılan ürünlerin kişilerin kendi tarz ve isteklerine göre şekillendirilip uygun hale getirilmesi tercih edilmektedir. Bu yüzden cep telefonu aksesuarları üretimlerinin yapılıp satılması yeni açılan iş kollarından birisi haline gelmiştir. İnterneti kullanan çoğu kişinin alışverişini sanal ortamda yaptığı göz önünde bulundurulursa internet üzerinden satış yapmak oldukça mantıklı bir fikirdir. En çok tercih edilen aksesuarlardan olan telefon kılıfı üretimi oldukça basittir ve neredeyse telefonu olan herkesin kullandığı bir ürün olduğu için oldukça önemlidir.

Telefon kılıfı üretmek ve satmanız için kullanabileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. İlk seçenek makine alarak telefon kılıfının üretilmesi ikinci seçenek ise yapılan telefon kılıfları üzerinde tasarım yaparak bu ürünlerin satılması yöntemleridir. Evinizde veya işyerinizde telefon kılıfı üretmeniz için gereken malzemelerin başında 3D sublimasyon baskı sistemi gelmektedir. Fiyatı 2.500 TL’den başlayarak yukarıya çıkan bu ürünün değeri kalitesi ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Bu yöntemle üretimi kolay olan telefon kılıfları sürekli üretilmesi ise laserjet ve mürekkep ile yapılabilmektedir. Sistemdeki bu ürünler sayesinden her markadaki telefona özel telefon kılıfları yapılabilmektedir.

Diğer seçenek ise hazır üretim üzerinde yapılan tasarım ve düzenlemenin ardından fiyat karlılığı farkı konularak kullanıcılara ulaştırma yöntemidir. Bu aşamada önemli olan satış kısmıdır. Bu ürünlerin satışının yapılması diğer seçeneğe göre zordur. Bunun nedeni olarak öncelikle hazırlanmış telefon kılıflarının belirli bir maliyetle temin edilmesi gereklidir. Örneğin bir telefon kılıfı maliyeti 10 TL olsun. Siz bu telefon kılıfının tasarımı yapıp 15 TL,50 TL’ye ve 100 TL’ye yani istediğiniz herhangi bir fiyata satabilirsiniz. Önemli olan nokta karlılığının oluşturulması olduğundan dolayı kimi zaman fiyat ucuz ve kar azken, kimi zaman fiyat pahalı ama kar fazla durumlarının oluşması bu yöntemi biraz daha zorlayan aşamalardır.

Cep Telefonu Aksesuarları KDV Oranı Nedir?

Bir şirketin veya işletmenin cep telefonu aksesuarı üretim yapması ve bunları satarak faaliyetlerini devam ettirmesi mümkündür. Bu şirketler veya işletmeler üretimlerini yapabilmek için gerekli girdilere ihtiyaç duymaktadırlar. Bu girdilerin elde edilmesi ise maliyeti oluşturmaktadır. Maliyeti oluşturan bu girdilerin alınması esnasında KDV oranları değişiklik gösterebilir. Fakat telefon aksesuarlarının satış oranında alınan KDV oranı genel orana eşittir ve %18 olarak hesaplanmaktadır. Girdilerin %5, %8, %10 veya %18 KDV oranı gibi oranlarla temin edilmesi bu durumu değiştirmemektedir.

Cep Telefonu Aksesuarları Nelerdir?

Teknoloji sektörünün büyük icatlarından birisi olan cep telefonları hayatlarımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Günlük hayattaki işleri büyük oranda kolaylaştıran ve büyük bir bölümünde vaktimizi alan bu ürünler için bazı zamanlar ekipmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. İhtiyaç duyulan bu ekipmanlar cep telefonu aksesuarı olarak adlandırılmaktadır. Akıllı telefonlara eşlik eden ve gündelik hayatı oldukça kolaylaştıran pek çok aksesuar bulunmaktadır. En çok bilinen ve yaygın olarak kullanılan telefon aksesuarları ise şunlardır;

·        Akıllı saat

·        Akıllı bileklik

·        Kulaklık

·        Kılıflar

·        Ekran koruyucu

·        Şarj cihazları

Cep Telefonu Aksesuar Bayilik Veren Firmalar Hangileridir?

Bayilik için yapılması gerekenler kısmı firmanın isteklerine göre değişebilmektedir. Fakat genel olarak istenilen özellikler içerisinde işletme ve şahıs firmalarının taleplerin bayilik alınacak firmaya iletilmesidir. Bu talep için başvuru formu veya iletişim numarası yeterli olacaktır. Bayilik başvurusunda sözleşme bağımlılığı bulunmamaktadır. Bu sebeple online bayilikler istenilen zamanda sonlandırılabilir. Ücretsiz olan online bayilikler için herhangi ücret talep edilmez. Başvurular genelde en geç 2 iş günü içerisinde yanıtlanır. Genel olarak başvuru istenilen evraklar arasında imza sirküsü, vergi levhası ve sicil gazetesi bulunmaktadır. Bayilik veren firmalar ise şu şekildedir;

 • Mobicaps Mobil
 • İ-Stone Bayilik
 • Gritty Franchising
 • Linkteck
 • Mobil Telekom
 • Zükkan
 • Şarjevi
 • Goldmaster
 • Odisu
 • Altus
 • KVK
 • Gritty Shop

Toptan Cep Telefonu Aksesuarları Nereden Alınır?

Cep telefonları aksesuarlarının temin edilmesi genellikle internet üzerinden yapılmaktadır. Popüler olan satış sitelerinde cep telefonu aksesuarı satımıyla ilgilenen pek çok kişi bulunabilmektedir. Bunlar arasında şirketlerin bayiliği yapanlar olduğu gibi bu aksesuarları kendileri üretip satan pek çok insan yer almaktadır. Cep telefonu aksesuarlarının toptan alınması ise internet üzerinden bu aksesuarları satan kişilerden alınabilmektedir.

Kapıda Ödemeli Cep Telefonu Aksesuarları Alınır Mı?

Cep telefonları aksesuarları satın alınırken aranan özelliklerden bir tanesi satışı yapan internet sitesinin veya firmanın kapıda ödeme seçeneği sunmasıdır. Cep telefonu aksesuarlarının kaliteli ve uygun fiyatlı bulunması için yapılan araştırmalarda ürünün satın alındıktan sonraki aşamasında ödeme şeklinin veya kargosunun ne şekilde olduğu bazı kişiler tarafından önemsenmektedir. Fakat cep telefonu aksesuarlarını her çeşidini kapıda ödeme yaparak alabillirsiniz. Burada önemli olan nokta satışı yapan firmanın sunduğu seçenek olacaktır.

Cep Telefonu Aksesuarları Teknik Servis Var Mı?

Cep telefonları genel olarak arızalandığında teknik servislere gönderilip tamir edilirler. Ünlü markaların çoğu çeşitli arızalara karşı mallarını garanti yoluyla kullanıcılara satmak ve teknik servisleri sayesinde herhangi bir sorun olduğunda bunları gidermektedir. Pek çok markanın teknik servisi bulunmaktadır ve bunların yanı sıra telefonlarla ilgilenen kişilerde teknik servis yapıp telefon ile ilgili arızaları gidermektedirler. Cep telefonu aksesuarları arızalandığında veya bozulduğunda genel olarak alınan ve garantisi olan yerlere götürülür. Bunların dışında herhangi bir telefoncuya, teknik servislere götürüp arızalarını gidermeniz mümkün olabilmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir