Prozac Neden Kaldırıldı?

Prozac Neden Kaldırıldı?
15.10.2022 17:25
Prozac, ariel leke çıkarıcı ve champix neden kaldırıldı? Caillou, cedric ve winx dondurma neden kaldırıldı? Bazı çizgi filmler ya da ürünler neden kaldırılır merak konusu olur. Bizde sizin aklınızda kalan bu soruya yanıt verdik.

Prozac ilacı genellikle psikolojik rahatsızlıklar için kullanılır. Bu ilacın yaygın etkiler ise uyku bozuklukları, ereksiyon olamama, iştah kaybı, ağız kuruluğu ve döküntüdür. Bu yan etkilerin yanında nöbetler ve serotonin sendromuna da neden olabilir. 25 yaşından küçükseniz eğer bu ilaç intihara kadar sürüklemektedir. İlaç ağır antidepresan grubunda yer aldığı için piyasadan kaldırılmıştır. Amacı dışında yan etkiler ve davranışlar seyrettirdiği için piyasadan kaldırılmıştır.

Ariel Leke Çıkarıcı Neden Kaldırıldı?

Ariel leke çıkartıcı, çamaşırlarımızın iyi yıkanmasına ve lekelerin çıkmasın yardımcı olmak için üretilmiştir. Ariel lekelere karşı sert giysilere bile çok nazik temizleme sunmuştur. En iyi sonuçları almak için ise gerekli miktarda ariel leke çıkartıcı kullanmalısınız. Ariel leke çıkartıcı kaldırılmamıştır. Sadece üründe değişiklik olmuştur. Farklı çeşitleri ile piyasa da bulunmaktadır.

Caillou Neden Kaldırıldı?

Caillou uzun süreden beri izlenen ve çok sevilen bir çizgi film olmuştur. Yayınlandığından beri neredeyse yüzlerce bölüm yayınlamışlardır. Ancak artık caillou çizgi film yapımcısının da kararıyla bitirilmiştir. Eski bölümlerini izleyebilirsiniz. Caillou yapımcısı sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlarda, vedaların sadece yeniliklere merhaba demek olduğunu söylemiştir. Yani yapımcı yeni bir çizgi filmle karşınıza çıkabilir. Caillou ile çocuklar bir bağ kurdu fakat bazen sona ermesi gerekmektedir. Eski bölümlerini izleyebilirsiniz.

Champix Neden Kaldırıldı?

Champix, bir sigara bıraktırma ilacıdır. Bu ilaç çok fazla kanserojen maddeler içerdiği için kaldırılmıştır. İlaçta nitrozamin isimli kanseojen maddeden yüksek miktarda bulunmasından ötürü kaldırılmıştır. Sigara bırakmak için daha farklı yollara başvurulabilir. Daha sağlıklı yöntemler ve tedaviler gerçekleştirilebilir. Sigarayı bırakmak için başka bir hobiler bulmak gerekir. Ya da spora başlamak veya yürüyüşlere, koşulara çıkmak size iyi gelecektir. Sigarayı canınız istediği zaman yavaş ve derin nefesler almanız gerekmektedir.

Cedric Neden Kaldırıldı?

Cedric cigi dizisi, çok ilginç bir final bölümü ile bitmiştir. Bu final bölümü ise Cedric bir gün Chen’in evine sarhoşken zorla girip Chen’e tecavüz ederek son yapmıştır. Bu finali yüzünden ise Cedric çizgi dizisi çoğu ülkelerde yayınlanmamıştır. Yazara ise niye böyle bitirdiği sorulduğunda, ‘8 yaşındaysanız hayat çok güzel ama 28 yaşınıza geldiğinizde işler değişiyor’ demiştir. Bu açıklama ile de çizgi dizi film yaparak ekranlara veda etmiştir. Bizim ülkemizde de finali çocuklara uygun olmadığı için yayınlanmamıştır.

Winx Dondurması Neden Kaldırıldı?

Winx dondurma bir zamanların en popüler dondurması olarak bilinmekteydi. Fakat dondurma artık üretilmemektedir. Üretilmeme nedeni ise net değildir. Genel olarak düşülen tadının artık beğenilmediği ve satılmadığı için üretilmediğidir. Winx dondurmalar artık satışa sunulmamaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir