Playstation 5 İkinci Kol Ekleme Nasıl Yapılır?

Playstation 5 İkinci Kol Ekleme Nasıl Yapılır?
04.03.2023 22:49
Playstation 5 ikinci kol ekleme nasıl yapılır, laptopa nasıl bağlanır, nereden alınır? Playstation 5 mi Xbox series x mi daha iyi? Playstation 5 nasıl kapatılır, nasıl oynanır, oyun yükleme nasıl yapılır? Merak ettiğiniz tüm detaylarıyla Playstation 5 hakkındaki yazımıza davetlisiniz.

Playstation 5 ikinci kol eklemenin nasıl yapılacağını sizin için paylaşıyoruz. Öncelikle PS 5 konsolunuzun açık olduğundan emin olmalısınız. İşte başlıyoruz.

. Konsol ile birlikte verilen USB kablosunu kontrol cihazının konsoluna bağlayın. ( Tabi kontrol cihazınızın da bu evrede açık olduğundan emin olmalısınız. PS düğmesine basın. Işıklı olan çubuğun yanıp sönecek ve ardından oyuncu göstergesi yanacak)

.Kontrol cihazınızın şarjı dolduktan sonra USB kablosunu çıkarın. Kontrol cihazınızı kablosuz olarak da kullanabilirsiniz.

. Kontrol cihazı aynı anda sadece tek bir PS 5 konsolu ile eşleşebilir. Bunu unutmayın. Kontrol cihazınızı eğer başka bir konsol ile kullanmak isterseniz, cihazı kullanmak istediğiniz konsol ile eşleştirmeniz gerekecektir.

. Aynı anda en fazla 4 cihaza izin verir. PS düğmesini aktif ettiğinizde her oyuncu için ayrı bir renk verilir.

Playstation 5 Laptopa Nasıl Bağlanır?

Oyun severler PS 5 de yaşadıkları oyun deneyimini bilgisayarlarında da yaşamak istiyorlar. Bunun için PS 5 size benzersiz bir oyun deneyimi yaşatmak için laptop ve masaüstü bilgisayarlarınıza da cihazı bağlayabilme imkanı sunmaktadır. Gelelim PS 5 laptopa nasıl bağlanır kısmına.

. PS 5 konsolunuzu Bluetooth ile PC’ye bağlayabilirsiniz.  Bluetooth bilgisayar girişi için olan aparatını bilgisayarın yan kısmındaki USB girişine takın.

. Ekrana Bluetooth cihazının ekranı gelecektir. Tıklayınız.

. Sağ alt kısımdaki Bluetooth kısmına tıklayın. Burada yapmanız gereken “ cihaz ekle“ bölümüne tıklamak.

. Daha sonrasında PS 5 oyun kolu olan Dualsense kolunun Bluetooth cihazlarında etkin olabilmesi için 2 tuşa basılı tutmanız gerekmektedir.

. Bunlar “PS Logosu” ve “Select“ tuşlarıdır. Aynı anda birkaç saniye basılı tutun.

. Mavi ışıklar yanıp sönmeye başlayacak ve kol aktif olacaktır.

.  En üstteki “wireless controller“ kısmına basarak kolu PC üzerinde de aktif olarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Playstation 5 Mi Xbox Series X Mi Daha İyi?

Playstation en son serisi PS ve Xbox x versiyonu karşılaştırılmaktadır. Oyun severlerin deneyimleriyle bu iki oyun kutusu karşılaştırılmış ve PS 5 performansının Xbox x serisine göre çok daha iyi olduğu sonucuna varılmıştır. Bunun en önemli sebebi olarak ise PS 5 versiyonunun SSD’ sinin okuma ve yazma hızının series X’ e göre neredeyse 2 kat daha hızlı olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca oyun yükleme, ara geçiş sahneleri gibi fonksiyonlarında PS 5 versiyonun da çok daha iyi olduğu deneyimlenmiştir.

Playstation 5 Nereden Alınır?

Playstation 5 versiyonu piyasaya ilk çıktığı zaman yoğun bir taleple karşılaşmış ve oyun kutusunun stokları tükenmişti. Oyun severlerin PS 5 versiyonuna sahip olmak için başka kanallar aramaya başlamıştır. PS 5 versiyonunu e- ticaret sitelerinden ve teknoloji mağazalarından kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Playstation 5 Nasıl Kapatılır?

Playstation 5 bazen kapatılmak istenirken dinlenme moduna alınabilmektedir. Bu moddan çıkıp konsolu tamamen kapatmanız için öncelikle PS düğmesine basarak dinlenme modundan çıkmanız gerekmektedir. Ardından Kontrol merkezine gelin ve buradan “ güç öğesini” seçin. “ PS 5 sistemini kapat“ seçeneğini seçerek, güç göstergesinin beyaz renkte yanıp sönmesini bekleyin. Ardından oyun konsolunuz tamamen kapanacaktır.

Playstation 5 Nasıl Oynanır?

PS 4 ilk piyasaya girişinin ardından yeni versiyonu için tam 7 yıl beklediği PS 5 oyun severlerin en sevdiği oyun kutularından biridir. Cihazı daha yakından tanımak isteyenler PS 5 de oyun deneyimini nasıl yaşayacaklarını da merak etmektedir. Bugüne kadar emsallerinin arasında en iyi oyun deneyimini vadeden PS 5 oyun kolu dualsense görüntü ve ses senkronizasyonu sağlayan geliştirilmiş bir oyun koludur. Ses ve titreşim motorları oyun boyunca aktif olmaktadır. Oyunlarda 4K ve grafik teknolojilerinden ilham alınmış. Oyunları TV’den ve PC’den rahatlıkla oynayabilirsiniz. Playstation mağazasından oynanabilecek oyunların listesini de görebilirsiniz. PS 4 de bulunan tüm oyunların PS 5 de de oynanabilmektedir.

Playstation 5 Oyun Yükleme Nasıl Yapılır?

Playstation 5 için merak edilen bir diğer soru da oyunların nasıl yükleneceğidir. Öncelikle oyunlar için PS oyun girişi ekranından “ oyun kütüphanesi” öğesini seçmelisiniz. Ardından satın aldığını oyunu seçin ve “indir” tıklayın. Oyun otomatik olarak yüklenecektir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir