Pera Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Pera Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?
30.01.2023 22:18
Tarihe tanıklık etmiş İstanbul şehrinin en güzel müzelerinden bazılarının 2023 yılında güncellenen ve ziyaretçileri tarafından merak edilen fiyatlarına birlikte bakalım. 2023 Pera, Sait Faik Abasıyanık, BJK Müzesi giriş ücreti ne kadar? 2023 İstanbul Atatürk Müzesi, Pera Palas Atatürk, Aşiyat Müzesi giriş ücreti ne kadar? Ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

Eşsiz mimarisiyle dikkat çeken Pera Müzesi İstanbul/ Beyoğlu Tarlabaşı mevkiinde yer almaktadır. Müze 2005 yılından beri ziyarete açıktır. Pera Müzesi Cuma günleri tüm ziyaretçilerine ücretsiz olarak kapılarını açmaktadır. 2023 Pera Müzesi giriş ücretleri bilinmemektedir. 2022 yılında yetişkin giriş ücretleri 80 TL’ydi.

Sait Faik Abasıyanık Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Sait Faik Abasıyanık 1906 ve 1954 yılları arasında yaşamış genç yaşına rağmen Türkiye’ye birçok ses getiren eser armağan etmiş roman yazarı, şair ve Türk hikayecisidir. Lüzumsuz adam, semaver gibi birçok ünlü eseri bulunan Türk edebiyatçısının müzesi yaşadığı ev olan Burgaz Ada’da bulunmaktadır. Müzenin içerisinde ünlü sanatçının yaşamına şahitlik eden fotoğraflar, kişisel eşyalar ve mektuplar gibi birtakım şahsi eşyalar yer almaktadır. Sat Faik Abasıyanık Müzesi ziyaretçilerine tamamen ücretsizdir.

BJK Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

BJK Müzesi İstanbul Vodafone Park’ın altında yer almaktadır. Stadın 19 Mayıs kapısından girilmektedir. Müze Pazartesi günleri hizmet vermemektedir. 2023 BJK Müzesi giriş ücretlerine birlikte bakalım, Yetişkin tam bilet: 65 TL, 6-14 yaş arası çocuklar için 35 TL’dir.

Nostalji Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Nostalji Müzesi İstanbul Beylikdüzü ilçesinde yer almaktadır. İçerisinde zamana tanıklık etmiş eski önlük, sıra, kıyafet, siyah beyaz TV, bakkal, koltuk, halı gibi birçok eşyanın yer aldığı Nostalji Müzesi zaman tünelinden geçmek ve ilginç bir ziyaret mekanı isteyenler için biçilmiş kaftan. Nostalji Müzesinin giriş ücreti bilgisine ulaşamadık.

İstanbul Atatürk Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

İstanbul Atatürk Müzesi Şişli’de yer almaktadır. Atatürk Müzesi olarak kullanılan ev 1908’de 3 katlı bir ev olarak inşa edilmiştir. Müzenin içerisinde Atatürk’ün yaşamından izler yer almaktadır. Atatürk ve ailesine ait eşyalar ve fotoğraflar bulunan müzeyi ziyaret etmek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Pazar günleri müze ziyarete kapalıdır.

Pera Palas Atatürk Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Pera Palas dikkat çeken mimarisi üslubuyla gören gözleri kendisine hayran bırakıyor. Pera Palas otelin birçok ünlü misafirinden biri de ulu önder Atatürk’tür. 1917-26 yılları arasında birçok kez bu oteli ziyaret eden Atatürk’ün otelin anı defterinde imzası da bulunmaktadır. Pera Palas’ın 101 no’lu odası ise hala ulu önder Atatürk’e ait. Bu oda küçük ve anıtsal bir müze olarak kullanılmaktadır. Ziyaret etmek isteyenler ise odayı ücretsiz bir şekilde gezebilir.

Aşiyan Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Aşiyan Müzesi İstanbul Beşiktaş ilçesinde bulunmaktadır. Tevfik Fikret ve ailesine ait özel eşyaların bulunduğu müze 1945 yılından beri müze olarak hizmet vermektedir. Ayrıca müzeyi ziyaret etmek isteyenlerden herhangi bir ücret talebi de bulunmamaktadır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir