Telefon Ekran Görüntüsü Neden Bulanık?

Telefon Ekran Görüntüsü Neden Bulanık?
26.11.2022 22:41
Telefon ekran görüntüsü neden bulanık? Telefon ekranı neden yeşil olur, neden fabrika ayarlarına dönmüyor, neden fotoğraf çekmez? Telefon neden fazla ram kullanır? Telefon neden geç şarj olur? Telefonlar hayatımızda yanımızda eksik olmayacak bir eşya haline gelmiş haberleşme ve eğlence aracıdır. Telefon kullanıcılarının pek sık karşılaştığı problemlerin cevaplarını bu yazımızda sizler için derledik...

Genellikle yerleşik ortam ışığı sensörünü kullanarak o anki ışık koşulları için uygun ekran parlaklığını ayarlamaktadır. Ayarlar > Erişilebilirlik bölümüne gidin. Ekran ve Metin Puntosu'na dokunun, sonra Otomatik Parlaklık'ı açarak bu ışığın ayarlanması gerçekleştirilebilir.

Ayrıca Ekrandaki su, yağ izleri veya toz nedeniyle içeriklerin görüntüyü bulanıklaştıran diğer maddeler olabilir. Ekranı temizlemek için pamuk bez kullanmanız gerekmektedir.

Telefon Ekranı Neden Yeşil Olur?

Telefonda kullanılabilir depolama alanının olmaması, uygulamaların ve hatta sistemin düzgün çalışmamasına sebep olabilmektedir. Düşük bir ihtimal de olsa yeşil ekran gibi kritik sorunlarla karşı karşıya gelmenizin bir sebebi haline gelebilmektedir. Telefonunuzda yeterli alan açıp telefonu yeniden başlatmayı deneyerek bu sorundan kurtulmayı deneyebilirsiniz.

Telefon Neden Fabrika Ayarlarına Dönmüyor?

Telefonların çoğunda, telefonunuzu Ayarlar uygulamasından sıfırlama işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açamıyorsanız güç ve ses düğmelerini kullanarak telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamayı tercih edebilirsiniz.

Alternatif olarak, Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika veri sıfırlaması > Telefonu sıfırla > Her şeyi sil'e dokunarak da donanım sıfırlamasını gerçekleştirmeniz mümkün.

Telefon Neden Fotoğraf Çekmez?

Cep telefonu kameraları büyük oranda kullanıcı hatalarına bağlı olarak bozulduğu bilinmektedir. Böyle durumlarda genellikle darbeye bağlı olarak cihazınızın hassas olan kamera merceği ya da soketi arızalanır hatta kırılma noktasına bile gelebilmektedir. Anakartın kamera ile bağlantısının kesilmesinin sonucu olarak da cihazınızın kamerası çalışmıyor olabilir.

Pil seviyesinin düşük olması kameranın açılmasına engel olan diğer sebeplerden bir tanesidir. Eğer sorun pil seviyesinin düşük olmasından kaynaklanıyorsa yapılması gereken bir an önce telefonu şarja takmak ve şarj olmasını sağlamak gerekmektedir.

Telefon Neden Fazla Ram Kullanır?

Kullanılmayan uygulamaları sildiğinde Android'indeki boş alan miktarı artacak ve uygulamalar arka planda çok fazla çalıştığında RAM'de yer açılmasına öncü olacaktır. Hem depolama alanının hem de RAM'in boş olması, akıllı cihazın performansının artmasına yardımcı olan etkinler arasında yer almaktadır. Telefonda kullanılmayan ögeleri ve uygulamaları kaldırmak yer açmak için uygulanan en basit ve hızlı yöntemler arasında yer almaktadır.

Telefon Neden Geç Şarj Olur?

Telefonların yavaş şarj olmasının en büyük nedenlerinden biri de şarj kablosunun yeterli gücü olmamasından kaynaklıdır. Bu nedenle orijinal olmayan şarj kablolarından kesinlikle uzak durmanız önerilir. Orijinal olmayan şarj kabloları düşük hızlara sahip olduğu için telefonu düzgün bir şekilde şarj edemezler ve bu sebepten dolayı telefon zarar görür.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir