Mısırlı Şarkıcı Ümmü Gülsüm Hakkında En Çok Merak Edilenler

Mısırlı Şarkıcı Ümmü Gülsüm Hakkında En Çok Merak Edilenler
12.08.2022 18:29
Mısırlı şarkıcı ve müzisyen Ümmü Gülsüm, özellikle Mısır ve dünyanın birçok ülkesinde, popüler olarak dinlenmekte ve bilinmektedir. Bu anlamda, ünlü şarkıcı Ümmü Gülsüm hakkında sıkça sorulan ve merak edilen konular şunlardır; nereli olduğu, doğum tarihi, ailesi, eşi, ölüm tarihi, okuduğu okullar, besteleri ve müzikal kariyeri gibi konular, sıkça sorulmakta ve araştırılmaktadır.

Ümmü Gülsüm’ün bilgilere göre 2 doğum tarihi bulunmaktadır. Bunun nedeni, nüfusa 2 tarihten 1’inde yazdırıldığının tahmin edilmesidir. Bu anlamda doğumu, 31 Aralık 1898 veya 4 Mayıs 1904 olarak bilinmektedir. Ümmü Gülsüm, Mısır’ın Kahire kentinde dünyaya gelmiş, Kahire kentinin ise, Zahayra bölgesinde doğmuştur. Şarkıcı ve söz yazarlığının yanı sıra, aynı zamanda bir sinema oyuncusudur. Bu anlamda sanat kimliği ve becerileri, oldukça yüksektir.

Ünlü şarkıcı ve sinema oyuncusu olan Ümmü Gülsüm’ün, sevenleri tarafından konulmuş 2 farklı takma adı bulunmaktadır. Ümmü Gülsüm’ün takma adları ise, şu şekildedir; Doğu’nun Yıldızı ve Mısır’ın 4. Piramidi’dir. Memleketi Mısır olan ünlü şarkıcı Ümmü Gülsüm’ün, popüler olmasındaki bir sebep ise, Arap ülkelerinin milliyetçi kalkışmalarından yana olduğu düşüncesidir. Bu anlamda, özellikle milliyetçi Araplar tarafından oldukça sevilmekte ve dinlenmektedir. Ümmü Gülsüm’ün sesini duyurması ve insanlar arasında bilinmesinin dönemi ise, Soğuk Savaş dönemlerinde gerçekleşmiştir. Bu anlamda, özellikle Arap milliyetçilerine, o dönemlerde moral olmuştur. Ümmü Gülsüm aynı zamanda, yurdu olan Mısır’da, ulusal bir simge olarak tanınmaktadır. Sesini geliştirmesi ve eğitim alması ise, 12 yaşında, babası sayesinde gerçekleşmiştir. 1924 yılına geldiğinde ise, ilk şarkısını bestelemiş, plağa basılmasını sağlamıştır. Sinema oyunculuğu ise, 1935 yılında başlamış, müzikal filmlerde yer almıştır.

Ümmü Gülsüm’ün Doğum Ve Ölüm Tarihi Nedir?

Mısır’da oldukça büyük kesimlerce tanınan ve popüler olan, ünlü şarkıcı ve müzisyen olan Ümmü Gülsüm’ün doğum ve ölüm tarihi, sıkça sorulmakta ve araştırılmaktadır. Bu anlamda, Ümmü Gülsüm’ün 2 doğum tarihi bulunmaktadır. Bulunan tarihlerden, 2’sinden birinde doğduğu tahmin edilmektedir. Tarihler ise, 31 Aralık 1898 veya 4 Mayıs 1904’dür. Ölüm tarihi ise, 3 Şubat 1975’dir.

Ümmü Gülsüm’ün Boyu Kaçtır?

Özellikle Mısır’da tanınan ve bilinmekte olan ünlü şarkıcı Ümmü Gülsüm’ün boyu, araştırmalar sonucu bulunamamıştır.

Ümmü Gülsüm’ün Eşi Kimdir?

Ümmü Gülsüm’ün eşi, Hasan el Sayed el Hefnawy’dir.

Ümmü Gülsüm’ün Babası Kimdir?

Mısırlı ünlü şarkıcı Ümmü Gülsüm’ün babası ise, Ibrahim El Beltagy’dır.

Ümmü Gülsüm Çocuğu Var Mıdır?

Ünlü sanatçıların çocuklarının olup olmadığı, sevenleri tarafından sıkça araştırılmakta ve merak edilmektedir. Bu anlamda Ümmü Gülsüm’ün çocuğu olduğuna dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Ümmü Gülsüm’ün Mesleği Nedir?

Ümmü Gülsüm’ün şarkıcılığının yanı sıra, diğer mesleği sinema oyunculuğudur.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

BİYOGRAFİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir