TOGG Araba Fiyatı Ne Kadar Olacak 2022?

TOGG Araba Fiyatı Ne Kadar Olacak 2022?
07.01.2022 00:00
TOGG araba logosunun kamuoyu ile paylaşılmasının ardından TOGG aracın tanıtımı ABD’de yapılmıştı. Merakla beklenen CES 2022 tanıtımı sonrası aracın çıkacağı tarih ve fiyat beklentileri artmaya başladı. Bizler de togg sedan fiyatı kaç tl olacak?, togg fiyatı belli oldu mu?, togg ne zaman satışa çıkacak?, togg araba fiyatı ne kadar olacak ? sorularının cevabını sizler için araştırdık.

2018 yılında kurulan ve Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubunun ürettiği TOGG adlı aracın 2022 yılında fiyatının ne olacağı merak bekleniyor. Araç piyasasında yaşanan rekabetin ve döviz kurlarının çalkantılı dönemler geçirmesiyle birlikte fiyatı en çok merak edilen araç içerisinde yer alan TOGG araba fiyatının 40 bin Euro civarında olması bekleniyor. Fiyat konusunda yapılan ilk açıklama TOGG Ceo’su Mehmet Gürcan Karakaş tarafından yapıldı. Mehmet Gürcan Karakaş verdiği röportajda maliyetin 40 bin Euro civarında olacağından bahsetmişti. Türkiye’de yer alan C-SUV sınıfındaki araçlarla rekabet edeceği açıklanan TOGG araba fiyatının genel fiyatları 800 bin-1 milyon TL bandında değişen C-SUV sınıfındaki araçlara yakın bir değerde olacağı ve rekabet kanunu sebebiyle daha aşağılarda bir değer olamayacağı belirtiliyor.

TOGG Sedan Fiyatı Kaç TL Olacak?

2022 yılının sonlarına doğru seri üretime geçmesi beklenen TOGG, Sedan ve SUV başta olmak üzere toplamda 5 farklı türde üretilecek. 5 segmentte boy gösterecek olan TOGG arabalarının en çok merak edilen türlerinden biri olan TOGG Sedan gösteriliyor. Modern dizayn ve gelişmiş teknolojiyle donatılarak tamamen elektrikli otomobil olarak ortaya çıkarılan TOGG Sedan modeli için henüz net bir fiyat açıklaması yapılmadı. 0’dan 100’e 4,8 saniyede çıkan, 200 ile 3400 beygir gücüne sahip ve 500 km menzilli özellikleriyle kendi segmentine göre birçok üstün niteliklere sahip olan aracın çıkış fiyatının 2022 yılı içerisinde kesinleşmesi bekleniyor.

TOGG Fiyatı Belli Oldu Mu?

2022 yılında tanıtımı yapılan ve adından sıkça söz ettiren TOGG araba fiyatı hakkında henüz net bir açıklama bulunmuyor. Arabanın fiyatı konusunda birçok fikir ve görüş belirtilse de TOGG Ceo’su Mehmet Gürkan Karakaş yaptığı açıklamada fiyatların araba piyasasındaki rekabetçilik ve ulaşılabilirlik segmentlerine uygun olarak belirleneceği bununla birlikte ekosistemle ulaşılacak olan adetlerle ilgili olduğunu söyledi. Verdiği röportajda TOGG araba maliyetinin 40 bin Euro civarında olacağından bahseden Karakaş, aracın piyasalara sürüleceği tarihlerde fiyatının daha ulaşılabilir bir seviyede olacağı yorumunda bulundu.

TOGG Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Geçtiğimiz aylarda logosunu belirleyen ve tanıtımı yapılan TOGG arabanın fiyatının yanında ne zaman satışa çıkacağı da merakla bekleniyor. Yerli otomobil TOGG’un üretim için start vermesi beklenirken TOGG Ceo’su Mehmet Gürcan Karakaş yaptığı açıklamada 2023 yılında pazara gireceklerini söyledi. C segmentinde yer alan SUV araçlarla rekabet edeceği belirtilen TOGG arabalarının üretim çalışmaları ise 2022 yılının Mayıs ayı içerisinde tamamlanacak. Üretim birimlerindeki planlanma tamamlandıktan sonra 2022 Temmuz sonunda aracın deneme üretimine başlanacak ve 2022 yılının sonlarına doğru ilk seri üretim yapılacak. TOGG arabalarının C segmentinin 2023 yılının ilk çeyreğinde piyasalara sürüleceği ve diğer modellerinin de üretim sırasına gireceği açıklandı.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir