Zyxel Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Zyxel Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?
17.08.2022 16:33
Sıfırlandıktan sonra zyxel şifresi nasıl oluşturulur, zyxel ağa nasıl bağlanır, zyxel bağlı ama internet yoksa ne yapmak gerekir, zyxel nereden alınır, zyxel fiyatı nedir, zyxel kullanıcı adı nasıl oluşturulur, Zyxel menşei kimdir vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Zyxel Communications Corp. (Çince: 合勤科技; pinyin: Héqín Kējì),Tayvan merkezi olan bir ağ donanımı cihazları üreticisi olarak bilinmektedir. Şirket, 1989 senesinde Shun-I Chu aracılığıyla kurulmuştur. Zyxel, dünya genelinde ağ ekipmanı satıcıları, telekomünikasyon şirketleri, ISP'ler ile diğer küçük ve orta ölçekli işletmelerle çalışmaktadır. ISP'ler ve sistem entegratörleri adına OEM olarak hareket etmenin yanı sıra şirket, Zyxel markalı ürünleri doğrudan işletmelere ve tüketicilere satılır. Şirketin merkez konumu Hsinchu kentinde yer alır. Zyxel'in 70'ten çok ülkede distribütörleri, dünya genelinde 35 şubesi ve beş bölümde 150'den çok ülkede pazarlanan ürünleri ile dünya genelinde yaklaşık 1.500 çalışanı bulunmaktadır.

Sıfırlandıktan Sonra Zyxel Şifresi Nasıl Oluşturulur?

İnternet explorer sayfasından adres bölümünde 192.168.1.1 yazılarak modemin ara yüzüne erişin. Karşımıza gelen şifre ekranındaki noktaları silip (modemin resetlendiği varsayıp) default şifre bulunan ttnet veya 1234 yazarak modeme erişim sağlanır.

Zyxel Ağa Nasıl Bağlanır?

·        Encapsulation, PPPoE

·        PPP Username: İnternet servis sağlayıcınızın vermiş olduğu kullanıcı ismini girin.

·        PPP Password : İnternet servis sağlayıcınızın verilmiş olan şifre giriniz.

·        VLAN : Devre Dışı bırakın

·        MTU : 1500 şeklinde belirleyiniz.

Zyxel Bağlı Ama İnternet Yoksa Ne Yapmak Gerekir?

En çok karşılaşılan problem servis sağlayıcı problemidir. İnternet sağlayıcıdan kaynaklı trafik yoğunluğu, hava koşulları gibi sebeplerden internet sinyalleri ulaşım sağlanamaya bilir.  Modem internet ışığı yanmıyor problemiyle karşılaştığınızda şu yöntemleri deneyebilirsiniz;

·        Modemi kapatıp tekrardan açarak tekrar başlatın

·        Kabloları ve bağlantıları kontrol etmeniz gerekiyor

·        Kablo modem kullanıcıysanız  KabloTV yayınızı kontrol etmeniz gerekir

·        DSL bağlantısını kontrol etmeniz lazım

·        DNS ayarlarınızı değişime gidin

·        İnternet sağlayıcısına teknik problemi bildirin

Zyxel Nereden Alınır?

Zyxel nereden alınır sorusu merak ediliyor. Zyxel internetten ya da teknolojik ürünler satan mağazadan alabilirsiniz.

Zyxel Fiyatı Nedir?

Zyxel fiyatı nedir sorusu merak ediliyor. Modele göre değişim göstermekle birlikte genelde fiyatları 300 TL ile 2.000 TL aralığında değişmektedir.

Zyxel Kullanıcı Adı Nasıl Oluşturulur?

Modem arayüzüne herhangi bir web tarayıcından 192.168.1.1 ile erişim sağlamaktadır. 2- Kullanıcı ismi ''admin'' , şifre ''turktelekom'' ile modem ara yüzüne giriş yapılmaktadır. Sayfada modem ara yüzüne girebilmeniz adına kullanıcı ismi ve şifre istenecektir. Kullanıcı ismi ve şifreniz modeminizin arka bölümünde Username(Kullanıcı ismi) ve Login Password(Giriş Şifresi) şeklinde belirtilmiştir.

Zyxel Menşei Kimdir?

Tayvan merkezli bir ağ donanımı cihazları üreten bir firmadır. Şirket, 1989 senesinde Shun-I Chu aracılığıyla kurulmuştur. Zyxel, dünya genelinde ağ ekipmanı satıcıları, telekomünikasyon şirketleri, ISP'ler ve tarzı küçük ve orta ölçekli işletmelerle çalışmaktadır.

Zyxel Sahibi Kimdir?

Tayvan merkezli bir ağ donanımı cihazları üreten bir firmadır. Şirket, 1989 senesinde Shun-I Chu aracılığıyla kurulmuştur.  Kurucusu Dr. Shun-I Chu’dur.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir