Zeki Alasya Hakkında Bilinmesi Gerekenler?

 Zeki Alasya Hakkında Bilinmesi Gerekenler?
08.08.2022 23:57
Zeki Alasya yaşı kaçtır, Zeki Alasya boyu kaçtır, Zeki Alasya burcu nedir, Zeki Alasya babası kimdir, Zeki Alasya eşi kimdir vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Zeki Alasya 18 Nisan 1943 senesinde İstanbul’da hayata geldi, aslen Kıbrıslı, Türk tiyatro ve sinema sanatçısı ve de yönetmendir. Osmanlı sadrazamı Kâmil Paşa'nın da yeğeni olduğu bilinmektedir. Okul sürecinde bir yandan tabelacılık yapmıştır. Sanat yaşamına 1959'da MTTB (Millî Türk Talebe Birliği) tiyatrosunda amatör şeklinde başladı. Bir dönem dekoratörlük ile rehberlik yaptı. 1964 senesinde, Arena Tiyatrosu'nda profesyonel oyunculuğa başlamıştır. Mister Nato, Kargalar Okulu, Şampanya ile Viski tarzı oyunlarda rol üstlendi. 1965'te Ulvi Uraz Tiyatrosu'nda çalışmasından sonra 1967 senesinde Haldun Taner, Metin Akpınar ve de Ahmet Gülhan ile beraber Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nun kurucuları içerisinde yer aldı. Bu topluluğun bütün oyunlarında oyuncu, yazar, yönetmen şeklinde çalıştı.

Zeki Alasya Neden Öldü?

22 Nisan 2015'te karaciğer rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan usta sanatçı 8 Mayıs 2015 yılında 72 yaşında yaşamını kaybetti. Cenazesi 10 Mayıs 2015 yılında Levent Camii'nden alınıp Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Zeki Alasya Nerelidir?

Zeki Alasya 18 Nisan 1943 senesinde İstanbul’da hayata geldi, aslen Kıbrıslı, Türk tiyatro ve sinema sanatçısı ve de yönetmendir. Osmanlı sadrazamı Kâmil Paşa'nın da yeğeni olduğu bilinmektedir.

Zeki Alasya Oynadığı Dizilerin İsimleri Nelerdir?

Zeki Alasya’nın yer aldığı diziler aşağıdaki gibidir;

·        Cennet Mahallesi

·        Akasya Durağı

·        Küçük Ağa

·        Yeşilçam Denizi

·        Dedem Gofret ve Ben

·        Biz Bize Benzeriz

·        Yerim Seni

·        Yabancı Damat

·        Oyun Bitti

·        Güler misin Ağlar mısın

Zeki Alasya Yaşı Kaçtır?

22 Nisan 2015'te karaciğer rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan usta sanatçı 8 Mayıs 2015 yılında 72 yaşında yaşamını kaybetti. Hayatını kaybettiğinde 72 yaşındadır.

Zeki Alasya Boyu Kaçtır?

Zeki Alasya boyu kaçtır sorusu merak ediliyor. Usta oyuncu 166 boyundadır.

Zeki Alasya Burcu Nedir?

Zeki Alasya 18 Nisan 1943 senesinde İstanbul’da hayata geldi, aslen Kıbrıslı, Türk tiyatro ve sinema sanatçısı ve de yönetmendir. Boğa burcudur.

Zeki Alasya Babası Kimdir?

Zeki Alasya babasının adı Reşat’tır. Zeki Alasya bir röportajında babasının Kenan Evren’in lise öğretmeni olduğunu dile getirmiştir.

Zeki Alasya Eşi Kimdir?

Zeki Alasya ilk evliliğini Oya Hanım ile gerçekleştirdi. Bu evlilikten Zeynep isminde bir kızı vardır. Oya Alasya'dan 1987 senesinde ayrıldıktan sonra ikinci evliliğini de 1983'te Türkiye 2. Güzeli olan Sema Yunak ile gerçekleştirdi. O süreçte Zeki Alasya ve Sema Yunak büyük bir aşk yaşadı.Son defa Zeki Alasya 2008 senesinde kendisinden 35 yaş küçük olan Jülide Adak ile dünya evine girdi. Jülide Atak ile evliliği vefat ettiğinde devam ediyordu.

Zeki Alasya Kaç Çocuğu Var?

Zeki Alasya ilk evliliğini Oya Hanım ile gerçekleştirdi. Bu evlilikten ise Zeynep isminde bir kızı vardır.

Zeki Alasya Kızı Zeynep Kaç Yaşındadır?

Usta oyuncular, Zeki Alasya ile Oya Alasya'nın kızı şeklinde yaşama gelen Zeynep Alasya 1976 yılında doğmuştur.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

BİYOGRAFİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir