Bimcell Engelli İndirimi Var Mı?

Bimcell Engelli İndirimi Var Mı?
27.12.2022 21:51
Ülkemizde engelli bireylere ekonomik açıdan birçok kolaylık sağlanmaktadır. Bimcell, Biletix engelli indirimi var mı? Tren biletlerinde, sinema biletlerinde engelli indirimi var mı? Uçak bileti alırken, cep telefonu alırken engelli indirimi var mı? İdoda engelli indirimi var mı? gibi engelli indirimleri hakkında merak edilen soruları sizler için araştırdık ve bu yazımızda yanıtladık.

Engelli olmak hiçbir zaman kusur değildir. Engelli bireylerin birçok ekonomik ve sosyal hakları bulunmaktadır. Birçok operatörün engelli bireyler için kampanyası bulunduğu gibi Bimcell operatörünün de birçok kampanyası bulunmaktadır. Bu kampanyalardan bir tanesi de engelli indirimidir. Bimcell’deki engelliler kampanyası gazileri, harp şehitlerinin eşlerini ve çocuklarını kapsamaktır. Bu kampanyada engelli bireylere faturasız mobil hatta %25 ek indirim sunulmaktadır.

Biletix Engelli İndirimi Var Mı?

Biletix, Türkiye’nin en büyük ve gelişmiş e-ticaret sitelerinden birisidir. Birçok eğlenceli etkinliklerin satış noktası olan biletix çoğu kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Ayrıca biletix üyeliği de ücretsizdir. Rahatlıkla kullanabileceğiniz mobil uygulaması da vardır. Bu güzel fırsatların yanı sıra birçok kampanyası da bulunmaktadır. Engelli bireyler için kampanyaları ise mekanlara göre ve etkinliklere göre farklılık göstermektedir.

Tren Biletlerinde Engelli İndirimi Var Mı?

Engelli bireyler için ülkemizde ulaşım konusunda bazı kolaylıklar sağlanmaktadır. Metro, otobüs indirimlerinin yanı sıra tren biletlerinde de indirim yapılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü arasındaki çalışmalar sonrasında şehirlerarası yolculuklarda engelli bireylerin kendisine %50 indirim sağlanmaktadır. Ancak bunun şartı bireyin engel durumunun %40-49 arasında engeli olmasıdır. Bireyin engeli %50 üzerinde ise hem kendisine hem de yanındaki yakınına %50 indirim sağlanmaktadır.

Sinema Biletlerinde Engelli İndirimi Var Mı?

Birçok eğlence etkinliklerinde engelli indirimi bulunduğu gibi sinema biletlerinde de engelli indirimi uygulanmaktadır. Resmi gazetede bulunan yönetmeliğe göre sinema biletlerinde engelli bireylere %50 indirim uygulanacaktır.

Uçak Bileti Alırken Engelli İndirimi Var Mı?

Engelli bireylere ulaşım konusunda pek çok avantaj sağlanmaktadır. Tren, otobüs biletlerinin yanı sıra uçak biletlerinde de engelli bireylere indirim yapılmaktadır. İndirim miktarı firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. Türk Hava yollarına göre belirlenen esaslarda engellilere uygulanan indirim yüzde 25’tir. Ancak bu indirimin uygulanma şartı bulunmaktadır. Bu şart ise engelli olan yolcuların engel seviyesinin yüzde 40 ve üzeri oranda olmasıdır.

Cep Telefonu Alırken Engelli İndirimi Var Mı?

Cep telefonu alımlarında engellilere indirim sağlanmamaktadır. Ancak bazı operatörler engelli bireylere ve gazi olanlara faturalı ya da faturasız teklifler sunarken güzel kampanyalar sunmaktadır. Bu kampanyalar genel olarak tarifeye ek yüzde 25 indirimi kapsamaktadır.

İdo Da Engelli İndirimi Var Mı?

İstanbul Deniz Otobüsleri de ulaşım araçlarından birisidir. Ulaşım konusunda engelli bireylere birçok kolaylık sağlandığı gibi İdo’da da engelli bireylere indirim uygulanmaktadır. Bu indirim yüzde 10 olarak uygulanmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir