Telefon Camı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Telefon Camı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?
20.08.2022 16:34
Telefon arka cam fiyatları nelerdir, telefon cam çiziği nasıl giderilir, telefon cam değiştirme makinası fiyatları nelerdir, telefon camı garanti kapsamına girer mi, telefon camı ne ile silinir, camı kırık telefon kullanmanın zararları nelerdir vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Orijinal olmayan ekran; dokunmatik hassasiyet sorunlarına, ekranda ölü pikseller, sararma ve en az darbede kırılma gibi problemlere neden olmaktadır. Harici işlem bitiminde fatura almanız ilerleyen zamanda sizden kaynaklı olmayan sorunlarda ücretsiz destek almanız noktasında çok önemlidir.

Telefon Arka Cam Fiyatları Nelerdir?

Apple iPhone telefon kasaları kaliteli aluminyum alaşım şeklinde üretilir. iPhone kasaları kullanıma bağlı şekilde bir süre sonra çizilebilir, aşınabilir, darbe ile hasar görebilirler. iPhone kasa değişimiyle bu problemle kurtulmak mümkündür. iPhone 8 serisi sayesinde beraber kablosuz şarj özelliği iPhone telefonlarına gelişmiş ve kasaların arka bölümünde cam şeklinde üretilmeye başladı. iPhone 8 ve ardından modellerde arka kapak bölümü camdır. Bu sebeple darbe ile arka camları çatlayıp kırılabilir olaydadır. Arka camı kırılan iPhone'lar garantiden düşüp ve Apple bu telefonlara ücretli değişim yapar. iPhone 13 Pro Max ve İPhone 12 Pro Max modeli için arka cam değişim fiyatı 699 TL, iPhone 13 Pro ve 13 modelleri için arka kapak değişim fiyatı 600 TL, 13 mini ve 12 mini için arka kapak değişim ücreti 550 TL’dir Samsung Galaxy Note 9 arka cam kapak değişimi fiyatını merak edenler için 200 TL'dir.  

Telefon Cam Çiziği Nasıl Giderilir?

Bir pamuğa diş macunu (taneciksiz ya da beyazlatıcı buulnmayan) sıkıp cam üstüne 10 saniye süresince yuvarlak hareketlerle nazikçe uygulamanız gerekir. Mikrofiber beze ya da pamuğa ince bir tabaka bitkisel yağ sürerek nazik bir biçimde birkaç saniye süresince çizik yüzeyi silin. Aynı etki vazelinle de elde edin.

Telefon Cam Değiştirme Makinası Fiyatları Nelerdir?

Telefon cam değiştirme makinası fiyatı marka ve modele göre değişim göstermektedir. 11 bin TL ile 18.900 TL arasında değişmektedir.

Telefon Camı Garanti Kapsamına Girer mi?

Telefonumun ekranı kırıldı garanti kapsamına girer mi sorusu cep telefonu kullanan kişiler en fazla merak edilen konular içerisinde ilk sırada yer almakta. Ekran çatlaması ve kırılması tarzı arıza ve zararlar garanti kapsamında yaptırılabilir mi? Sorusuna cevap bu şekildedir.  Cep telefonu üreticileri, ekran ve dokunmatik, ön cam kapsamında meydana gelen çatlama ve kırılma gibi bütün zararları bütün kullanıcı hatası kapsamında görünmekte. Bu sebeple kırılan veya çatlayan ekranları garanti alanında değiştirmiyorlar. Düşme, çarpma tarzı nedenlerle kırılan telefon ekranları gerek yetkili servislerde gerekiyorsa özel servislerde para karşılığına değişmekte. Telefon ekranında kırılma veya çatlama farklı sorunlara yol açmakta. Eğer dokunmatik panel de hasar görmüşse cihazı kullanmak mümkün olmayacaktır. Tek çözüm, bir an evvel ekran değişimidir. Dokunmatik bölüm çalışır haldeyse ve görüntü bozulmadıysa telefon kırık-çatlak ekranla bir zaman daha kullanılabilir. Fakat unutulmaması gereken bir konu var. Kırık-çatlak, kesinlikle ilerleyecek ve bir zaman sonra telefonu kullanmayı imkânsız duruma getirecektir. Kırık ekranın, telefonun diğer bölümlere de zarar göstermemesi adına en kısa zamanda ekran değişimi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Telefon Camı Ne İle Silinir?

Akıllı telefonunuz ya da tablet ekranını temizlemek adına, yumuşak, tüy bırakmayan bir bez tercih edin. Biz şahsen mikrofiber bez kullanmanızı öneriyoruz. Ekranda çizik bırakma ihtimali bulunan kağıt havlu ve benzeri bezlerle ekranınızı silmeyin.

Camı Kırık Telefon Kullanmanın Zararları Nelerdir?

Kısacası ekranı kırık telefon kullanmak ileri dönemlerde iç ekranın zarar görmesine ve parça değişimi maliyetinin genellikle 2 katına çıkmasına neden olacaktır. O sebeple en kısa zamanda cam değişimi yaptırarak bu tehlikeyi önleyebilirsiniz.  

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir