Pamukkale 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Pamukkale 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?
30.01.2023 22:16
Türkiye’nin en gözde tarihi ve turistik bölgelerine 2023 yılında güncellenen giriş ücretlerine bakıyoruz. 2023 Pamukkale, Kelebekler Vadisi, Nemrut dağı giriş ücreti nedir? 2023 Trabzon Uzungöl, Yedigöller Milli parkı, Konya Mevlana Müzesi giriş ücreti nedir? İşte detaylar.

Antik dönemdeki ismiyle Hierapolis kenti bir deprem bölgesi olduğu için defalarca kez yıkılıp tekrar inşa edilmiştir.  İçerisinde Roma döneminden kalan kalıntıları ve 1988 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan travertenleri ile ziyaretçilerine adeta görsel bir şölen sunmaktadır. 2023 giriş ücreti 200 TL olarak belirlenmiştir.

(Müze kart sahipleri için giriş ücretsizdir)

Kelebekler Vadisi 2023 Giriş Ücreti Nedir?

Kelebekler Vadisi Fethiye Babadağ’ın eteklerinde bulunan eşsiz bir koydur.  Karadan ulaşımın pek mümkün olmadığı vadiye feribotlar ve deniz yolu ulaşımı ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Fakat dilerseniz vadinin yukarısından yaklaşık 1-1,5 saat sürecek zorlu yolculuk ile de vadiye giriş yapabilirsiniz. Fethiye’de unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak isterseniz mutlaka bu yeri ziyaret etmelisiniz. 2022 yılında yetişkinlerin 17,5 TL çocukların ise 7,5 TL ödediği,  Kelebekler Vadisi 2023 giriş ücreti ise henüz belli değildir.

Nemrut Dağı 2023 Giriş Ücreti Nedir?

Nemrut Dağı Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı ünlü bir dağdır. Nemrut Dağı’nda güneşi selamlayabilir ve eşsiz manzara eşliğinde uğurlayabilirsiniz. Her gün binlerce yabancı ve yerli turist ağırlayan Nemrut Dağı’nın en önemli özelliği ise zirve noktasındaki Per ve Antik Yunan dönemine tarihlenen heykellerdir. İnsan kabartmaları ve iki kartal ve aslan heykeli de bulunan bu eşsiz toprakları ziyaret etmenin bedeli (2023 yılı için) ise 50 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca 18 yaş altındakiler için ücret talebi bulunmamaktadır.

(Müze kart sahipleri için giriş ücretsizdir)

Trabzon Uzungöl 2023 Giriş Ücreti Nedir?

Uzungöl Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı en gözde mekanlarından biridir. Özellikle yaz mevsiminde binlerce yerli ve yabancı turist ağırlayan bu eşsiz beldeye giriş ücreti bulunmamaktadır. Ancak Uzungöl’e araç ile ziyaret gerçekleştirecekseniz (2023 yılı için) 5 TL otopark ücreti ödemeniz gerekecektir. Ayrıca otobüslerden 20, minibüslerden de 10 TL ücret istenecektir.

Yedigöller Milli Parkı 2023 Giriş Ücreti Nedir?

Her mevsimde farklı bir büyüsü olan eşsiz manzarası ve doğal güzellikleri ile Yedigöller Milli Parkı Türkiye’nin en gözde mekanlarından biridir. Bolu Merkeze 23 km uzaklıkta bulunmaktadır. Özellikle Sonbahar mevsiminde yapraklarının sararan renklerinin göle yansıması ile efsane bir manzara oluşturan Yedigöller’e gitmediyseniz yapılacaklar listesine almanızı tavsiye ederiz. 2023 yılında Yedigöller Milli Parkı’na giriş ücreti ise 5,5 TL’dir. Ayrıca bisiklet ile giriş yapmak isterseniz de 11 TL bilet ücreti bulunmaktadır.

Konya Mevlana Müzesi 2023 Giriş Ücreti Nedir?

Mevlana Celaleddin-i Rumi yaygın ve en bilinen ismi ile Mevlana 13.yy’da yaşamış ve ünü dünyaya yayılmış ünlü düşünür, ilahiyatçı ve Sufi şairdir. Kitaplara, filmlere ve efsanelere konu olmuş olan Mevlana’nın türbe ve müzesi Konya Karatay ilçesinde bulunmaktadır. Mevlana Türbesi ve müzesini ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir