Naci Görür Nerede Oturuyor?

Naci Görür Nerede Oturuyor?
13.02.2023 18:34
Ünlü deniz jeolojisi uzmanı, akademisyen ve bilim insanı sıfatlarıyla tanımlanan Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu en büyük duayenlerden biri olan Naci Görür hakkında çok fazla merak edilen detay var. Peki Naci Görür nerede oturuyor, alevi mi, aslen nereli, çocuğu var mı? Naci Görür Düzce depremi için ne dedi, eşi kimdir, hangi kanalda, hangi partili? Sizin için cevaplandırdık.

Naci Görür Elazığ’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamlamıştır. Lisans eğitimi için İstanbul’a gelmiş ve halen İstanbul’da yaşamaktadır.

Naci Görür Alevi Mi?

Prof. Dr. Naci Görür İTÜ’de görev yapmaktadır. Ünlü jeolog ve deniz jeolojisi uzmanıdır. Naci Görür hakkında merak edilen sorulardan biri de ünlü bilim adamının alevi olup olmadığıdır. Naci Görür Elazığ’da dünyaya gelmiştir. Alevi olup olmadığı bilinmemektedir.

Naci Görür Aslen Nerelidir?

Türkiye’yi 4. alarm seviyesine geçiren ve tüm dünyada “yüzyılın felaketi“ olarak nitelendirilen Kahramanmaraş depremlerinden sonra ünlü jeolog Naci Görür hakkında çok fazla detay merak edilmeye başlanmıştır. Bunlardan biri de ünlü bilim adamının nereli olduğudur. Naci Görür aslen Elazığlıdır.

Naci Görür Çocuğu Var Mı?

Naci Görür yapmış olduğu araştırmaların sonucunda Marmara Araştırma Merkezi Başkanlığına getirilmiş ve bu süreçte 2003-2010 yılları arasında da öğretim üyeliği görevine devam etmiştir. Ancak bu görevi yarı zamanlı yapmak durumunda kalmıştır. 2010 yılından beri tam zamanlı öğretim üyesi olmuştur. Ünlü bilim adamı evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Naci Görür Düzce Depremi İçin Ne Dedi?

Ünlü yer bilimci Naci Görür’ ün geçen sene meydana gelen Düzce depremiyle ilgili yapmış olduğu yorum ve öngörüler de merak edilmektedir. Merkez üssü Düzce olan ve yerel saat ile 04.08’ de meydana gelen depremle ilgili görüşlerini belirtti. Görür “ Düzce’de meydana gelen depremde çok büyük bir enerjinin boşaldığını düşünüyorum.  Ancak Bolu Dağı Tüneli ile Bolu Güneyi arasındaki kalan, KAF’ a bağlanan hat için endişeliyim. Çünkü bu hat kırılmadı ve riskli olan alanın burasının olduğunu düşünmekteyim“ dedi.

Naci Görür Eşi Kimdir?

Ünlü bilim insanı Naci Görür’ ün özel hayatıyla ilgili sorularda sık sık gündeme gelmektedir. Ünlü jeoloğun eşi Ayten Akyıldız Görür’ dür. Ayten Akyıldız Görür ile Naci Görür 1973 yılında nikah masasına oturmuşlardır.

Naci Görür Hangi Kanalda?

Katılmış olduğu TV kanallarında yapmış olduğu jeolojik araştırmaları halk ile paylaşan Naci Görür TV programlarının sık sık konuk etmek istediği bir isimdir. Naci Görür birçok kanalın programlarında yer almaktadır. Başta FOX TV, Habertürk, TV100 ekranlarında halkı bilinçlendirmektedir.

Naci Görür Hangi Partili?

Yer Bilimci Naci Görür hakkında en çok merak edilen konu başlıklarından biri de ünlü bilim insanının hangi partili olduğudur. Kahramanmaraş merkezli deprem için “ bize güvenlik vaat etmeyen hiçbir partiye oy vermemeliyiz“ sözleriyle dikkat çekmiştir. Naci Görür’ ün hangi partili olduğu bilinmemekte ancak AKP’li olmadığı bilinmektedir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir