Yeni Başlayanlar İçin En İyi İspanyolca Öğrenme Uygulamaları

Yeni Başlayanlar İçin En İyi İspanyolca Öğrenme Uygulamaları
01.08.2022 17:39
Yeni başlayan biri olarak İspanyolca öğrenmenin yollarını mı arıyorsunuz? İspanyolca öğrenmek için hangi uygulamaları kullanabilirsiniz? İspanyolca öğrenmenin en etkili yolu olan İspanyolca öğrenme uygulamalarını sizin için listeledik.

Yeni başlayan biri olarak İspanyolca öğrenmeye çalıştıysanız ve bu göz korkutucu bir süreç gibi görünüyorsa, İspanyolca öğrenme uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bu yazı, dili mükemmel bir şekilde anlamanızı sağlamak için İspanyolca öğrenebileceğiniz en iyi uygulamaları içeriyor. İşte göz önünde bulundurmanız gereken en iyi İspanyolca öğrenme uygulamalarından bazıları...

Babbel


Babbel, kullanıcıların cümle yapılarını ve dilbilgisi becerilerini önemli ölçüde geliştirirken yeni kelimeler öğrenmelerine yardımcı olan önde gelen bir İspanyolca öğrenme uygulamasıdır. Bu benzersiz İspanyolca dil öğrenme uygulaması, çok çeşitli İspanyolca kursları sunar ve kullanıcılar, ilgi alanlarına ve seviyelerine bağlı olarak bu kursları alabilir. Babbel, öncelikle kullanıcıların konuşma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaya dayalı, önceden kaydedilmiş müfredat içeriğiyle yüklenir. 10-15 dakikalık kısa İspanyolca dersleri, en yoğun insanlara bile hitap eder. Bu İspanyolca öğrenme uygulaması, konuşma tanıma teknolojisini de kullandığı için yeni başlayanlar için idealdir. Bu, şu anda İspanyolca telaffuzlarda ciddi zorluklarla karşı karşıya olan kullanıcılara yardımcı olur. Babbel'e göre, kullanıcılar dil öğrenme uygulamasını kullanmaya başladıktan sonraki ilk ay içinde pratik ama temel konuları İspanyolca tartışabilirler. Ancak, tahmin edebileceğiniz gibi, bu, büyük ölçüde tutarlı veya amansız çabaya ve kullanıcının İspanyolca dilini öğrenmek için harcadığı süreye bağlı olacaktır. Babbel, ilk İspanyolca dersini ücretsiz sunsa da, daha sonraki derslere abone olmak size aylık olarak ücret almaktadır. 

MosaLingua

MosaLingua, dijital bir bilgi kartı formu aracılığıyla İspanyolca cümleleri ve kelimeleri öğrenmenizi sağlayan bir dil öğrenme uygulamasıdır. Siz ilerleme kaydettikçe, öğrenme uygulaması şimdiye kadar öğrendiğiniz her şeyi size hatırlatır. Ayrıca, kullanıcılardan İspanyolca dili hakkındaki bilgilerini test etmek için mükemmel tasarlanmış bir formatta tüm bilgi kartlarını tekrar gözden geçirmelerini isteyecektir. MosaLingua, çeşitli durumlarda ve konularda birkaç İspanyolca kelime sunar. Tutarlı kullanıcılar kendilerini İspanyolca dilinde açıkça ifade ederler.

Duolingo

Duolingo, müfredatına oyunlaştırılmış dersler ekleyerek yeni dili öğrenmeyi son derece bağımlılık yaratan ve eğlenceli hale getiren bir başka İspanyolca öğrenme uygulamasıdır. Dil öğrenme uygulaması, kullanıcıların doğru cevapları aldıklarında, seviye atladıklarında ve hatta zamana karşı yarıştıklarında puan kazanmalarını sağlar. Duolingo'nun sunduğu 26 dilden herhangi birini öğrenebilirsiniz; aralarında en popüleri İspanyolcadır. Duolingo, kullanıcıların kişisel öğrenme hedeflerini belirlemelerine yardımcı olur. Ayrıca İspanyolca derslerinize günlük olarak kaç dakika ayırmayı planladığınızı da belirtebilirsiniz. Dil öğrenme uygulaması, etkileşimli İspanyolca alıştırmalarıyla bilinir ve yeni dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmak için anında geri bildirim sağlar. Uygulama ayrıca birçok konuşma, yazma, okuma, konuşma pratiği ve İspanyolca içerik dinleme özelliklerine sahiptir. Duolingo'nun ücretsiz bir sürümü var, ancak öğrenme deneyiminiz birçok reklamla kesintiye uğrayacak. Bununla birlikte, öğrenme uygulamasından en iyi şekilde yararlanmak için Duolingo ücretli bir şekilde abone olabilirsiniz. Bu sayede can sıkıcı reklamlardan kurtulabilirsiniz. 

Rosetta Stone


Rosetta Stone, günümüzde en köklü yabancı dil öğrenme sistemlerinden biridir. Öğrenme uygulaması, ünlü İspanyolca dili de dahil olmak üzere 24 yabancı dilde kurslar sunar. Bu öğrenme uygulaması, kullanıcılar doğrudan sürükleyici yöntemlere daldıklarından, örneğin sıfır çeviri sunduğundan, yeni başlayanlar için pek uygun olmayabilir, çünkü esas olarak gerçek dünyadaki İspanyolca konuşmaları temel alır. Bu istisnai dil öğrenme yöntemiyle yeni kavramlar ve kelimeler öğrenirken içgüdüleriniz burada devreye giriyor. Bu yöntem, popüler tek kelimelik kelime alıştırmaları yerine ağır ifadelerin kullanılmasını içerir. Rosetta Stone, İspanyolca telaffuzlarınızı geliştirmenize yardımcı olan konuşma tanıma teknolojisini kullanır. Dersler sırasında anında geri bildirim alacak ve ne kadar ilerleme kaydettiğinizi öğreneceksiniz. 

LingQ

LingQ, gerçek dünyada ve gerçek zamanlı olarak İspanyolca dil eğitimi boyunca size aşamalı olarak rehberlik eden bir dil öğrenme uygulamasıdır. Bu benzersiz özellik, kullanıcıları her zaman bağlam içinde yeni İspanyolca ifadeler/kelimeler öğrenmeye teşvik edecektir. Uygulama aynı zamanda, eşleşen transkriptlerle tamamlanmış binlerce saatlik derinlemesine İspanyolca Ses Dersleri sunar. LingQ, kullanıcıların İspanyolca derslerini dinlemelerini ve kendi hızlarında okumalarını sağlar. Kullanıcılar ayrıca zorluk seviyesini kendi yetenek seviyelerine uygun olana kadar ayarlayabilirler. Bununla birlikte, kullanıcılar İspanyolca tabanlı kişisel içeriklerini uygulamaya aktarabilirler. Daha sonra kişiselleştirilmiş İspanyolca içeriklerini son derece etkileşimli derslere dönüştürebilirler.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

EĞİTİM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir