Nohutlu Pilav Yanına Ne Gider?

Nohutlu Pilav Yanına Ne Gider?
13.11.2022 22:16
Yemeklerin, hamur işlerinin, etlerin ne ile tüketilebileceği zaman zaman düşündürücü olabilen bir konudur. Nohutlu pilav, orman kebabı, patlıcan oturtma yanına ne gider? Pizzanın, pidenin, poğaçanın yanına ne gider? Her birinin cevabını ince detayları ile irdeleyip haberimize ekledik.

Nohut ve pilav için mutfağın en iyi ikililerindendir demek yanlış olmayacaktır. Ayrı ayrı da tadından yiyemediğimiz bu iki yemeğin birlikteliği damağa en tatlı gelen birlikteliklerdendir. Sofralarımızda gelenekselleşmiş olan bu yemek, evlerimizde vazgeçilmez bir yer edinmiştir. Oldukça basit bir yemek olan nohutlu pilavın en önemli noktalarından biri de kıvamı tutturabilmektir. Nohutlu pilavın yanında iyi giden birçok yiyecek içecek vardır. Bunlardan bazıları; ayran, cacık, tiftiklenmiş tavuk, kavurma, havuçlu tarator, şakşuka, brokoli mezesi, barbunyadır.

Orman Kebabı Yanına Ne Gider?

Modası geçmeyen yemeklerden biri de orman kebabıdır. Osmanlı’dan günümüze kadar ulaşabilmiş olan yemeklerden bir tanesidir.

Patlıcan ezmesi, cacık, pirinç pilavı, şehriye, mevsim salatası, çoban salata, mercimek çorbası orman kebabı ile en iyi giden yiyecekler arasındadır.

Patlıcan Oturtma Yanına Ne Gider?

Patlıcanın şüphesiz en güzel hallerinden biridir patlıcan oturtma. Ağırlıkla kıyma ile yapılmaktadır. Hazırlanması oldukça basittir. Patlıcan mevsimi geçmeden denemeniz gereken lezzetlerden bir tanesidir. Patlıcan oturtmanın yanında iyi giden birkaç eşlikçi vardır. Onlardan bazıları şunlardır;

·        Pirinç pilavı

·        Bulgur pilavı

·        Pancar salatası

·        Ezogelin çorbası

·        Mercimek çorbası

·        Ayran aşı çorbası

·        Şehriye çorbası

·        Cacık

Pizzanın Yanına Ne Gider?

Çoğunlukla; domates, peynir, mantar, zeytin vb. ürünler ile yapılan bir İtalyan yemeğidir. Gündelik yaşantımızda elimizle yediğimiz dilim pizzalar, İtalya’da çatal ve bıçak ile servis edilmektedir. Genellikle, taş fırınlarda yüksek sıcaklıklarda pişirilir. Pizza ile iyi giden bazı yiyecekler vardır. Bunlardan bazıları;

·        Havuç çorbası

·        Haydari

·        Ranch sos

·        Dip sos

·        Patlıcanlı sos

·        Çıtır soğan halkası

·        Mercimek çorbası

·        Ketçap

·        Mayonez

·        Ballı hardal

·        Kabak ve havuçlu meze

Pidenin Yanına Ne Gider?

Türk ve Orta Doğu mutfaklarında yaygınlığı ile bilinen bir ekmek çeşididir pide. Somun ekmek gibi gündelik yemeklerin yanında tüketilebildiği gibi kebap yanlarında da kullanılmaktadır. Döner, iskender, Adana kebabı, Urfa kebabı gibi etli yemeklerin tabanında da kullanılmaktadır. Pidenin yanına gidecek birtakım yiyecekler vardır. Bazıları şunlardır;

·        Ezme

·        Mantar çorbası

·        Kısır

·        Mercimek çorbası

·        Kabak salatası

·        Patates salatası

·        Yoğurt

·        Şakşuka

·        Kabak kızartma

·        Haydari

·        Çoban salata

Poğaçanın Yanına Ne Gider?

Puf puf olan poğaçalarımızın ne ile en iyi gideceği kafamızı karıştıran konulardan biri. Peki bu poğaçalar ne ile en iyi gider? Hepimizin bildiği gibi, poğaça ve çay en hızlı yapabileceğimiz kahvaltılardandır. Vakit sıkıntısına birebirdir. Tabii bu çay, meyve suyu ile de değiştirilebilir daha erken dönemlerde. Evlerimizde fırınladığımız poğaçaların iyi gittiği birkaç atıştırmalık bulunur. Sigara böreği, Rus salatası, kurabiye, kısır bunlardan bazılarıdır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir