Taksi Plakası Ne Kadar Kazandırır?

Taksi Plakası Ne Kadar Kazandırır?
13.10.2022 16:02
Hayat pahalılığı, yaşam standartlarının gün geçtikçe daha da zorlaşması insanları alternatif iş kollarını düşünmeye itiyor. Taksi plakası, seracılık, zeytinlik, çay ocağı, pamuk ne kadar kazandırır? Sakız otomatı, yiyecek otomatı ne kadar kazandırır? Sıkça merak edilen bu iş kollarını birlikte değerlendirelim.

Ulaşım sektörü, en çok yatırım yapılan sektörlerden biri. Sarı taksiler ise, özellikle İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde oldukça sık kullanım alanına sahip. Öyle ki neredeyse boş taksi bulmak imkânsız gibi bir şey. Şehirden şehire hatta ilçeden ilçeye yatırım ve kar oranlarında büyük farklar olabiliyor. Eğer bir sarı taksi plakasına sahipseniz çok şanslısınız. Çünkü değeri günden güne artıyor. 2022 yılının son güncel fiyatlandırma tablosuna göre 1 plaka 2 milyon TL’ ye kadar alıcı bulabiliyor.

Seracılık Ne Kadar Kazandırır?

Seracılık, son dönemlerin yükselen trendi. Ülkemizde o kadar yüksek bir rağbet görüyor ki, şu anda seracılıkta Avrupa lideri konumundayız. Bu sektör için yapılan adımlar, düzenlemeler, devletin sağlamış olduğu destek insanları seracılık konusunda oldukça heyecanlandırıyor. Seracılık yapmak istiyorsak öncelikle bu konu hakkında bilgi sahibi olmamız gerekir. Belli bir miktarda sermayemizde varsa seracılığa başlayabilirsiniz. Fakat küçük bir bahçede Bir şeyler ekip dikmekten çok daha yorucu ve çok daha zamanınızı alacak bir iştir. Öncelikle kolay olmadığını çok emek istediğini belirtmeliyiz. Seralar bitişik ve bireysel seralar olmak üzere ikiye ayrılır.

Bitişik seralar: 2 dönüm ve üzeri alanlar için daha uygundur. Bir binaya ek şekilde yapılırlar ve daha az maliyetli olurlar. İklimlendirme gibi ekstra masraf oluşturabilecek donanımları az maliyetle kullanarak enerji kullanımını da en az seviye indirgerler.

Bireysel seralar: Herhangi bir yapıya ihtiyaç duymazlar. Kendilerine ait iklimlendirme donanımları bulunmalıdır. Arazi eğer düz değilse bireysel seracılık için uygun demektir.

2022 verilerine göre, seracılık alanınız ve ürettiğiniz ürün çeşitliliğine göre, ayda 50 bin TL ye kadar ulaşabilirsiniz.

Zeytinlik Ne Kadar Kazandırır?

Sofralarda olduğu gibi, Kozmetik ve ilaç sektöründe de oldukça geniş yer tutmaktadır. Sembolik anlamı, bereketli bir ürün olmasıyla mitolojide sıkça rastladığımız bir ürün olan zeytin bolluğun ve bereketin simgesi. Tüm dinlerde ve kutsal kitaplarda zeytin, dostluğun barışın ve bereketin sembolüdür. İnsanlık var olduğundan beri değerini hiç kaybetmeyen ve ülkemizde de bolca bulunan zeytini mali açıdan değerlendirelim. Zeytin ağacı maalesef her bölgede yetişmiyor.

Bunun için bulunduğunuz coğrafyanın iklim koşulları, bu nadide ağaçlar için uygun olmak zorunda. Bir zeytin ağacının yetişmesi uzun bir zaman alacaktır. Meyvesini verebilmesi için dikiminden itibaren 8 yıl bekleme süresi bulunuyor. Bunun için zeytin ağacı uzun vadeli bir yatırım olarak görülmekte. Fakat tüm şartları oluşturup beklemeyi de göze alırsanız, zeytin size bunun karşılığını verecektir. Kara, yeşil ak, aşı, hurma, taş, tavşan yüreği gibi bolca çeşidi bulunuyor. Zeytinin 2022 fiyatlandırmasına bakalım.

1 Kilo Siyah Zeytin- 60,50 TL

1 Kilo Zeytinyağı (soğuk sıkım) -220 TL

Çay Ocağı Ne Kadar Kazandırır?

Her durakta gözümüz bir çay bahçesi veya çay içebileceğimiz bir çay ocağı arar. Ülkemizde yaz kış en çok içilen içecek çaydır. Çay ocağı açmak bu sebeplerden kaynaklı her zaman akıllı bir yatırım olacaktır. Öncelikli olarak rakip araştırması yapılarak çay ocağınızı gerekli izinleri aldıktan sonra az bir sermaye ile açabilirsiniz. Çay ocağı açarken belirli bir müşteri kitlesine sahip olmak gerekiyor. Bulunduğu konuma göre çay ocaklarından günde 900-1000 TL arasında para kazanabilmek mümkün.

Pamuk Ne Kadar Kazandırır?

Çukurova topraklarının en gözde geçim kaynağı, tekstil, kozmetik ve sağlık sektörü başta olmak üzere çok yaygın bir kullanım alanı olan pamuk, dünya sıralamasında 6. Sırada yer alıyor. Toprakta yetişen her ürün gibi pamuğun da kendine has yetişme şartları var. Pamuk öncelikle sıcaklık sever. Daha sonrasında yeterli miktarda yağış ve nem. Tüm bu koşullar sağlandığında 2022 haziran ayı verilerine göre pamuğun kilo başına toplam tutarı 63 TL.

Sakız Otomatı Ne Kadar Kazandırır?

Alternatif para kazanma yöntemlerinden sakız otomatı, herhangi bir vergi veya elektrik su gibi maliyetleri olmadığı için risksiz ve güvenli bir yatırım gibi görünüyor. Üstelik sadece uğrak ve popüler mekanların olduğu yerlere makinanızı yerleştirirseniz işinizin büyük bir kısmını halletmiş olursunuz. Makinalar ve içerisine koyacağınız ürünlerle birlikte belli bir miktar sermayeniz olursa. Bu otomatlardan aylık olarak net 10-15 bin TL kazanabilirsiniz.

Yiyecek Otomatı Ne Kadar Kazandırır?

Avrupa ve Amerika’ da daha yaygın olan yiyecek otomatları hastane ve sokaklarda yaşamın neredeyse her alanında rahatlıkla erişilebilecek şekilde hizmet veriyorlar. Fazla bir maliyet gerektirmiyor oluşu, belgeler ve farklı prosedürlerle uğraştırmaması açısından son dönemlerin gözdesi alternatif iş kolu otomatlar, en başta yapacağınız bir sermayeyle hemen para kazandırmaya başlıyor. Yiyecek otomatlarından aylık olarak satış başına %’60 kar elde edebilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir