Google Sitesi Hakkında En Çok Merak Edilenler

Google Sitesi Hakkında En Çok Merak Edilenler
27.09.2021 13:00
Google ne zaman kuruldu? Google kurucusu kimdir, ne kadar kazanıyor? Doodle ne demektir? Google ile ilgili merak ettiğiniz sorulara cevap verdik.

Teknoloji ve internet denildiğinde akla ilk gelen şirket Google’dır. Google hem dünyada hem de ülkemizde sık kullanılan arama motorları arasında yerini alır. Özel günlerde kendi logosuna ek olarak bir de doodle paylaşımı yapan Google’ın bugün 23. Yaş günü olduğu öğrenildi. Özel bir animasyon resmi ile birlikte kutlamalara başlayan Google, ilk kez kurulduğunda esasında 4 Eylül 1998 yılında kurulmuştur. Fakat edinilen bilgilere göre Google şirketi doğum gününü her yıl 27 Eylül’de kutlamayı alışkanlık haline getirmiştir. Bunun altında ki temel enden henüz bilinemese de çikolatalı pasta ve yaş sayısı ile birlikte her yıl bu tarihlerde doodle’lar paylaşmaya başlamaktadır. Çok geniş bir bilgi kümesi olarak kurulan Google ise matematikçilerin Googol olarak tanıdığı ünlü isimden gelmektedir. genelde özel günler, kişiler ve duyarlılıklar için tasarımlar yapan Google hakkında tüm merak edilenler ve çok daha fazlası sizler için hazırlandı…

Google Ne Zaman Kuruldu?

Dünyanın ileri gelen teknoloji şirketi Google’ın ne zaman kurulduğu sıklıkla merak edilmektedir. Amerika merkezli olarak kurulan teknoloji şirketi Google, aslında 4 Eylül 1998’de hayata geçirilmiştir. Google’ın 27 Eylül 1998’de doğum günü kutlandığını belirtmek mümkündür. Ayrıca çevrimiçi bilgi dağıtımı ve reklam teknolojileri alanında hizmet veren dünyanın en büyük arama motoru Google, 181.7 milyar USD gelire sahip olduğu bilinmektedir.

Google’ın Kurucusu Kimdir?

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden olan Google’ın kurucusunun kim olduğu merak edilmektedir. Google’ın kurucusu Larry Page ve Sergey Brin’dir. Sergey Brin, 21 Ağustos 1973 yılı doğumlu bir internet girişimcisi ve yazılım mühendisi olarak da tanınmaktadır. Standford Üniversitesi mezunları arasında yer alan Sergey Brin Forbes dergisinin 2021 yılı verilerine göre net serveti 115.8 milyar dolardır. Servey Brin’in ortağı Larry Page’e bakıldığında kendisi de temel algoritma geliştiricisi olarak tanınmaktadır. Amerikalı yazılım mühendisi olarak da tanınan Larry Page, 26 Mart 1973 yılında hayata gelmiştir. East Lansing High School mezunlarından olan Larry Page, yine Forbes’te yer alan verilere göre 120.2 milyar dolar servete sahip bir isimdir.

Doodle Ne Demektir?

Google’ın özel günlerde, haftalarda ve özel kişilere özgü Google tasarımına verilen bir isim Doodle’dır. Kelime anlamı itibari ile Doodle, karalama, rastgele çizilmiş resimler demektir. Kısaca bir tabirle bakılacak olursa karalama olarak görülen basit çizimlerdir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir