Pulcet 40 Mg 2023 Fiyatı Nedir?

Pulcet 40 Mg 2023 Fiyatı Nedir?
04.03.2023 23:07
2023 Pulcet 40 Mg, Paraflex 250 Mg, Protonex 40 Mg fiyatı nedir? 2023 Parlodel 2.5 Mg, Progestan 200 Mg, Gavıscon 500 Mg fiyatı nedir? Fiyat artışlarından en çok etkilenen sektörlerden biri olan ilaç sanayinin artan fiyatları merak ediliyor. Gelin en bilinen örnekleri birlikte inceleyelim.

Mide asidini düzenleyerek, mide asidinin yol açabileceği rahatsızlıkların oluşumunu ortadan kaldırmayı hedefler. Mide bağırsak rahatsızlıkları üzerinde etkisi olan ve yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır. 2023 yılındaki satış fiyatı 48.54 TL olarak belirlenmiştir.

Paraflex 250 Mg 2023 Fiyatı Nedir?

Merkezi sinir sistemini etkileyerek, vücudun genel sağlık durumunun iyileşmesine yardımcı olan bir ilaçtır. Kas gevşetici olarak ünlenmiştir. Bel ağrısı, boyun-omuz- kol ağrılarında, boyun tutulmalarında, ortopedik işlem sonrasında yaygın olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. 2023 yılında fiyatı 55.52 TL olarak belirlenmiştir.

Protonex 40 Mg 2023 Fiyatı Nedir?

Ülkemizde en yaygın şekilde tüketilen ilaçlardan biridir. Mide asit üretimini dengeler ve midenin aşırı derecede asit salgılamasını önler. Mide asidinden kaynaklı olarak meydana gelen rahatsızlıkların tedavisi için de yaygın olarak kullanılmaktadır. 2023 yılında satış fiyatı ise 48.54 TL olarak belirlenmiştir.

Parlodel 2.5 Mg 2023 Fiyatı Nedir?

Genellikle Parkinson hastalığını, vücuttaki hormonal denge bozukluklarını, titremeleri tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Özellikle kadınlar için bromokriptin, prolaktin hormonlarının aşırı üretimini tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Reçeteli olarak satışı yapılabilir. İlaç yan etki olarak genellikle adet kanamasının durması ya da gecikmesi, cinsel isteğin azalması gibi durumların gelişmesine neden olabilir. 2023 yılında satış fiyatı 55.52 TL olarak belirlenmiştir.

Progestan 200 Mg 2023 Fiyatı Nedir?

Birçok yöntemle alınabilir. İlacın, hap, kapsül, vajinal fitil, iğne gibi çeşitleri bulunmaktadır. Kadın üreme sağlığı için kullanılan bir ilaçtır. Adet görememe durumlarında hormonların etkin bir şekilde çalışmasına yardımcı olarak vücudun düzgün bir işleyiş içinde ilerlemesini sağlamayı amaçlamaktadır. 2023 yılında satış fiyatı olarak 190,77 TL olarak belirlenmiştir.

Gavıscon 500 Mg 2023 Fiyatı Nedir?

Reflü baskılayıcı bir tedavi olarak bilinen, içerisinde etken madde olarak sodyum aljinat ve bikarbonat olan ilaçtır. Özellikle yemeklerden sonra ve hamilelik döneminde yaşanan halk arasında “mide yanması“ olarak ifade edilen mide şikayetini kontrol altına alabilmek için yaygın şekilde kullanılan bir ilaçtır.

Ayrıca mide asidinin aşırı derecede yükselmesinden kaynaklı olarak yemek borusunun tahrip olması gibi şikayetlerin çözümü içinde sıklıkla başvurulan bir tedavi yöntemidir. Özellikle ülkemizde kullanım alanı oldukça yaygındır. Ancak ilaç yalnızca belirtiler ortaya çıktıktan sonra mutlaka bir hekim tarafından önerilirse kullanılabilmektedir.  Ağrının şiddetine ve sıklığına göre doktorun belirlediği miktar ve ölçüde kullanılması uygundur.  Her ne kadar güvenli bir ilaç olsa da mutlaka doktor gözetiminde tüketilmelidir. 2023 yılında ilacın satış bedeli 66.59 TL olarak belirlenmiştir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir