Photoshop Cs3 Kullanımı Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Photoshop Cs3 Kullanımı Hakkında Merak Edilen Bilgiler
20.09.2021 19:00
Photoshop uygulaması bundan tam 31 yıl önce 19 Şubat 1990 tarihinde geliştirilmiştir. Photoshop Cs3 dilini Türkçe yapma nasıl, İngilizce yapma nedir, kısyol tuşları neler? Kurulumu nasıl yapılır, nasıl kullanılır, Photshop Cs3 sistem gereksinimleri neler? Tüm bu soruları sizin için araştırdık.

Photoshop uygulaması bundan tam 31 yıl önce 19 Şubat 1990 tarihinde geliştirilmiştir. Photoshop uygulaması yıllar boyu geliştikçe yeni versiyonları çıkmış ve Photoshop Cs3'te bu yeni versiyonlardan biridir. Photoshop Cs2 ilk çıktığından bu yana “smart objekt”yani “akıllı nesne” adında geliştirilerek vektörel verilerin kalitesi bozulmadan Photoshop uygulamasına aktarımını sağlayarak bu yeni versiyonlar ile kullanıcılara büyük kolaylık sağlamıştır.

Photoshop Cs3 Dilini Türkçe Yapma Nasıl Yapılır?

Photoshop’un varsayılan dili İngilizce olduğundan kullanırken zorluk çekebilirsiniz. Photoshop Cs3 dilini Türkçe yapmak için öncelikle Türkçe yamayı indirmelisiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra photoshop uygulamasının kapalı olduğundan emin olun. İndirdiğiniz zip dosyası üzerinden tr_TR klasörünü ,en_US dosyasıyla yer değiştirmeniz gerekmektedir. Buradaki US ibaresi İngilizce olduğunu göstermektedir. Bu yüzden tr dosyasıyla değiştirmeniz sistem dilini değiştirecektir. Bunun için gerekli işlemleri yaptığınız takdirde programınız Türkçe diliyle yapılanacaktır.

Photoshop Cs3 Dilini İngilizce Yapma Nasıl Yapılır?

Photoshop CS3 dilini hep Türkçe kullanmak size ayrıyeten yük yükleyebilmektedir. Bu sebeple İngilizce kullanmanız işinizi daha pratikleştirecektir. Bunu photoshop uygulamasından dil seçeneklerinde İngilizce varsa buradan kolaylıkla değiştirebilmeniz mümkündür. Çünkü uygulamayı ilk açtığınızda uygulama dili İngilizce olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu yüzden öncelikle bu yolu denemelisiniz fakat programda İngilizce dil seçeneği bulunmuyorsa İngilizce dil paketini indirip Türkçe diliyle değiştirmeniz gereklidir.

Photoshop Cs3 Kısayol Tuşları Nelerdir?

Kısayol tuşları hemen hemen her bilgisayar işleminizi kolaylaştırmak adına kullanılmaktadır. Bu photoshop uygulamasında da kısayol tuşları birçok işleminizde size kolaylık sağlamaktadır. Bu kısayol tuşlarından bazıları şunlardır

·        Ctrl+N. Yeni çalışma alanı

·        Ctrl+ Shift+ N. Yeni katman açar.

·        Ctrl+ O. Açmak, için kullanılır.

·        Ctrl+ Alt+O. Farklı aç

·        Ctrl+S. Kaydet

·        Ctrl+P. Yazdır

·        Ctrl+ Shift +M. İmageReady'e geçer

·        Ctrl+Z. Geri al

·        Ctrl+X. Kesmek

·        Ctrl+C. Kopyalama

·        Ctrl+V. Yapıştırma

Gibi kullanabileceğiniz daha pek çok kısa yol tuşu vardır.

Photoshop Cs3 Kurulumu Nasıl Yapılır?

Photoshop CS3 kurabilmek için vereceğim yönergeleri takip etmelisiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken internet ortamından kendi sitesinden bu uygulamayı yüklemeniz olacaktır. İndirdikten sonra dosyanıza çift tıklayarak kuruluma başlamalısınız. Bunu yaptıktan sonra karşınıza çıkan pencereden “Setup photoshop” olan ibareyi seçmelisiniz. Bunu klavyeden yapmak için 1’ e ardından enter tuşuna basabilirsiniz. Yeni açılan bir siyah ekran karşınıza çıkacak ve herhangi tuşa basarak işleme devam edin. Bu işlemlerinizden sonra önce E tuşuna daha sonra Enter' e basın ve işleminiz tamamlanacaktır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra kullanıma başlayabilirsiniz. Kurulumu zor gibi gözükse de kurarken zorlanmayacağınızı kendiniz göreceksiniz.

Photoshop Cs3 Nasıl Kullanılır?

Bu program tabii ki hemen indirdikten sonra kolayca öğrenebileceğiniz bir uygulama değildir. Bu yüzden sizin için en kolay öğrenme yolunu belirlemelisiniz. Örneğin bu yollar kurs almak olabilir yada YouTube gibi platformlardan ücretsiz bir şekilde eğitim videoları izlemekte olabilir. Burada önemli olan hangisinden en çok verim alabildiğinizdir. Benim önerebileceğim yöntem ise önce internet ortamından eğitim videoları izlemeniz. Verim alabildiğiniz takdirde burdan devam edin eğer verimli olmuyorsa özel bir kurs almanız faydalı olacaktır.

Photoshop Cs3 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Photoshop CS3 uygulamasının bilgisayara yüklenebilmesi için bazı sistem gereksinimlerini bilgisayarınızın karşılayabilmesi gerekmekte. Bu uygulama ilk çıktığında bilgisayarda QuickTime 7’ nin bilgisayarda kurulu olması gerekiyordu. Mac bilgisayar da bu uygulamayı çalıştırmak için Tiger'a gerek duyuyordu. Bunun dışında bilgisayarda Pentium tabanlı Xeon merkezi işlem ünitesinin bulunması gerekiyordu. En az 512 MB RAM ve 1 GB disk alanı bulundurmalıydı. İnternetle çalışma özelliğine sahip bir uygulama olarak bu özelliklere sahip bilgisayarların kaldırabileceği bir uygulama olarak karşımıza çıkmıştır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir